Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 15.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Тема Samsung - проблем след гръмотевицанови  
АвторTV (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 12:22



Търся схема на Самсунг модел CS-3351z. Проверих в GOOGLE, но не намерих нещо.
Вероятно е изгоряло захранването, защото предпазителя "гърми".
Как да започна ремонта? Как да определя кой елемент е изгорял - напр. транзистора или ИС в захранващия блок?
Въпросът ми е от "спортна злоба", вече купих нов ТВ НЕО за 120 лв





Тема Re: Samsung - проблем след гръмотевицанови [re: TV]  
Авторxoxo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 13:45



струва ми се не си компетентен, и е по-добре да не пипаш телевизора, защото това не е безопасно.
иначе аз бих проверил най-напред греца и позисторите за размагнитването.
евентуално може да има мощен резистор около 4-5 ома последователно на веригата, също може да е изгорял.
след това вече се гледа импулсното захранване.
но пак ти казвам, щом се чудиш откъде да почнеш, или го дай на сервиз, или го изхвърли, можеш да се утрепеш.



Тема Re: Samsung - проблем след гръмотевица [re: TV]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано31.08.08 15:02



Характерно за поострадалите телевизори след разходка на мълния по тях е че 90% от телевизорите отиват в кофата за боклук ако не се намери на добра цена платка и не се подмени цялата. Диагностиката на пострадала платка изисква много време, приблизителна схема и добри технически познания. По спомени мога да кажа че до сега съм успял да възстановя на приемлива цена не повече от 10% поразени от мълния телевизори. Опасностите за токов удар на ремонтиращия подобен телевизор съвсем не са за пренебрегване - както се е изразил колегата.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Samsung - проблем след гръмотевицанови [re: TV]  
Авторvv (Нерегистриран)
Публикувано08.09.08 21:29



http://forum.eshop.bg/index.php?sid=ab9bbec50c2f5002fccca1d1bdd5adfd

Там е истината! Питай!!!



Тема Re: Samsung - проблем след гръмотевицанови [re: TV]  
Автор hidrazin4o (член)
Публикувано08.09.08 21:55



NEO - означава НОВ.Купуваш си го и после бягаш в магазина за НОВ телевизор (или каквото там да е).
Така че, по-добре си занеси Самсунга на сервиз.Може пък да има още живец в него.
Иначе ако си решил тепърва да е учиш почни с нещо по-нисковолтово и гарантирано галванично разделено от мрежата.Ама и аз глупости говоря - съкаш не помня колко ме е "бил" тока още като малък.Първи досег преди първи клас - в двете ръце осички от детски камиончета, и двете ръце в контакта.Оттогава ми е любовта към тока!Иначе не може да се научи човек.
Не си мисли че искам да те обиждам.Просто не знам колко си на Ти с материята.А наистина си е опасничко.



Тема Re: Samsung - проблем след гръмотевицанови [re: TV]  
Авторvv (Нерегистриран)
Публикувано12.09.08 17:44



Докъде си с електрониката? Работиш ли нещо в тази област или поне като хоби да ровичкаш в разни скапани стари радиоприемници и телевизори?
Ако имаш някаква основа, не днес, но в близките дни ще ти разкажа накратко как се ремонтира захранване на телевизионни приемници.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.