Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 09.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Наистина ли са по-добри?нови [re: Heзнaйko]  
Авторvass (Нерегистриран)
Публикувано21.01.09 18:45



Тук има доста писано за климатиците и техните проблеми.





Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: formerBG]  
Автор specc (непознат )
Публикувано21.01.09 18:48



Формер, ама ти още ли му се впрягаш на този олигофрен. Аз на твое място бих го игнорирал. Не изглежда да е тинейджър, ама то акъла не идва само с годините. На някои хора и с дипломите не идва.Погледни му изказванията и по другите форуми. Пълен кретен. Проиграва атентат срещу Обама- виж "Политика". Куку и нещо отгоре.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: specc]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано21.01.09 19:08



Мисля вече стана очеваден факта, че ти и formera (или като е там) сте една и съща личност. Пък под колко IP-та влизате (или едно) ми дреме на ....



За мен темата е приключена, освен ако някой няма нужда от сериозен разговор.

Редактирано от 11OOO-1-111O на 21.01.09 19:09.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор specc (непознат )
Публикувано21.01.09 19:29



Тоя много подозрителен бе. Хич не му се иска да вярва, че има повече от едно мнение, различно от неговото.





Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: formerBG]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано21.01.09 22:30



Мисля, че си прав. Един отоплител е по-икономичен от няколко, защото част от топлината му не отива там, където се иска, а през повърхността му отива да топли атмосферата. Степента на изолация между входа и изхода е крайна. Едва ли се губят по-малко от 5% от такива утечки. 3 отоплителя с КПД от 95 % ще направят сумарно КПД от 85 %.

Понеже загубите са пропорционални на температурата, превишаване на желаната температура увеличава разхода с постоянно ускорение. Следователно, за икономичността са важни факторите загуби, КПД, и точност на регулиране.

Според мен най-икономичното отопление се постига, когато:

1. Загубите на топлина са минимални.

2. Мощността на отоплителя не надхлърля необходимата за затопляне на отопляемия обем с един градус за време не по-малко от 3 минути работа. Щото изравняването на температурата изисква дифузия.

3. Термостатът да има добра разделителна способност и хистерезиса да е минимален.

4. Влажността да се контролира така, че да не се образува кондензат. Много сух въздух може да води до неравномерно разпределение на топлината, си мисля - следователно - повече закъснение за термостата и превишаване на желаната температура.

Не съм сигурен, какъв е оптимума за влажността. В къщи я крепиме на 35-45 % през зимата.

Аз съм доволен от един термостат, който има разделителна способност от 0.1 градус и има опция да работи с хистерезис от +/- 0.3 градуса. Програмирал съм го да крепи на 21.5 градуса цял ден и вечер, като се поотпусне човек да я качва на 22.5, а през нощта си почива на 21. Ако отделните части на къщата не се топлят равномерно, 21.5 през деня няма да е комфортно. Пробвал съм и установих, че през деня на човек му се струва прекалено топло, ако е над 22, особено ако трябва да помага на жена си за чистене... Но вечер, по-ниско от 22 не е комфортно.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: Bpeдитeл]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано22.01.09 16:56



Абе ти хубаво го подкрепяш ама човека, които е отворил темата пита какъв климатик да си купи? Инверторен или обикновен?
Така, че ти хубаво си подкрепяй ама защо разводняваме темата.
Щото ако ще си говорим празни приказки аз мисля, че е най-добре да се отоплява човек с термо помпа вода-вода с 2 вертикални сондажа


Или пък с газ и водни радиатори.
Ама за това ли да си говорим или по същество?



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано22.01.09 18:33



Грешиш. Човекът дотук разбра по какви критерии да преценява. Типът на устройството нито цената му не му дава веднага оценка за подходящост. На човека му е по-полезно да се научи, как другите биха избрали, вместо да му го изберат другите.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: Bpeдитeл]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано22.01.09 18:57



Аха, човека пита какъв хляб да си купи - обикновен или пълнозърнест, а ти ще му изнесеш лекция за вредата от хляба....

На човека му е по-полезно да се научи, как другите биха избрали, вместо да му го изберат другите.

Ами така де! Ти какъв тип би избрал от питанката в началото и защо? Нещо конкретно? Или ще си говорим за: какъв тип инсталация да проектираме при строежа на новото ни жилище.....ммм?



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: 11OOO-1-111O]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано27.01.09 01:26



Радвам се, че се придържаш към конкретното. Аз му предложих, както и на теб бих ти предложил, да провери всички тези аспекти на уреда, който сравнява:

- Каква е мощността - обясних, че е вредно да е наднормена за нуждите.

- Какъв тип му е термостата и с какъв хистерезис и с каква разделителна способност може да регулира.

- Каква му е изолацията между входа и изхода или - утечната топлина (т.е. това, което доминантно формира КПД).

Аз не говоря за ново жилище, а на човека - да се съобрази с нужната мощност, която е достатъчна, за да надвиши загубите, като приеме, че иска да може да направи 24С вътре, спрямо климата на неговия балкон.

Разбирам, че недоумението идва, от очакването, че вида на отоплителя трябва да е доминантната разлика в ефективността, но моето мнение е, че от тези, които се показват по пазара, ако КПД е различно с до 5-10% все още разликата в ефективността може да си обърне знака, съобразно другите критерии извън КПД на отоплителя.

И на твоя въпрос: Ако на човека му е нисък витамин В12, да си купува от по-евтиния хляб, за да си помогне по-ефективно.

Вредата от хляба е когато се говори дъвчейки - губят се ценни слюнки, които имат функцията да свързват В12, за да му дадат възможност да бъде усвоен от червата - иначе си отива по каналния ред.



Тема Re: Наистина ли са по-добри? Умната!!нови [re: Bpeдитeл]  
Автор 11OOO-1-111O (SSA corp.)
Публикувано27.01.09 09:16



Брато ти си роден политик...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.