Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 29.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Някой може ли каже какво е това?нови  
Автор Kosiobg (--!!--!!--)
Публикувано19.03.11 20:01



Здравейте отново,
някой може ли да ми каже какво е това, от къде мога да говзема и какви пари трябва да струва приблизително?


Благодаря Ви!

-------------------------
Помислете за своето имущество и сигурност!
ВИЖ:

Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Kosiobg]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано19.03.11 20:30



Първо кажи каква е идеята, после ще ти се каже какво и от къде.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Диaн]  
Автор Kosiobg (--!!--!!--)
Публикувано19.03.11 20:39



Ето това нещо искам да направя


До преди два часа мислех, че цялата врътка е в черната кутия...... а то логическата връзка май е в тези две... май са релета... (ровейки се в нета стигнах до такъв извод). А идея за черната кутия дали имаш като цяло дали може да се намери на пазара? Не е казано че същата трябва да е :)

-------------------------
Помислете за своето имущество и сигурност!
ВИЖ:

Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Kosiobg]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано19.03.11 23:47



и все пак какво е това "нещо" ? черната кутия какво трябва да прави че не ми е ясно?

Дай правилното задание за да получиш правилните отговори.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Диaн]  
Автор Kosiobg (--!!--!!--)
Публикувано20.03.11 00:08



значи тези двете неща се свързват с датчици, които като сработят едновременно черната кутия задейства 9 волтова сирена или пък подава импулс към някакъв GSM дайлър който да ти каже че датчиците са сработили.
Гледайки го вече няколко дена... и ровейки се - хванах че тези белите са релета които затварят веригата при сработването на двата датчика... като се затвори веригата - черната кутия вече подава сигнал на сирената.
Поне това ми е най-логичното обяснение :)
От тук мисля, че тези неща ако са релета... те може би имат някакъв диапазон в който бих сработили - примерно 6-9V
Чертах си тук разни схеми... и ок... ако са две релета които да завтарят веригата... супер.... сега започвам да си усложнявам задачата - как примерно като се затвори първото реле да ми светне една лампа? :)
т.е. аз ги виждам така нещата в момента:
батерия - датчик (реле) - датчик (реле) - сирена
1. как да ми светне една лампа от отделна батерия при сработването на първия датчик?
Знам ли, мисля разни щуротии...
а и търся ентусиасти като мен да ги обмисляме такива неща... знае ли човек може пък и някоя пара да падне... да има за по напитки :)

-------------------------
Помислете за своето имущество и сигурност!
ВИЖ:



Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Kosiobg]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано20.03.11 01:19



Чертах си тук разни схеми... и ок... ако са две релета които да завтарят веригата... супер.... сега започвам да си усложнявам задачата - как примерно като се затвори първото реле да ми светне една лампа? :)


Ако няма описаниое можем само да гадаем.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Aлaдин]  
Автор Kosiobg (--!!--!!--)
Публикувано20.03.11 09:34



За да повтарям линкове - виж втория ми пост - сложил съм линк към един PDF
Това е с което разполагам.

Тези кутийки се включват по всяка вероятност към някакви ключове, които като сработят отива + и - на кутията, а като сработят двата, фактически става логическа връзка "И" между тях и по синия кабел отиващ в черната кутия му се затваря веригата, след което вече батерия намираща се в черната кутия подава ток на черния кабел.

Целта ми е да направя тази схема... т.е. при подаването от две места на сигнал да се затвори някаква верига която от своя страна да инициира подаването на ток на съвсем отделна верига.

Врътката е тази верига да сработи като сработят двата ключа (датчика) които са абсолютно независими един от друг, просто при сработването им на две клеми им се пуска напрежение което може да се използва. Това напрежение се подава на тези устройства които издирвам...
докато се ровя по нета именно разбрах, че това чудо може би е някакво реле.
Но като цяло ако имате идеи по цялата схема в ПДФа, как може да я съберем, дайте някакви пощи за връзка или ми пише.

-------------------------
Помислете за своето имущество и сигурност!
ВИЖ:



Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Kosiobg]  
Автор Дoдoв (спокоен)
Публикувано20.03.11 21:22



От писането ти излиза, че искаш да направиш пожаро известителна система. Това, което си намерил е релейния модул от такава система. Трябваше да започнеш отначало, да кажеш всичко подробно за това, което искаш да направиш. Защо точно си се спрял на този релеен блок.



Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Дoдoв]  
Автор Kosiobg (--!!--!!--)
Публикувано20.03.11 21:45



Честно казано не разбирам от електроника много много... но си е чист прогрес че сам стигнах до извода че тези неща са релета :) и хванах идеята на схемата. Въобще не държа да е този релеен блок, важното е да върши същата работа, просто до сега не ми беше ясно че това са релета :)
Сега съм поръчал две релета и утре ще сглобя схемата, но в главата са ми и някои разширения... които смятам че ще намерят приложение. Ако някой има желание да помислим заедно за реализацията на тази ми мисъл, бих се срещнал на по бира да сменим някоя друга дума и да видим дали ще се сподели идеята ми. Предпочитам да се свържа мотивирани хора с които да предвижим и доразвием системата.

-------------------------
Помислете за своето имущество и сигурност!
ВИЖ:



Тема Re: Някой може ли каже какво е това?нови [re: Kosiobg]  
Автор Дeдy ((.)(.)------).()
Публикувано21.03.11 07:18











Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.