Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:28 02.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема свързване на компютър към телевизорнови  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано30.12.10 20:30



Имам един проблем и не мога да го реша, става дума за свързване на компютър към телевизор.Имаше подобна тема за свързване на скарт букса но не ми върше работа и затова пуснах тази тема.Значи искам да ползвам USB изхода на компютъра и да го свържа към скарт буксата на телевиза.Телевизора е голдстар,на него има само скарт букса.Идеята е да гледаме филми на телевизора вместо на малкия монитор.Давайте идеи как да стане свързването от USB на компютъра към скарт буксата на телевизора.Видео картата има само букса за монитора, няма други.



Тема Re: свързване на компютър към телевизорнови [re: Mитko]  
Автор RC (старо куче)
Публикувано30.12.10 20:50



В отговор на:

Значи искам да ползвам USB изхода на компютъра и да го свържа към скарт буксата на телевиза.



Никакъв шанс за подобно свързване.

---------------------------------


Тема Re: свързване на компютър към телевизорнови [re: RC]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано31.12.10 11:53



Да! Трябва ти ето такава джаджа:





Тема Re: свързване на компютър към телевизорнови [re: Mитko]  
Автор RC (старо куче)
Публикувано31.12.10 14:01



На мен не ми трябва!
А въпросната джаджа само се захранва от USB порта, а входния сигнал за нея (който конвертира) е VGA изхода за монитора.
Т.е. конвертира VGA към изброените Composite и S-Video.
Демек разкачваш си монитора и на негово място включваш въпросния бокс конвертор. След него включваш телевизора през Composite или S-Video вход (ако има и поддържа такъв).
Дали и това ще свърши работа за конкретния телевизор без още джаджи и/или кабели също не е много сигурно. Зависи и от неговите възможности, а доколкото разбирам само от написаното май не са големи.
Не всеки SCART (особенно при по-стари телевизори) поддържа S-Video.

П.П. Първоначалното питане беше друго (или поне аз така го разбрах) - как да вържем SCART входа на телевизора с USB порта на компютъра за да може да се гледа на него.
За да стане това, трябва да има:
1. специален драйвер и/или програма която да "изкара" през цифровия USB порт това което върви от видеокартата към монитора
2. външен хардуер който да преобразува цифровия поток от USB порта в аналогов сигнал съвместим с възможностите на въпросния телевизор (развивка, цветова система, синхронизации .....)

---------------------------------



Тема Re: свързване на компютър към телевизорнови [re: RC]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано31.12.10 14:14



Има външни USB видеокарти за външен монитор или проектор - обикновенно се ползват за презентации. Малко са екзотика НО мисля че вече паднаха доста под 100$. Ако те интерисува мога да погледна дали пазя линка.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: свързване на компютър към телевизорнови [re: Диaн]  
Автор RC (старо куче)
Публикувано31.12.10 14:20



Диaн, пак да повторя - на мен не ми трябва.
Наясно съм какво има и какво - няма.
Никъде не съм писал, че не може да стане с допълнителни хардуерни средства на съответната цена.
Само отговарям на въпроса поставен по начина в първия пост на темата.

П.П. За далеч по-малко пари може да се смени и/или постави друга видеокарта която има S-video изход.

---------------------------------



Тема Re: свързване на компютър към телевизор [re: RC]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано31.12.10 19:22



RC това че отговора по темата е под твоето мнение, и така да се каже е в отговор на твоето мнение не означава че ние сме идиоти и не знаем кой какво търси, а просто цъкаме ОТГОВОРИ на последното място където видим въпросния бутон след като сме чели във форума, което се явява да речем твоето мнение. Напълно съм наясно че въпросния конвертор който съм дал в линка само се захранва през USB, просто казах че това е изхода от ситуацията за човека, защото така или иначе видеокартата му има VGA изход.
Предложеното от теб решение да се смени видеокартата с такава със TV-OUT не винаги е изпълнимо, давам ти само за пример моята ситуация - купих си нов компютър, всичко съвременно, оказа се че почти всички видеокарти които имат S-Video са на AGP слот, а такъв на съвременните дънни платки няма. Същевременно на PCI Express не се намират свесни видеокарти които да имат S-video изход... но както и да е, без външен хардуер ситуацията няма решение според мен... зависи от конкретната ситуация както си казал.



Тема Re: свързване на компютър към телевизорнови [re: Mитko]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано02.01.11 10:46



Прочетох ви мненията явно не е толкова лесно да се реши проблема.Не знам дали ще се получи в самият телевизор съгласуванията, дали ще се срещнат изводите от skatr буксата, ако се сложи такова устройство.Мислех и друго, дали ще стане ако откача кабела който влиза сега в монитора и да се закачи към някакъв тройник AVG.А от тройника да се свърже skatr буксата която се свързва към телевизора.За звука знам че трябва да се пуснат допълнителни връзки от изхода на звуковата карта към изводите за звука на skatr буксата.Въпросът ми е дали има такива преходници тройки кабела който излиза от компютъра за монитора се свързва на едното гнездо, от другото гнездо се закача монитора, а от третото гнездо се закача skatr буксата за телевизора.Дали ще стане така и какво трябва да се направи за да се получи съгласуването от AVG към skatr буксата.



Тема Re: свързване на компютър към телевизорнови [re: Mитko]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано02.01.11 11:58



Тъп и упорит!!
От теб ще стане добър кадър на БНА.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: свързване на компютър към телевизорнови [re: Xoлдън]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано02.01.11 13:11



Холдъне, нали знаеш че Българинът не се отказва лесно

.Иначе за изхода VGA на компютъра, как са връзките за skart букса да се съгласуват без звука, тоест VGA на skart




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.