Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 01.07.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема слънчеви батериинови  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 10:44



интересува ме принципната схема на слънчеви батерии; а и целият им технология на производство по етапи.
Благодаря!



Тема Re: слънчеви батериинови [re: nik]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано24.09.08 12:25



Следи Дискавъри.Имат филм по въпроса.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: слънчеви батериинови [re: nik]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано24.09.08 21:34



Слънчевата батерия от какъв да е физически тип натрупва част от енергията на слънчевата светлина във вид на възможна промяна на химическата конфигурация на някаква смес (разтвор). Това е принципът.

Зелените листа на тревата се самовъзпроизвеждат още преди да е развита наука за теоретичната и технологична възможности за преобразуване и трайно съхранение на енергията на моментно терминираната мощност на електромагнитен импулс.

Преди много години е бил демонстриран би-полярният транзистор, чиято характеристика на тока при определени условия не пресича нулата при нулево напрежение на изхода, което води до заключението, че този микро-електронен прибор притежава свойствата на генератор на ток, при отсъствие на поляризиращо напрежение. Този ток е пропорционален на късовълновите електромагнитни смущения (инфра-червени и по-къси). Горе-доло нищо не се е променило относно знанието за този вид преобразувател от тогава.

Горе-доло нищо не се е променило в знанието за това, как тревата преобразува и акумулира слънчевата светлина в биологична маса, ползвайки като допълнително захранване - рециклируемия химически изсточник - воден разтвор в почвата. Паразитно тази клетка има загуби поради изпарение на вода и незадържане на кислорода, но това е на пръв поглед, защото кислородът участва в рециклирането на химическия запас във водния разтвор, в почвата. Изпарението на вода е неизбежна загуба поради необходимостта да се транспортира водния разтвор.

Ти за коя точно технология би избрал да задълбочиш знанието си?



Тема Re: слънчеви батериинови [re: Bpeдитeл]  
Авторлюбoпитko (Нерегистриран)
Публикувано24.09.08 22:13



предполагам че човека пита за фотоволтаична клетка или там както ги наричат още соларни батерии ?!!? знам ли



Тема Re: слънчеви батериинови [re: Bpeдитeл]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано25.09.08 00:05



Четейки написаното от теб ми стана много интересно. Ти какви генератори познаваш от типа на преобразуване на слънчевата енергия в химическа?
Ще ти бъда благодарен за някоя препратка.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: слънчеви батериинови [re: Aлaдин]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано25.09.08 01:00



Едва ли мога да обогатя някого тук с нещо, което да не е неизвестно. Написах, че двата типа преобразуватели са: фото-токов генератор и фото-катализирана редукция.

Бях записал общежитието на ХТИ София, но материалното ми положение рязко се подобри и не завърших и един семестър в това общежитие. Много малко можах да науча за химията, но от това химията няма какво да загуби.



Тема Re: слънчеви батериинови [re: Bpeдитeл]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано25.09.08 23:31



:)

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: слънчеви батерии [re: Aлaдин]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано26.09.08 16:04



хубав сайт, отдавна го следя всекидневно, може да е от полза:



*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател


Тема Re: слънчеви батериинови [re: hladnika]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано27.09.08 00:47



Много благодаря!


Апропо, преди няколко месеца четох, че голям химически концерн и щатска фирма съвместно работят върху разработването на фотоволтаици на базата на полимерни материали. Новата батерия ще имала 2-3 пъти по-висок добив на енергия за 1-ца площ.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: слънчеви батериинови [re: Aлaдин]  
Автор hladnika (brujo)
Публикувано27.09.08 00:59



моля, удоволствието е за мен


Работят по цял свят, правят какво ли не, разбира се има НО, например на каква цена, колко ще е достъпно и т.н.

П.П тез полимерните ми се върти нещо, май в нейчър четох нещо...
П.П.П моля те, не бъркай фотоволтаик с батерия ( акумулатор )

*ба бъ** дир* бля
св. св. електрон и неговите протони
чукча-читател



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.