Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 18.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Наистина ли са по-добри?нови  
АвторHeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 11:37



Става въпрос за инверторните климатици.Искам да си купя климатик, но никой от тези които познавам не е на ти с техникката за да ми обясни, защо този тип климатици са много по-добри от другите.А децата които са сложили да ги продават знаят само че, по-скъпия е по-хубав.А ако някой може да ми помогне с конкретна марка-Благодаря веднага.



Тема Re: Наистина ли са по-добри?нови [re: Heзнaйko]  
АвторKaчarap (Нерегистриран)
Публикувано18.01.09 17:47



В отговор на:
____________________________________________________________________________________________________________________________________
защо този тип климатици са много по-добри от другите...
____________________________________________________________________________________________________________________________________
Чак пък "много" - не мисля.
Темата може да бъде доста дълга, но ще опитам накратко.
Предполагам че става въпрос за отопление, тъй като ако са съобразени с обема, с охлаждането почти всички се справят.
Инвертора потдържа температурата по близо до зададената понеже след като я достигне, автоматично намаля мощността на компресора ( респективно консумацията на ток) колкото да потдържа нивото, докато обикновенния сплит изклюва и изчаква да падне 2-3 градуса за да включи отново. Това го прави ма-а-алко по икономичен. При първоначално включване за кратко време се форсира над възможностите си за продължителна работа с цел по бързо достигане на температурата.
Заради тези разлики обаче те са доста по усложнени като апаратура което предполага и по голяма вероятност от дефекти, а и по скъпи ремонти. Имат също и малко по голяма склонност към обледеняване при ниски температури.
Аз лично не смятам че си заслужават двойно по високата цена - но въпрос на мнение.



Тема Re: Наистина ли са по-добри?нови [re: Kaчarap]  
АвторБaй Kop (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 20:11



Конкретни марки: Мицубиши, Дайкин, Фуджицу, Дженерал - все хубави са.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: Heзнaйko]  
Автор formerBG (непознат )
Публикувано19.01.09 20:22



Такива климатици се наричат термопомпи. Освен компресор, всяка климатична инсталация има изпарител и кондензор. При термопомпите има възможност с помощта на вентили да се реверсира процеса, т.е. кондензора да стане испарител. Кондензора е този, който отделя топлината извлечена от изпарителя. Ако условно назовем тази част от климатичната инсталация, която е вътре в стаятa изпарител, то тя ще отнема топлина в режим охлаждане и след реверсиране ще отделя топлина, т.е. режим топло.
Сега относно колко са добри такива термо-помпи. Като всяко комбиниряно нещо, нямат тази ефективност като отделен АС компресор и отоплител. Особено през сравнително студени зимни дни. Възможностите им се изчерпва с това, че те могат да правят само определена температурна разлика вътре-вън. Само като пример- ако тази максимална разлика е 25 градуса и навън е -10 градуса, то вътре не може да бъде по топло от 15 градуса. Това само като пример, трябва да потърся каква е тази разлика като параметър, който се изчислява по законите на термодинамиката.
Това e, не са по-добри, проблеми винаги има при студени дни.

Как си с английския?
Heat Pump
Imagine that you took an air conditioner and flipped it around so that the hot coils were on the inside and the cold coils were on the outside. Then you would have a heater. It turns out that this heater works extremely well. Rather than burning a fuel, what it is doing is "moving heat."

A heat pump is an air conditioner that contains a valve that lets it switch between "air conditioner" and "heater." When the valve is switched one way, the heat pump acts like an air conditioner, and when it is switched the other way it reverses the flow of the liquid inside the heat pump and acts like a heater.

Heat pumps can be extremely efficient in their use of energy. But one problem with most heat pumps is that the coils in the outside air collect ice. The heat pump has to melt this ice periodically, so it switches itself back to air conditioner mode to heat up the coils. To avoid pumping cold air into the house in air conditioner mode, the heat pump also lights up burners or electric strip heaters to heat the cold air that the air conditioner is pumping out. Once the ice is melted, the heat pump switches back to heating mode and turns off the burners.

По-долу казват, че при повече от 40 град (по Фаренхайт), то е около 23 град по Целзий, разлика между външната температура и зададената за отопление, възникват проблеми. Освен това термопомпите са по- неефективни в режим охлаждане.


The primary difference between air conditioners and heat pumps is heat pumps can both cool and heat. The trade-off is that the air conditioner is a little more energy efficient at cooling. Generally, a heat pump heats best down to about 40 degrees. Below that outdoor air temperature, you may want a furnace as your primary heating source.





