Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 22.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови  
Автор _mimo_ (непознат )
Публикувано04.12.08 14:24



Привет!!!След няколко дневна борба с тоя телевизор (elekta ctr-1498) и смяна на кондензатори и проверка на безброи други части, вече вдигнах ръце от него!Ако някои може да ми подскаже защо образа му е свит под формата на трапец (по-широк в горния си краи) ще съм му много благодарен!

Редактирано от _mimo_ на 04.12.08 18:03.



Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови [re: _mimo_]  
Авторчoko (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 21:59



Отклонителната система как е? Прилепнала ли е плътно към кинескопа.



Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови [re: _mimo_]  
Автор!!! (Нерегистриран)
Публикувано04.12.08 22:00



Винаги ми е било най тудно да докарам телевизор, след като има някаква интервенция, до състоянието в което е бил в момента когато се е повредил. След това нещата изглеждат някак по-лесни.



Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови [re: чoko]  
Автормимo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.08 10:30



За съжаление отклонителната система си е на място, всичко е стегнато и немърда на никъде!!Телевизора до този момент нее отварян и ровичкан от никои!Аз просто смених няколко кондензатора с нови (по капацитет и волтаж на 100% като оригиналните) и замерих няколко диода и транзистора!Ефект естествено няма от това...



Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!! [re: мимo]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано06.12.08 10:25



Вероатна причина е късо съединение между навивки на едната половина на отклонителвата система - една от намотките. Проба се прави с подобна отклонителна система. Обаче след това трябва да се направи и сходимост на лъчите на кинескопа. Твърде голяма главоболна дейност.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови [re: Дeлиятa]  
Автор _mimo_ (непознат )
Публикувано06.12.08 10:41



Мисля ,че може да намеря подобна система (отклонителна)!!Като пробвам ще пиша какво е станало!



Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови [re: _mimo_]  
Автор _mimo_ (непознат )
Публикувано08.12.08 10:42



Някои хора почиват други работят!!С друга отклонителна система образа е... ама и при него се забелязва проблема с трапеца!!Просто незнам...



Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови [re: _mimo_]  
Авторzoro (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 20:46



Не знам дали си измерил всички напрежения. Има една ТА 7698АР с 42 пина. От нея трябва да тръгнеш. На 33 извод колко волта има? Имаш ли и напреженията на изводите? По схемата има и контролни точки, и тях трябва да провериш. И кой транзистор си сменил, то транзистори много. 2SD1427 смени ли го?



Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови [re: _mimo_]  
Авторzoro (Нерегистриран)
Публикувано08.12.08 21:11



И кой транзистор си замервал - това исках да напиша в предния пост. Телевизора както е работил ли е отказал? Или си искал да смениш само някои кондензатори? Освен напрежения има и осцилограми тях гледа ли ги? И как замерваш елементите, на ом мер или на волтове.



Тема Re: Помощ!!Телевизор Електа с образ трапец!!нови [re: zoro]  
Автор _mimo_ (непознат )
Публикувано09.12.08 15:04



Значи на 33-ти крак има 8.5 волта!!Без схема съм и ми е малко нанагорно а и все пак ремонта на телевизори неми е работа!!Телевизора според собственика се е повредил докато нее работил (вчера работи днес го пускам и е свит образа)Кондензатори смених няколко защото бяха надути леко и това е... сега ще сменя 2сд-то да видим какво ще стане..




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.