Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 28.09.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема кондензаторинови  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 21:51



защо в усилвателите се държи някои кондензатори да са за 16 волта , а други да са за 100 волта ? как влияят честотите на изискването за ? волтажа



Тема Re: кондензаторинови [re: cc]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано29.08.07 22:06




ето в тази схема С5 ми гърми макар ,че слагам 100волтов и макар ,че го шунтирам с 100nF .как да се справя с проблема.
използвам захранване 2х23 волта.такова чудо не съм срещал,три пъти ми се взривявада е от осцилации някакви???



Тема Re: кондензаторинови [re: cc]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано29.08.07 23:08



Най-напред си виж постояннотоковия режим, измери и напиши напреженията в точките около кондензатора и тогава ще мислим за друго.



Тема Re: кондензаторинови [re: cc]  
Автор 3мeй (lonely wolf)
Публикувано30.08.07 08:12



Честотните свойства и напрежението на пробив нямат нищо общо по-между си от инженерна гледна точка.Обърни внимание на максималното приложено напрежение върху кондензаторите в постояннотоков,променливотоков режим и преходни процеси

Die hard and kick back meanwhile.


Тема Re: кондензаторинови [re: cc]  
Автор Xoлдън (изморен кон)
Публикувано30.08.07 10:26



Бе откъде си изровил тая архаична схема?


Като гледам кондензатора е електролитен.Предполагам си спазил поляритета.
Не виждам причина да гърми.
Ако R8 и R9 са с тия стойности не би трябвало да му се обръща поляритета.
Провери си другите елементи около него.
Но ако ги мериш с китайски мултимер за 5 лв. е съмнително какво ще измериш.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: кондензаторинови [re: cc]  
Авторзз (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 10:43



Принципно по-високоволтовите електролитни кондензатори имат по-ниско серийно съпротивление, съответно това може да промени времеконстантата на някоя RC-група. Има И някаква топлина която се отделя върху това серийно съпротивление, която може да причини бум, ама в твоя случай за аудионужди едва ли е това.



Тема Re: кондензаторинови [re: cc]  
АвторDesso (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 11:52



Волтажа няма никакво значение за честотата.

Тези гърмежи кога се получават - при наличие или липса на товар?!?
За тест сложи един 10-20 омов резистор за товар и сподели какво се случва, както и какво напрежение имаш на изхода с и без товар, като можеш да мериш и без C5, за да не разхищаваш кондензатори. Никъде не си казал и точно какво ти е захранващото напрежение и как го филтрираш...

Дай тази информация и може да се реши проблема...



Тема Re: кондензаторинови [re: cc]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 15:36



Възможно е конденз. да са от "китайските ментета", и да не издържат на това пробивно напреж.,за което са предназначени.
Ако сумарно захр. е към 60-70в.,100в.С не трябва да гърми(освен ако не са обърнати полюсите).На корпуса му минуса е означен с дълги бели ивици.



Тема Re: кондензаторинови [re: Desso]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 16:01



мисля , че съм написал 2х23 волта.
вчера в един магазин ми казаха да си сложа "БЪРЗИ КОМПЮТЪРНИ КОНДЕНЗАТОРИ" "Hitano".
ще пробвам и това.
между другото кондерите не гърмят изведнъж,първо се надуват и след кратка бременност раждат порядъчно количество електролит с гръм и трясък ако са български,ако са Японски цъфтят отгоре и се празнят като дърт х..й



Тема Re: кондензаторинови [re: Xoлдън]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано30.08.07 16:07



Холдъне тая схема е единствената дето ми харесва как звучи (преди Бууум-то)
от много други дето съм правил.
последния кондер беше на SAMSUNG 100MkF 100V 85 ГРАДУСА при захранване
2х23 волта. след 2 часа роди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.