Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 15.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема телевизор sonyнови  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 19:51



някой да се е занимавал с ремонт на такова чудо и по - специално дистанционно управление?

проблемът е, че спря да работи дистанционното и съвсем нормално реших, че са заминали батериите ,тъй като бяха стари. смених ги, обаче проблема не се оправи

съвсем случайно открих, че като дистанционното е много близко до приемника всичко си работи както трябва, т.е. държи се точно като, че батерийте са слаби или има проблем в усилвателната част на приемника. казвам усилвателна, защото свалих една схема и според нея, а и като отворих телевизира гледам, че применика е с три извода, което ме кара да си мисля, че е активен. измерих напреженията, всичко си е нормално.

въпросът ми е може ли така да се развали този приемник, че хем да работи и в същото време да не работи?



Тема Re: телевизор sonyнови [re: минaвaщ]  
Автор CATV ()
Публикувано18.11.07 21:58



Проблема най-вероятно е в дистанционното.
Отвори го и провери всички писти и споики.
Тествай го с камера на ГСМ примерно от какво растояние го виждаш да "свети".



Тема Re: телевизор sonyнови [re: CATV]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 22:50



какво точно трябва да видя? защото аз нищо не виждам?

иначе и него го отварях, спойките ги минах за всеки случай, обаче освен един smd транзистор и два кондензатора нищо друго няма.

но пак ми е доста чудно, както си лежа и си щракам каналите и изведнъж да се развали?

както казвам всичко работи идеално само, че когато дистанционното е почти залепено за телевизора.



Тема Re: телевизор sonyнови [re: минaвaщ]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 00:33



виж с осцилоскоп импулсите на диода и на транзистора в дистанционното както и да не са окислени контактите на батериите.



Тема Re: телевизор sonyнови [re: минaвaщ]  
Автормишo (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 08:40



разпояваш приемника, отваряш кутийката, (пак ще ти се наложи да разпояваш), и после пак запояваш, пробваш, работи.
без майтап. този проблем го имаше при сонитата преди години. така и не разбрах как се оправяха без нищо повече да им правя освен дето ги отварях и затварях. след този "ремонт" нито един не се е върнал.
всъщност в началото презапоявах всички спойки вътре в приемника, но веднъж пробвах без да презапоявам, и ефекта беше същият. така че се оказа, че е нужно само отваряне и затваряне.
сега знам, че ще ме погнат тук всички във форума, че пиша глупости, но факта си е факт. и на мен някой да ми беше разправил, и аз щях да се присмивам.



Тема Re: телевизор sonyнови [re: минaвaщ]  
Авторxиkc (Нерегистриран)
Публикувано19.11.07 14:13



Може да се опита с универсално дистанционно(после го връщаш в магазина),за да отпадне веротяноста да е от дистанционното.





Тема Re: телевизор sonyнови [re: минaвaщ]  
Автор CATV ()
Публикувано19.11.07 14:52



Ако нямаш камерка на телфона, помоли някой приятел с такъв телефон или цифров апрат, просто веднага се вижда дали работи дистанционното.
Ако е наред трябва да го виждаш поне от 2 метра, как мига като му натискаш копчетата.



Тема Re: телевизор sonyнови [re: CATV]  
Автор RC (пристрастен)
Публикувано19.11.07 18:57



Това, че мига не е показател, че работи.
Ако не мига - със сигурност не работи.



Тема Re: телевизор sonyнови [re: RC]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано19.11.07 19:31



Често от вибрации на дистанционното се чупят изводите на пиезофилтар на тактов генератор.Често не е залепен с лепило за платка.От изпускане може да се повреди-пластината е притисната с пружинки.Смени го превантивно-често имат капризни "модове" на генерации.Стандартно е на 432 кхз.Също измий филтъра на приемника от вътре на телевизора-събира се финн прах



Тема Re: телевизор sonyнови [re: Totopet]  
Автор RC (пристрастен)
Публикувано19.11.07 19:56



За част от нещата си прав (въпреки, че неразбирам защо съветитети са към мен).
В оригиналните пултове на Sony рядко се ползват такива кварцове от сегнетокерамика.
Когато се ползват, то това са кварцове, а не пиезофилтри!
Към питащия:
При така дадените сведения, проблема би могъл да бъде както в самото дистанционно, така и във фотомодула на самия телевизор.
За това най-сигурния метод да се увериш къде е проблема е - намираш някой приятел с телевизор SONY и пробвате, твойто на неговия и обратно и ще стане ясно какво да се търси.
Няма нужда да купуваш нищо и ще можеш да получиш достоверна информация.
(При тази марка основните команди - (изкл., цифри, Р+/-, звук+/- ) са едни и същи /стига да не попаднеш на някое много дърто Sony/).




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.