Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 28.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Момчета трябва ми идея как...нови  
Автор Beleata (тъп и упорит)
Публикувано14.06.07 00:03



Момчета трябва ми идея как мога да управлявам котвата от по долния чертеж
пропорционално в смисъл да е местя от нула да сто процента спрямо магнитопровода и да е задържам в която си пожелая позиция? целия ход на котвата е >5mm.



Прави каквото искаш а да става каквото ще

Тема Re: Момчета трябва ми идея как...нови [re: Beleata]  
Автор 3мeй (Гадина)
Публикувано14.06.07 02:05



По-добре пробвай със стъпков двигател и винт.

Така трябва да сложиш датчик на преместване и да върнеш обратна връзка за да управляваш тока през магнитите,което почти сигурно няма да стане.





Тема Re: Момчета трябва ми идея как...нови [re: Beleata]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.06.07 08:54



Истината е че може да стане ама много трудно. По принцип се управлява тока през бобината НО имай в предвид че пружината има линейна зависимост на функцията сила/опън а при тока през бобината зависимостта разстояние/ток е експонециална така че ще имаш доста сметки и все пак да имаш проблеми (да ти залепи котвата). Ако говорим за повече от 5 мм вече наистина ще имаш проблеми ако питаш мен, ще ти трябва доста як магнитопровод. Ако чудесията е с променлив ток нещата вече се променят но все пак не е удачна схемата ако е за задвижка, там вече почват вибрации които трябва да се гасят по някакъв начин.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Момчета трябва ми идея как...нови [re: Beleata]  
Автор CATV ()
Публикувано14.06.07 12:28



С тази пружина за възвратен механизъм и ако мислиш да го правиш с регулация на тока през котвата няма да стане. Най-доброто което може да постигнеш дори и с обратна връзка е колебаниия около някаква точка.

Наистина с винт и двигател дето мести котвата напред назад е най-вероятното просто решение.



Тема Re: Момчета трябва ми идея как...нови [re: Диaн]  
Автор Beleata (тъп и упорит)
Публикувано14.06.07 12:31



устройството е в серийно производство и промени по него не мога да правя
захранва се с +24в.Чертежа които съм дал е подобен на оригинала но съм го променил за да бъде по разбираем С регулиране на тока не става защото при достигане на ток които да премести малко котвата тя веднага се залепва.

Прави каквото искаш а да става каквото ще


Тема пием бира!!!нови [re: Beleata]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано14.06.07 17:56



за акъла Пием бира!!!! (или ни се плаща)

И вземи пусни реалния чертеж че тук малко си го пооплескал този или си ни спестил нещо. Като е в серийно производство дай малко данни като например реален чертеж, управлявало ли се е някога и евентуално с какво, габарити. Ако пуснеш снимка няма да е лошо.

Иначе поздрави за бизнеса - наистина псевдомайсторите в него са прекалено много и правят прекалено много бели.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Момчета трябва ми идея как...нови [re: Beleata]  
АвторBoMbErMaN_BS (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 20:51



Що не сложиш по здрава пружина че да опъва повече котвата и тя да не се залепва от най малкия ток.



Тема Re: пием бира!!!нови [re: Диaн]  
Автор Beleata (тъп и упорит)
Публикувано14.06.07 22:24



"за акъла Пием бира!!!! (или ни се плаща)"

понеже непия бира - сигурно за това нямам акъл!
с бира ли ?



"И вземи пусни реалния чертеж че тук малко си го пооплескал този или си ни спестил нещо."
ето реалния чертеж 80% това което е необходимо от него



"Като е в серийно производство дай малко данни като например реален чертеж, управлявало ли се е някога и евентуално с какво, габарити. Ако пуснеш снимка няма да е лошо. "

да управлявал си е и все още се управлява но има само две състояния



ето с тази схема успях да постигна управление от 0 до 50% но след това котвата залепва.



Специално за Данаил Димитров:
Ако искаш мога да ти разясня как работи. Но едва ли си изпил толкова бира !
а може другия месец да дойда да пием по една бира в Балчик

Редактирано от Beleata на 15.06.07 00:28.



Тема Re: Момчета трябва ми идея как...нови [re: BoMbErMaN_BS]  
Автор bombermen_bs (непознат )
Публикувано14.06.07 23:29



И за протокола "магнитопровот" са пише със Д магнитопровоД





Тема Re: Момчета трябва ми идея как...нови [re: Beleata]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 00:02



kupuva6 si eto tova:



i si v igrata

tova e primerno upravlenie:


no PWM moje da se napravi po mnogo na4ini...vklu4itelno s 555





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.