Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 05.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Радиолампите днеснови [re: Aлaдин]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано29.03.10 19:21



стига моля ти се говори за шумове, за нещо нагрято до над хиляда градуса.
който не иска шум, прави криогенна технка, а не я награва.



Тема Re: Извинявам се за тъпия въпроснови [re: Aлaдин]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано29.03.10 19:24



1. дифузия от вънка - гетера не поглъща всички газове.
2. покрай краката



Тема Re: Радиолампите днеснови [re: Milenn]  
Авторtotopet (Нерегистриран)
Публикувано29.03.10 21:28



"А звукът от лампите си има магия, гали ухото, не уморява. "

Твърдотелните усилватели са създадени за мегафoни,медии на всяка крачка и други меркантилностии.За наслада от музиката е създадена ЛАМПАТА!
Eng-"биполярните транзистори се управляват през "варикапни преходи".Капацитета на геита на МОС също е адски нелинеен.Тези капацитети водят до непостоянна амплитудно-фазова характеристика на тракта.Като се приложи и закъсняваща ООВ,"манджата с грозде" създава субпродукти.Те уморяват ухото и му пречат да анализира и усеща естествените звуци.





Тема Re: Радиолампите днеснови [re: Дoдoв]  
Авторlz1tar (Нерегистриран)
Публикувано29.03.10 21:33



Момчета,използвал съм р.лампи произведени 1971г съхранявани в наи-скапаните складове и параметрите им бяха добри.Естествено става въпрос за БА и лампите бяха руски.При КВ мощности с транзистор не се постигат.При активната радиолокация също.Новите ни по-големи братя заложиха на вторичната локаця и резултата беше 11 09 2001г.За сравнение цифровите средства без климатик не могат да работят,а ламповите са от -50 до +50 градуса при влажност на въздуха 90%.



Тема Re: Радиолампите днеснови [re: lz1tar]  
Автор hidrazin4o (ентусиаст)
Публикувано29.03.10 21:52



Напълно подкрепям!И за ЛБВ-тата правят твърдотелни заместители, амаааа... Нещо не биват работите.



Тема Re: Радиолампите днеснови [re: hidrazin4o]  
Автор iham (невинен !!!)
Публикувано29.03.10 22:26



Май е рано да погребваме радиолампите .



Тема Re: Радиолампите днеснови [re: walkman™]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано30.03.10 00:42



В края на 19 век когато бил изобретен двигателя с вътрешно горене, много инженери предрекли, че това е смъртта на парната машина.
Сега, през 21 век, знаем, че парната машина се използва успешно и днес.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Радиолампите днеснови [re: Aлaдин]  
АвторPип (Нерегистриран)
Публикувано30.03.10 08:15



Лично аз съм чувал само за нея - реално една машина не съм видял обаче ...



Тема Re: Радиолампите днеснови [re: Aлaдин]  
Автор nikant ()
Публикувано30.03.10 20:12



от wikipediata "парната машина има коефициент на полезно действие (КПД) 12 %, бензиновия двигател - 24 %, а при дизеловия двигател КПД достига стойности от 32 до 35 %." . Максимум 16% достигало КПД-то, така че нещо ми се струват празни приказки.
Докато не изпапаме нефта няма шанс такава машина. Ще бъде само екзотика, а след това ще излапаме въглищата и горите с такова чудо. Нека си седят тези машини в музея, че лошо ни се пише.

Трябва да кръстим този форум "Ретро парти"



И сега нека да погледнем фактите. С лампи могат да се правят НЧ усилватели, радиопредаватели и радиоприемници.

За какво друго стават?
В другите приложения не са конкурентни. Примерно как виждате с лампи примерно - РС, калкулатор, мобилен телефон, GPS, DVR, видеокамера, ЕПРА, модем, телевизор.
Огледайте се в къщи, не е сложно. И представете си видеокамера с радиолампи. Или калкулатор с големината на хладилник. Сетете се и за Рубин, Темп и други такива чудеса дето, ако сега ги видите ще се смеете.........

А това за приложението при военните е съмнително като ефективност.
Вече не сме в комунизма. Преди един комунист прегръща една радиолампа, пада ядрената бомба и остават само комуниста и радиолампата

Атом отляво, атом отдясно.
Който е ходил войник знае за какво става въпрос

Т.е. като умрат хората за какво ще са тези лампи? За контакт с извънземните ли?
Те хората отдавна са го разбрали и затова имат силно ограничение на потреблението. Те май тези разработки са толкова секретни, че никой не ги е виждал и никой не знае за какво се ползват

Пак повтарям ще има приложение на радиолампите ама съвсем ограничено.

Ако някой знае повече за военнотото приложение нека даде пример, защото твърдението че лампите имали приложение при военните за мен е странно. Нека някой даде пример да осветли моето невежество. Иначе с голи твърдения никой не е в състояние да ме убеди в нещо друго.
Маняците на радиолампите могат само да бъдат благодарни на военните, че те с техните свръхпроизводства са осигурили живот на много НЧ усилватели.

Според този сайт на фен на радиолампите три са държавите, които ги произвеждат - Русия, Китай и Япония. И трите държави не са за пренебрегване, но явно само те виждат икономическа обосновка за това производство.

Ще ми е интересно някой да даде факти, които да ме оборят, но засега не виждам такива.



Тема Re: Радиолампите днеснови [re: nikant]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано30.03.10 20:40



но явно само те виждат икономическа обосновка за това производство

Абе ако почнеш само икономическа обосновка да търсиш... то не е оправдано (ама никак!) да се произвеждат и буик, и ферари... ама си ги правят.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.