Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:10 24.09.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Къде се продават магнити?нови  
Авторff (Нерегистриран)
Публикувано25.11.10 12:55



Искам да си купя магнити. Трябват ми няколко размера и форми. Никъде не съм срещал да се продават такива неща. Ако знаете къде пращайте адреси!



Тема Re: Къде се продават магнити?нови [re: ff]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано25.11.10 13:03



За тая работа има Гугъл.
Има камара предложения.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Къде се продават магнити?нови [re: Xoлдън]  
Авторff (Нерегистриран)
Публикувано25.11.10 13:08



За тая работа Гугъл нищо не върши. Искам адрес на магазин. Нося парите, пипам магнитите и плащам. Не ми трябват китайски пошибалки а силни магнити. В гъгъла можеш да видиш кои са силните магнити.
И от теб точно съвети не искам. Чел съм ти коментарите и ми е ясно какъв философ си.



Тема Re: Къде се продават магнити?нови [re: ff]  
Автор 666666 (член)
Публикувано25.11.10 13:21



В същност гогъла върши много работа -напиши "неодимови магнити" и ще видиш отговора на първа страница.



Тема Re: Къде се продават магнити? [re: 666666]  
Авторff (Нерегистриран)
Публикувано25.11.10 13:54



Два пъти вече си поръчвам и ми пращат вместо неодимови магнити съвсем обикновенни китайски ронливи боклуци. Плюс това и размерите дето съм поръчал не са такива но пък получавам уверения от доставчика, че всичко е наред. Има една фирма в Швейцария ама цените им са отказващи.
Затова искам на място да видя какво ще си купя а не пращай-връщам през Спиди куриера.



Тема Re: Къде се продават магнити?нови [re: ff]  
Авторнekoй cи (Нерегистриран)
Публикувано25.11.10 14:30



магнити не съм поръчвал, защото не са ми трябвали, но съм забелязал напоследък, че истинските неща са с отказващи цени, всичко друго е китайщина, това е положението в цял свят. най-лошото е като платиш висока цена и видиш, че нещото пак не е чак толкова хубаво, и това ми се е случвало.



Тема Re: Къде се продават магнити?нови [re: ff]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано25.11.10 14:30



Продават се поне три вида магнитни "закопчалки"-лесно се изважда от от магнитопровод и пласмасата силен феритен магнит-правоъгълни (5/10/40 мм) ,и подобни



Тема Re: Къде се продават магнити?нови [re: ff]  
АвторPif (Нерегистриран)
Публикувано25.11.10 22:06



Направи си бе. Лесно е. Взимаш пирони, навиваш им медна тел и с един диод в контакта. И така седи 2-3 дена. След това да видиш. Неодим ли .. олее, неодима ряпа да яде.
Ако искаш можеш да ги сгънеш в правилната форма и да ги залееш с епоксидна смола. После режеш с ракетата ама внимаваш с какъв диск за да не скапеш повърхноста на пирона щото после ако не е гладка магнитното поле се разсейва. След което правиш номера с намотките и се кефиш. Аз преди години така си намагнитих едни пирони и ги сложих вместо ротор на един автомобилен алтернатор от ауди. 140 амперов. Като го развъртях с тея магнити вдигна 60 волта и докара до към 180 ампера. Много грее ама му забучих перката от аудито направо на оста. Това с един редуктор съм го забучил на една 3 метрова перка на вилата и с един инвертор като има ток половината махала свети. Ако има консуматори - тока отива в тях, ако не - съм вързал 9 лампи по стълбовете уличното осветление и с контактори само включвам още и още лампи ако духа прекалено силно. Зимата печка паля само като вали сняг и няма вятър. Общо взето по рано карах с по 5-6 кубика дърва сега карам с 1 най много 2.
Абе играчка си е ама става. Иначе и аз поръчвах от къде ли не, свалях от какви ли не устройства ... но тая технология си е най добрата.



Тема Re: Къде се продават магнити?нови [re: Pif]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано26.11.10 16:01



Майтапчия :)
Pif, това не си ти, нали?



Тема Re: Къде се продават магнити?нови [re: ff]  
Автор ico. ()
Публикувано26.11.10 17:37



http://www.pramiz.com/frambgp.html




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.