Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 03.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Схема за инкубатор??????нови  
Автор ddimow2OOO (непознат )
Публикувано02.04.07 22:28



Някой от вас правил ли е някога инкубатор?Ама да е действащ.Аз имам някои схеми, но май не са надеждни.За това искам рална работеща схема-с терморегулатор и въртене на касетките с яйцата.А ако има и влагомер - златни сте.
За лични контакти - ddimow2000@abv.bg или на SkyPe ddimow2000.Но като заглавие пишете думата "инкубатор", че иначе ме е страх да не пипна вирус (веднъж вече се опарих).
Благодаря предварително



Тема Re: Схема за инкубатор??????нови [re: ddimow2OOO]  
Автор RC (пристрастен)
Публикувано02.04.07 23:35



В отговор на:

че иначе ме е страх да не пипна вирус (веднъж вече се опарих).



Интересни критерии и начини за защита
Поразрови и този форум назад (ама доста назад), преди доста време имаше такива доста актуални теми с много дискусии за конкретни решения всякакви.
П.С. На "заглавието" му се вика subject което е малко по-ралично.



Тема Re: Схема за инкубатор??????нови [re: ddimow2OOO]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано02.04.07 23:59



Ха на бас, че след ТАКОВА писане непременно ще се намери някое пишман-хакерче, дето ще ти метне я вирус, я нещо подобно, със заглавие ”инкубатор”.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Охоооо...нови [re: ddimow2OOO]  
Авторпeтeл (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 22:02



Ти нещо промишлено ли? За 1000000 яйца/годишно или за тебе си?
Като бях в техникума една година излюпих за баба ми на село пиленца в един стар хладилник. Само с терморегулатор. Три седмици, по два пъти на ден ръчно обръщах яйцата. Така или иначе, и без влагомер се получи рандеман над 50%, което при цена на яйцето 15 стотинки, а на живо пиле на 5 дни 4-5 лева си е далавера. То тези магазинските яйца не стават за пилета де. Петел си трябва.



Тема Re: Схема за инкубатор??????нови [re: ddimow2OOO]  
Авторлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 09:45



Ползвай електроконтактен живачен термометър - супер надеждно и безотказно. Виждал съм такива но не знам откъде може да се купи. Ако откриеш кажи откъде - и аз си търся. Може и с електронна схема но при всички положения няма да е толкова надеждна. Едно време си правих такова с електронни компоненти, работеше, излюпих доста пилета но електрониката си има недостатъци - едва ли ще успееш да го направиш от раз без нито един проблем, а тук всеки бъг ще ти струва похабени яйца - т.е. пари



Тема Re: Схема за инкубатор??????нови [re: любитeл]  
АвторSuxfan (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 10:05



Да бе точно с живачен , а знаеш ли какъв е хистерезиса на този живачен термопревключвател !!!
Ако искаш да имаш голям брак тествай , лошото е че за нищо не стават после дори един карамел не може да направиш от брака


Аз си мисля че малко ако се поровиш из форума ще намериш доста добри и надеждни схеми на терморегулатори и то с хистерезис доста по малък от тези дето си се насочил
Пробвай с тази схема мисля че съм я пускал преди ама карай




Тема Re: Схема за инкубатор??????нови [re: Suxfan]  
Авторлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 10:27



Мисля че в промишлените инкубатори използват точно такива живачни термометри. Не е толкова голям хистерезиса, всъщност контактите се регулират механично и на практика можеш да го направиш и с нулев хистерезис. А и при люпилните не е толкова страшен хистерезиса колкото дрифта - а справянето с дрифта не е лесна задача с електронни компоненти.



Тема Re: Схема за инкубатор??????нови [re: любитeл]  
АвторSuxfan (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 10:39



Абе как да не е важен , защо мислиш че кокошките не стават по 40 дена от люпилнята


На всичкото отгоре се надига и го върти , и пак има брак 40 %
Ти виждал ли си живечен регулатор , как смяташ че ще правиш регулировка на една ампула с живак херметически затворен вътре
Така че схемата дето съм пуснал е достъчно лесна и прецизна , частите се намират във всеки магазин за електроника.
По прецизно регулиране и по малък хистерезис от фазовото управление ела ми се обади ако направиш



Тема Re: Схема за инкубатор??????нови [re: Suxfan]  
Авторлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 10:56



Няма да споря с професионалист


Но все пак съм виждал такъв термометър, виждал съм и как се регулира и си беше предназначен точно за люпилни и продължавам да смятам че това е перфектното решение
Виждал съм и кокошка защото съм живял на село и знам че стават доста често, но въпреки това брака е доста по-малко от 40 %, тук вече действително мога да поспоря с теб



Тема Re: Схема за инкубатор??????нови [re: ddimow2OOO]  
Автор ddimow2OOO (непознат )
Публикувано04.04.07 11:02



Благодаря на всички, които си направиха труда да ми отговорят.Аз доста потърсих из магазините и ето какво установих (за всички, които се интересуват де):
1.В магазините от веригата КВАЗЕР се продава пълно обурудване-терморегулатор(точост до 0,1) за 100лв. , реле за време от 0 до 40 мин. за 30лв. , влагомер за над 200лв.(не си спомням точно колко).Цялото обурудване излиза на около 400лв.Е, за малки инкубатори надали ще искате влагомер, зщото не си сртува да се дават толкова пари.
2. Що сеотнася до терморегулатор, намерих в една фирма точно за инкубатор и цената миналата година е била около 15лв. Ето адреса: www.intiel.com - тя е от Поморие.А за въртенето на яйцата - релето за време споменато по-горе мисля че е достаъчно, само дето трябва да си измислте как ще реверсирате.Аз имам конкретна схема за двигател на 127 волта от руски прибор с редуктор упрабление 10волта (всичко е променливо напрежение).Ако някой се итересува - пишете ми или си дайте координати.
3. От тук нататък-механиката му е майката.
Благодаря навсички , които се включиха в проблема ми, но ще съм благодарен и на други схеми, кито изпращате.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.