Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 02.07.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема От scart букса на видеото към комп?нови  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Щастлив татко)
Публикувано05.01.11 22:57



Как мога да гледам видео на компютъра си от видеоплеър? Става въпрос за това, че имам VHS касета със запис, който искам да гледам на монитора си.

Идеи? Има ли качествени тунери? Цени?



Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: UbuHtu Man 1Ox]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано05.01.11 23:18



Въпроса е от малко по-различно естество - колко са касетките? ако е само 1 ксетка по-добре виж къде могат да ти я метнат на ДВД и не се занимавай с глупости.

Аз съм с тунер на АСУС от доста време и нямам оплаквания. За тунерите може да разгледаш тук:



"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: Диaн]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Щастлив татко)
Публикувано05.01.11 23:40



Три са, но идеята ми е че не са никак малко хората с подобни проблеми и искам аз да мога срещу някакво скромно възнаграждение да им ги "мяткам".

Според теб заслужава ли си?





Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: UbuHtu Man 1Ox]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано05.01.11 23:50



Ами първата обява намерена с Гугъл дава за 3 часа касетка 10 лева, за 1 час е 5 лева. Ти си направи сметката дали си струва, отделно касетките са си на доста години... има да береш ядове от типа на "аз касетката като я прибрах беше ОК амаааа сега що на снежинки???

Между другото има и цифрови камери с AV-in, става и с такава камера.

Ако ще правиш такъв бизнес - поразгледай какви с цените на конкуренцията.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: Диaн]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Щастлив татко)
Публикувано05.01.11 23:56



То къде няма клиЕнти?



Но способността за работа с клиенти мисля че се учи.

Искаш да кажеш че за презаписване на три-часова касета взимат 10 лв.? В кой град? Или нещо друго казваш?



Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: UbuHtu Man 1Ox]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано06.01.11 00:22



http://sofija.hitarpetar.bg/offer/prezapisvane-ot-videokaseta-vhs-na-dvd-dvd-IDbvJ.html

за Варна
http://www.topobiavi.com/прехвърляне-от-видеокасети-аудиокасети-и-плочи-на-cd-adno528779.html

Този например, гледам обявата е "прясна" иначе има и по-скъпи оферти:
http://bluemaxbg.com/vhs.html

Всичко е до проучване на пазара. Ако си от Варна или Добрич и ти се занимава може да се разберем да ти дам тунера - Асус със чип sa 7134, гледам писл си Убунту в подписа не знам дали вече има линукс поддръжка - има си видео и с-видео вход, трябва дя проверя каква беше максималната разделителна способност на кепчъра.

И все пак, лично мнение е, че касетки не се ползват от години, добре са отлежали така че може да имаш проблеми с клиенти за качеството или с техниката ако има някоя със "оплескана" лента. Аз така преди време се опитах да направя услуга и прецаках видеото - сега си стои като паметник.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Редактирано от Диaн на 06.01.11 00:23.



Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: UbuHtu Man 1Ox]  
Авторнekoй cи (Нерегистриран)
Публикувано06.01.11 11:01



видеокепчър карта ти трябва, с подходящ софтуер. най-често софтуера си върви с картата, но и също така най-често този софтуер е бъгав и не става. трябват проби. Adobe Premiere e добра програма за такива цели, но е капризна и ако нещо не е съвсем наред с инсталация и съвместимост със софтуер и хардуер, създава проблеми, дропва фреймове, или спира кепчерирането. трябва четене и занимавка.
има и външни такива устройства, на usb или firewire.

качеството е различно, и в общи линии зависи от цената. не е лошо като занимание, но не знам дали ще имаш достатъчно клиенти, че да си заслужава.
след това трябва да можеш да оформиш (малко монтаж, енкодинг) нещата като DVD-VIDEO (vob) или в друг формат, иска се да имаш и определени познания в тази област. има устройства, които направо записват в dvd-video формат, софтуерно или с хардуерен енкодинг. фирма комелсофт, както и много други предлагат подобни устройства.
най-лесно е с dvd recorder, има и такива с вграден твърд диск в тях, тогава не ти трябва изобщо компютър.

освен това, както ти каза Диан, трябва да си готов и за проблеми с касетите - омазване, разпрашаване и т.н. т.е. трябва да можеш да извадиш касетата от магнетофона в случай, че стане гаф и касетката заседне вътре, без да прецакаш самия магнетофон.



Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: Диaн]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Щастлив татко)
Публикувано06.01.11 17:30



От Пловдив съм.



Да - УбунтУ ми е любим, но има все още защо да ползвам и Уиндоуса.

То и за дискетите мислех, че са антика, но се оказаха много на далавера.

Е, младото поколение ми се смее зад гърба ми като стане дума за някои неща, но не всички са под 30 години.

И си е до истинско проучване на пазара, затова можеш да ми пратиш подробности около тунера на: ubuntuman2010@yahoo.com.



Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: нekoй cи]  
Автор UbuHtu Man 1Ox (Щастлив татко)
Публикувано06.01.11 17:49



Благодаря, но всичко това вече ми мина през главата.

Аз затова се обърнах тук - да науча за качествени карти/тунери. Иначе само ще си харча парите и ще си скубя косите.

Ако можеш да препоръчаш самата електроника (и съответната цена) - добре, но всичко друго вече го има изписано...





Тема Re: От scart букса на видеото към комп?нови [re: UbuHtu Man 1Ox]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано06.01.11 18:54



Тунера е доста старичък Asus TV/FM Card с чипсет Philips 7134, ако се поразровиш из нет-а ще намериш достатъчно инфо за него. Иначе идеята беше ако си наблизо - да ти го дам с 1-седмичен "money back" а ти сам да решиш дали си струва като си поиграеш с него. Ако ще се ракарва с куриери ще ти излезе на цената на нов. По-горе пуснах един руски сайт ориентиран точно към тунерите и кепчърите, щом си над 30 би трябвало да се оправяш с руския.

Проблема който имах с моето видео - дадоха касетка която си тръгна и всичко ОК докато в един момент видеото не почна да прещраква и изгуби картината. Явно касетката е била мокра и лентата беше "ръждясала" т.е. беше станала кафява, върху главата се появи една дерюга и... видеото още събира прах в шкафа, главата струваше повече от видеото.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.