Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 13.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема какво е......  
Автор blueface (леко хахав)
Публикувано10.04.07 10:53



какво показва дъмпинг фактора на един усилвател.
направих си един с фактор >200 ама не знам какво е това.
a, S/N 122db. как ви се струва?
питам защото този усилвател ще се използва за медицинска апаратура.



Тема Re: какво е......нови [re: blueface]  
АвторBoлkoдaв (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 11:54



И как разбра какъв е дъмпинг фактора на усилвателя, който си направил, ако не знаеш какво е дъмпинг фактор?

Дъмппинг фактор е отношението между импеданса на товара и вътрешния (изходен) импеданс на усилвателя. Това най-често се използва при звукови усилватели, където товара е високоговорител или озвучително тяло - комбинация от говорители плюс филтри. Очевидно колкото е по-малък импеданса на усилвателя, толкова е по-голям дъмпинг фактора и респективно по-добър усилвателя.

Медицинска апаратура е доста общо казано, тъй че никаква информация не си дал. Тези 122 децибела как ги измери? По принцип е трудно постижимо това.



Тема Re: какво е......нови [re: Boлkoдaв]  
Автор blueface (леко хахав)
Публикувано10.04.07 12:12



данните за този усилвател си вървят със схемата.
първоначално го направих за музика и направо ме изуми с кристалното си звучене,обаче напоследък се занимавам с един апарат , за който се твърди че лекува абсолютно всяка болест.за повече инфо виж "Райф терапия","Генератор на Райф" и др.
та за тази терапия ми трябва много качествен усилвател и исках да съм наясно какво означава тази характеристика ''дъмпинг фактор''.
скоро ще съм готов с уреда и ако лекува наистина,непременно ще го разтръбя из нета.



Тема Re: какво е......нови [re: blueface]  
АвторBoлkoдaв (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 12:18



Схемата е едно, а това което си направил е друго.
Докато не се измери и не се види, презумпцията е, че не си достигнал тези параметри. много неща зависят от изпълнението. понякога от подробности, за които не подозираш.
Кристално звучене, може на теб да ти звучи така, а на мен да ми дрънчи като тенекия. Звученето се определя от много фактори, не само от усилвателя.
Например - озвучително тяло, кабели, източник на сигнала, помещение в което се слуша и т.н.
пообразовай се малко, виждам че имаш желание.



Тема Re: какво е......нови [re: Boлkoдaв]  
Автор blueface (леко хахав)
Публикувано10.04.07 12:26



кат си такъф философ,мога да ти кажа само ... явно не си на ниво обмен на опит,а на ниво "Ах,колко съм умен".
ти като си купуваш ядене от магазина,да не го изследваш с микроскоп.
а като си купуваш компютър,да не ходиш с осцилографа,сакън да не те излъжат нещо.
не може всичко да се поставя под съмнение.
губи се вкуса на живота.

Моля, без обиди

Редактирано от Чo :) на 11.04.07 22:01.



Тема Re: какво е......нови [re: blueface]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано10.04.07 12:36



напротив, в случая съмнението ми е съвсем основателно, но живей си в заблуда щом искаш. аз дали съм велик или не няма общо с фактите.
и ако малко разбираше от тази материя, щеше да знаеш, че съм напълно прав.
като купуваш от магазина нещо, то се предполага да е направено от професионалисти и да отговаря на изисквания и стандарти, които са упоменати.
същото не може да се каже за някаква схема. дори тя да отговаря на реално устройство, притежаващо описаните параметри, устройството си го повторил ти, и имам всичкото основание да се съмнявам, дори да съм сигурен, че не е същото като оригинала.
в науката, приятелю нещата не стават с вяра и неверие, а просто се проверяват. освен това има условия за измерване, които съществено могат да повлияят на резултата и това може и се използва от производители за да се рекламират по-високи качества на стоките им.

не че очакам някаква благодарност, но все пак можеше да благодариш поне от куртоазия, че отговорих на въпроса ти вместо да ме псуваш. е добре, продължавай така, много голям успех ще имаш.
това че детския ти ентусиазъм не се посреща по същия начин от всички тук е достатъчно явно за да проявиш неуважение към участниците във форума.
дали ще ме напсуваш или не, фактите не се променят, запомни го.

впрочем обмен на опит мога да правя с хора, които са близо до моето ниво. аз може да не съм много умен, но поне елементарните неща ги знам, а повечето въпроси тук са именно елементарни, и издаващи пълно не познаване на нещата. такъв е и твоя въпрос, и коментарите ти.

Редактирано от Boлkoдaв на 10.04.07 12:38.



Тема Re: какво е......нови [re: blueface]  
Автор Фpeди (дайди)
Публикувано10.04.07 15:07



***

Редактирано от Фpeди на 10.04.07 18:33.



Тема Re: какво е......нови [re: Фpeди]  
Автор 3aropka (ентусиаст)
Публикувано10.04.07 15:44



А пък измерените параметри не дават ни най-малка представа как ще зучи усилвателя!



Тема Re: какво е......нови [re: Boлkoдaв]  
Авторbluface (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 16:33



зададох един въпрос,а получих толкоз много отговори.
и не те псувам.
благодаря.



Тема Re: какво е...... [re: 3aropka]  
Авторvelio (Нерегистриран)
Публикувано10.04.07 17:34



@Загорка

Сигурно е баш тъй...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.