Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 20.09.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано01.11.09 11:08



Кажете Вашето мнение по въпроса? Така или иначе имам UPS, заради десктопа, а вече имам
и лаптоп, та гледам че мн хора си махат батерията и вкл зарядното и така си карат.
В моя случай даже не би следвало и токов удар да ми направи нещо.
И евентуално, когато съм си в нас как да процедирам? Вкл. батерията с лаптопа,
чакам докато се зареди, изкл лаптопа, изчаквам за по-сигурно още 10-15мин и я вадя и да си
стой извадена, докато не реша че ще пътувам на някъде?



Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптоп [re: Cтoян]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано01.11.09 11:13



Зареждането на батерията на лаптопа е напълно автоматично, и когато се зареди престава зареждането, така че смисъл във ваденето нями никакъв! Освен това не съм сигурен дали лаптопа е предвиден да работи с извадена батерия и дали това няма да доведе до повреда.



Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови [re: Mитko]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано01.11.09 13:12



ами на някой лаптопи е възможно батерията да има и 2 пика, които са на късо и да
работи само с нея.
то ясно, че я изключва, ама не знам на моменти на голямо натоварване дали не
дърпа леко от нея и после за няколко секунди пак да я възстановява и да спира
заряда.....
Не зна. просто от доста места съм чувал за това нещо..



Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови [re: Cтoян]  
Автор RC (пристрастен)
Публикувано01.11.09 14:26



Не всеки лаптоп може да работи без батерия.
Освен това за батерията е далеч по-добре по отношение на времето и за експлоатация - тя да работи. В зависимост от типа на батерията дори периодично да се прави пълен разряд.
Това, че се работи с постоянно включено зарядно и че това удължавало живота и е мит.
По-скоро е вредно за самата батерия отколкото да и помага.



Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови [re: RC]  
АвторPif (Нерегистриран)
Публикувано01.11.09 15:11



Данните са ти от 80-те години. Много отдавна няма лаптоп който да не може да работи без батерия. Освен това батериите са литиево-йонни и на тях им е перфектно накой да ги държи заредени. Никел-кадмиевите за които говориш не се ползват от повече от 10 години.
Лаптопа започва да лапа от батерията когато напрежението на адаптера падне под това на батерията. Обикновенно батериите са 10.8 или 14.4 волта а адаптерите са 19-22. Така, че адаптера който е 3-4 пъти по мощен от всичко в лаптопа за да падне до там трябва да е спрял тока.
Извод - ползвай си лаптопа с батерия и на ток.



Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови [re: Pif]  
Автор RC (пристрастен)
Публикувано01.11.09 15:16



Нямам никакво намерение да влизам в спорове от подобно естество.
Считаш, че няма - добре.
Смяташ, че дори и за LiIon (LiPo) е добре - чудесно.
Никъде обаче в темата няма конкретика и поради липса на такава отговора е по принцип.



Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови [re: Pif]  
Автор Aбcoлют (пристрастен)
Публикувано01.11.09 19:06



"Данните са ти от 80-те години. Много отдавна няма лаптоп който да не може да работи без батерия. Освен това батериите са литиево-йонни и на тях им е перфектно накой да ги държи заредени. Никел-кадмиевите за които говориш не се ползват от повече от 10 години."

Никел-кадмиеви може да не се ползват от повече от 10 години, но никел-метал-хидридни все още се ползват, а за тях пълният разряд преди зареждане е повече необходим отколкото на никел-кадмиевите.

Да не би да искаш да кажеш че пълният разряд е вреден за литиево-йонните батерии.
Литиево-йонната батерия на джиесема ми след 4,5 години и 213 зареждания е загубила 20-30% от капацитета си (като нов издържаше 11 дни, сега 8-9), да не би да твърдиш че ако не бях изчаквал да се разреди напълно и бях направил примерно 400-500 зареждания батерията щеше да е по-запазена сега?



Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови [re: Aбcoлют]  
АвторBlueForce (Нерегистриран)
Публикувано01.11.09 22:40



А производителите на лаптопи какво препоръчват в инструкциите?До сега, поне аз не съм срещнал нищо конкретно.



Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови [re: Cтoян]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано02.11.09 00:03



Аз нямам личен лаптоп, нито пък съм много наясно по въпроса. Но мога да ти кажа за служебен - той се поставя на специална конзола. Тя е свързана към външни монитор, клавиатура и мишка, а също и към мрежа и към 220В. По този начин се работи удобно (като на стационарен компютър), а и винаги заряда ти на батерията се поддържа на 100%.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: "ЗА" и "ПРОТИВ" махането на батерия на лаптопнови [re: Aлaдин]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано02.11.09 12:35



ами и на лаптопа е li-ion.
А тогава от време на време въпреки, че съм си в нас да я оставям да се поразреди и после да вкл зарядното да си я напълни?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.