<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от formerBG на 19.01.09 20:33.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от formerBG на 19.01.09 20:44.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от formerBG на 19.01.09 20:46.</EM></FONT></P>

Редактирано от formerBG на 19.01.09 20:47.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: formerBG]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано20.01.09 17:36



Човека те пита дали има смисъл да си купува инверторен климатик пред конвенционален, а ти не само че не му отговаряш ами и пишеш общо взето глупости....като:

Такива климатици се наричат термопомпи

Това, че климатиците работят на принципа на термопомпата не означава че се наричат така. И също така работят и конвенционалните климатици, а не само инверторите!

Като всяко комбиниряно нещо, нямат тази ефективност като отделен АС компресор и отоплител

Това какво е: отделен компресор + отоплител?????

Възможностите им се изчерпва с това, че те могат да правят само определена температурна разлика вътре-вън

Температурната разлика в много по-голяма степен зависи от това какво отопляваш и какъв е съотвтния COP на климатика при съответната външна температура. Аз ако сложа една 12-ка в 5кв.м помещение и при минус 20 градуса ще ми прави вътре сауна!

П.С. Не пиши глупости!

Към питащия: първите два отговора що годе трябва да са те насочили. Съвсем опростено казано инверторните машини са за предпочитане когато климата ще се използва за отопление. По малка вероятност да замръзнат, по безшумни, по-малки стартови сътресения. добре направения инвертор е редно да има доста по-дълъг живот от конвенционалните модели. като марки бих препоръчал:

Fuji, General, Fujitsu, Daikin.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор formerBG (непознат )
Публикувано21.01.09 14:45



"Съвсем опростено казано инверторните машини са за предпочитане когато КЛИМАТА ще се използва за отопление. "
"Аз ако сложа една 12-ка в 5кв.м помещение и при минус 20 градуса ще ми прави вътре сауна! "


Това ти за смислено изказване ли го имаш? Ами ако използваш тропически климат за "отопление"? Ами сложи я в 1 кв.метър помещение. Ти говориш глупости. Всичко, което съм написал е самата истина. Предполагам, че в България централна климатична инсталация е голяма рядкост, но там където съм аз, е нещо което се подразбира, че го има. Отделен АС компресор и отделен отоплител на газ, електричество или нещо от рода на нафтата, контролирано от един термостат Това е най-доброто решение за климат подобен на този в БГ или по-студен. С инверторна машина питащият ще стои на студено през зимата. Повече не ми се занимава с просветна дейност, всеки да си троши главата както иска. На теб лично ще ти кажа, че си типично неучтив БЪЛГАРИН, такъв, каквито са болшинството от сънародниците ти. Такъв и ще си останеш в тази среда. Години са необходими за да се скъса с ганьовския манталитет, но трябва да жвееш в уредена държава сред културни и задоволени хора. Мизерията прави хората злобни и нетолерантни, такива като теб.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: formerBG]  
Автор specc (непознат )
Публикувано21.01.09 15:06



formerBG, не се впрягай на всезнайковци като този с тези единици и нули, това може да е обозначение на турска тоалетна в двоичен код, ха...
Абсолютно си прав със съвета, който даваш. Аз също не живее в България и централния климатик е нещо, което всеки има в къщи. Рядкост са климатиците коите се реверсират и хората не са доволни от тях. В по-студените райони въобще не ги използват. А на турския кенеф 11000110001100 му е.м. неграмотна.





Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!! [re: formerBG]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано21.01.09 16:23



Това ти за смислено изказване ли го имаш?

Това го имам за смислен отговор на човек, който е на твоето ниво. А твоето ниво на знания по обсъжданата тема е нула.

С инверторна машина питащият ще стои на студено през зимата

Аз имам три инвертора (за всяка стая по един). Сметки в най-студеното време 100лв. на месец. Температура в стаите 23 градуса. Нещо да кажеш? Или това за теб е студено? Всъщност не ми отговаряй.

За питащия съвета ми е да се насочи към специализирания форум на setcom.bg - модерите да ме извиняват за рекламата.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: specc]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано21.01.09 16:25



Толкова злоба, толкова малък човек си че чак нов ник си регнал само и само да си излее простотията....мъка мъка....





Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор formerBG (непознат )
Публикувано21.01.09 18:35



Драги ниво "Hула", като имаш интернет, чети, не гледай моето мнение. А колкото до поставяне на климатик за всяка стая, това е кърпена работа. Къщата ти не е проектирана съвременно, а съвременното е една машина за цялата къща. Винаги една машина е по-ефективна от няколко по-малки, сборът от студопроизводителността на които се равнява на голямата.
Не можеш да очакваш любезан отговор след като наричаш глупости отговора на този на който правиш реплай, даже и да си специалист. Аз обаче не мога да направя такива заключения за теб. Провери си пак отговора по-горе за да се увериш, че ти си този, който плю първи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.