Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 03.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Тема старо компютърно захранване  
Автор 666666 (член)
Публикувано15.08.07 20:43



ESP 150 = имам разни такива работещи обаче стават само за добро 5в стабилизиране.
Иска ми се да взема обратната връзка от +12в за да го ползувам за разни джаджи на 12в.
Моля ако някой има схема да я пусне тук,пък аз после ще нарисувам измененията.
В гогъла няма.



Тема Re: старо компютърно захранваненови [re: 666666]  
АвторMachine Head (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 08:00



Въпреки, че схемите принципно са еднакви, все пак различните производители имат дребни разлики. Едва ли ще намериш точно твоята схема. Затова огледай хубаво платката и намери едно съпротивление, вързано от изхода +5 волта към краче 1 на TL494. Може преди да стигне интегралната схема да минава през още елементи, но това няма значение. Откачаш го от петте волта и смяташ какво съпротивление трябва да му вържеш последователно. Например ако е 100 ома, ти трябват още точно 140 ома. Свързваш другия край на допълнителното съпротивление на изхода 12 волта. Това е всичко, ако не ти трябва кой знае какъв ток. С още промени може да стигнеш до десетина ампера. Да ти се намира излишно такова захранване?



Тема Re: старо компютърно захранваненови [re: Machine Head]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 09:43



Имам едно захранване 250W и не ми трябва, давам го за 10 лв. Намира се във Варна. Справки 0889551726.



Тема Re: старо компютърно захранваненови [re: Toни]  
АвторMachine Head (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 10:53



Става въпрос за XT или AT захранване. Най-малко 3 за 10 лв :)



Тема Re: старо компютърно захранваненови [re: Machine Head]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 12:47



AT захранване, но за 3 лв не ходя и до кофата за боклук, не че моето струва по-вече, нямам представа за цените им.
Пък и по него има чаркове които могат да се използват.



Тема Re: старо компютърно захранваненови [re: Toни]  
АвторMachine Head (Нерегистриран)
Публикувано17.08.07 12:56



Съгласен съм, че чарковете вътре струват много повече, но хиляди стари компютри се хвърлят наистина в кофите за боклук. Затова и цените са такива. АТ кутия + захранване 200 вата - 3 лева.



Тема Re: старо компютърно захранваненови [re: Machine Head]  
АвторDjery (Нерегистриран)
Публикувано06.09.07 13:20



Здравеите ако нети представлява трудност изпрати ми измененията на схемата на imeil dj_djery@abv.bg



Тема Re: старо компютърно захранваненови [re: Djery]  
АвторMachine Head (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 20:47



Съжалявам, нямам схема. Захранванията са различни. Може да ти свърши работа и без никакви промени. Действам различно в зависимост от това колко обратни връзки има - проследяват се връзките от изходите, които водят обратно. Евентуално разкачам съпротивленията от 5 волта, увеличавам ги и ги връзвам за 12-те волта. С проби и промяна на стойностите го докарвам до стабилна работа на необходимото напрежение. За по-голям ток сменям изправителните диоди.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.