Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 07.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Подсказване а handsfree  
АвторПpeпoдaвaтeл (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 12:43



Как мога да предотвратя преписването с handsfree. Това в края на краищата е в ущърб на добрите студенти.
Моля, помогнете. Ако не искате да ви лекуват преписвали лекари.



Тема Re: Подсказване а handsfreeнови [re: Пpeпoдaвaтeл]  
Автор eceo (луд)
Публикувано27.06.07 12:52



Със специални заглушители за GSM мрежа. Прави се да заглушава сигнала само в сградата. Колко е законно е друг въпрос, но колегите от клуба ще ти обяснат повече, че не съм много в час с това законодателство.


www.ultra-blue.dir.bg


Тема Елементарно Уотсъннови [re: Пpeпoдaвaтeл]  
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано27.06.07 13:32



Предотвратяването на преписването е бягане след вятъра.
Какви са причините за преписване?
1.Преподаване по своя методика,която не е съвместима с никой учебник.Дори при един преподавател да имаш 6 при друг имаш 2.Това е идиотщината на всички преподаватели,които не признават друг,освен себе си.
2.Скучно и неразбрано преподаване.Дори и вие самите не знаете и не разбирате какво преподавате,а камо ли да заинтересоваяте студентите и те да запомнят нещо.
Ако ви стиска дайте възможност на изпит да се ползва литература.Не е необходимо да знаеш всичко.Важното е да знаеш къде да го намериш.
А "добрите студенти" в края на краищата са едни зубрачи,които след изпита не помнят нищо.
Та така от един бивш среден студент,който преписваше особенно по идеологическите дисциплини.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Елементарно Уотсъннови [re: Xoлдън]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано27.06.07 14:53



Холдъне, при лекарите не е баш така както при нас.
Те обикновено нямат време да търсят по литература кое какво, а трябва да имат всичко в главата си, а колкото до преподавателите, да, прав си за много от тях. Но не разбрах как ако преподават по методика ,съвместима с всички учебници ще се спре преписването. Знае се, че от лекции се учи по-лесно. И се знае, че лекции масово се копират от човек на човек. Въпроса е в ученето, а не в учебниците, освен туй сега почти няма преподавател, дето да не е написал учебник, щото това му е бизнеса на него - да продава учебника си на студентите си.
Преписвачи е имало, има и винаги ще има. Способи винаги ще се намерят.
Наистина не е начина с технически средства да ги ограничават. При медицината и едва ли е добре да ги оставят с литература поради причини които описах в началото.
Аз и не си представям как нормален квестор няма да се усети ако някой преписва с хендс фри.
Забраняват се телефоните по време на изпит и това е. Ако нечий телефон звънне - изпита му не се зачита.

А най-лесния начин да се разбере има ли работещ телефон в стаята - слага се едно радио, и всички знаят какъв звук се чува, когато наблизо има работещ GSM





Тема Re: Елементарно Уотсъннови [re: Boлkoдaв]  
АвторSkiGeorgi (Нерегистриран)
Публикувано27.06.07 15:08



Имаше един случай на изпит по "Електрически материали" един пич му диктуваха темата по хендс-фрий.И знаете ли как го хванаха?Момчето дето му четеше темата беше седнало на столовете срещу залата и даскалката излиза и чува фрази от нейната лекция, при което влезна и се развика и онзи си призна.Иначе имаше един преподавател, който си слага walkman-а и минава между банките...а има някой да говори, а веднага е хванат!



Тема Re: Елементарно Уотсъннови [re: Xoлдън]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.06.07 20:28



Прав е Волкодав в случая - представи си, получаваш някаква криза, карат те в Бърза помощ, и дежурния лекар почва да рови по литературите да чете и да се чуди какво ти е....



Аз наскоро минах през подобно нещо - спасила ме е основно много бързата реакция на дежурния лекар в Бърза помощ. За разлика от личния ми, който ми беше дал тотално различна диагноза и направление... Той явно е бил от ония, с литературите...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Подсказване а handsfreeнови [re: Пpeпoдaвaтeл]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.06.07 21:33



Ето

има няколко схеми на GSM заглушители. Намирате някой (кадърен, макар да не са много) студент-електрончик от по-горните курсове, и ви сглобява нещо такова. Доколко обаче използването му е в съгласие със законите... е друг разговор...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Елементарно Уотсъннови [re: walkman™]  
Автор Xoлдън (старо куче)
Публикувано27.06.07 21:44



Бе ако говорим за лекари се сещам за вица:
"Като знам какъв инженер съм,ме е страх да отида при лекар."
Естествено всяко стадо има мърша.
Мисълта ми беше за това,че много преподаватели антемосват нещо казано различно от тях.Защото са закостеняли,или чисто и просто са си тъпи.
Тук не става дума доктора да започне да чете.Но ако се наложи да знае къде.Не може човек да знае всичко на света.Но трябва да се ориентира бързо.
Идентичен случай.Преди години единия син с болки го разкарваме из Пирогов.Всичко е О.К.Оказва се ,че е перитонит за спешна операция.
"От всяко дърво свирка не става" е казал народа.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Елементарно Уотсъннови [re: Xoлдън]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.06.07 22:09



Да не говорим за лекари, тия дни ми е болна тема.



Абе верно, всяко стадо има и мърша, ама ако говорим за инженери - при тях няма ядове, ще почупят някоя машинка, малко време и пари.. Ама ако са лекари - чупят мен, теб, някой друг. Необратимо. Така, че - при тях трябва сеч да има, че като гледам какви некадърници са плъзнали да ”лекуват”...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Подсказване а handsfreeнови [re: walkman™]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано27.06.07 22:25



стига бе, как си представяш в изпитна зала за медици да сложат заглушител.
по-добре е варианта с уокмена :)
или да ги карат да се събличат и да им проверяват всичко преди изпита :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.