Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 01.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови  
Автор 3иУ (Тролей)
Публикувано30.03.07 12:14



В една схема която се захранва от акумулатор ми трябва да разделя галванично интегрална схема работеща на 12V и не консумира повече от 40милиампера. Въпросът е как да стане това? Мисля си за импулсно трафче което да се клати от транзистор обаче не е ли прекалено за такава малка консумация? Дали има някакъв друг начин?



Тролеите напред!!!

Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови [re: 3иУ]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 13:26



Без импулсен траф няма как да стане.Има достатъчно малки.
Иначе един мултивибратор и на вторичната изправяне ,стабилизиране с ценер и изглаждане.Не е сложно,



Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mA [re: 3иУ]  
Авторnnn (Нерегистриран)
Публикувано30.03.07 14:03



ако ще пренасяш сигнал,защо не ползваш оптрон вместо галванично разделяне



Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови [re: nnn]  
Автор 3иУ (Тролей)
Публикувано30.03.07 15:20



да за прехварляне на сигнал е но предпочитам галванично разделяне на захранването щото не знам дали формата на сигнала след оптрона няма да се развали. Така че след като ще го правя с имп. траф как ще ми препоръчате - двутактно ли? Еднотактно? и дали да слагам въобще мултивибратор или да го направя с един транзистор и една допълнителна намотка на трафчето за обратна връзка?

Тролеите напред!!!

Редактирано от 3иУ на 30.03.07 15:41.



Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови [re: 3иУ]  
Автор RC (пристрастен)
Публикувано30.03.07 19:09



Нещо съвсем ги оплете и оплеска нещата


Я пак отначало какво точно искаш да правиш (а не какво ти си мислиш, че е галванично разделяне).



Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови [re: RC]  
Автор 3иУ (Тролей)
Публикувано30.03.07 20:21



Генератор на синусоида с операционен усилвател. Трабва сигнала на изхода на генератора да варира от -волтове до +волтове спрямо минуса на акумулатора. И галванично разделяне имам предвид точно това да мога да съединя средната точка на импулсния траф със -на акумулатора. Какви идеи имате вие освен импулсен траф със среден извод.

Тролеите напред!!!


Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови [re: 3иУ]  
Автор RC (пристрастен)
Публикувано30.03.07 21:59



До тук аз лично нищо не разбрах

дано някой друг да е разбрал повече.
В предния си пост те призовах да поставиш самата задача или това което си намислил да правиш в общи линии, но достатъчно точно.
А не начина по който ти си представяш решението му.



Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови [re: RC]  
Автор 3иУ (Тролей)
Публикувано30.03.07 22:18



Да така предполагах че такъв ще е отговора. Преди време повдигнах тема като написах какво ще правя но отговорите не бяха задоволителни. Ще правя преобразувател от 12-220волта с модулирана синусоида на изхода. Казахте ми микроконтролер което въобще не ми се ще. Искам да си има обратна връзка за стабилизация по напрежение. Което изключва възможността за модулиране на коефициента на запълване още преди повишаването. Затова първо ще повиша от 12на 300 и после ще накъсам с модулиран коефициент на запълване. И това със галваничното разделяне е малка част от идеята ми за накъсване на 300-та волта. Ако се интересувате точно каква е идеята ще начертая блок-схема и ще я кача.

Тролеите напред!!!


Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови [re: 3иУ]  
АвторBoлkoдaв (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 00:36



А самата задача каква е? Струва ми се че пак премълчаваш същественото.
Аз от предишните ти обяснения разбрах, че ти трябва симетрично захранване по-скоро, но наистина почни със задачата.
Искаш да модулираш - защо? За какво устройство? Каква задача ще изпълнява? Или е тайна?



Тема Re: Галванично разделяне на консуматор 12V, 40mAнови [re: Boлkoдaв]  
Автор 3иУ (Тролей)
Публикувано01.04.07 14:02



Ще правя преобразувател от 12-220волта с модулирана синусоида на изхода
Това не е ли достатъчно изчерпателен отговор? Прав си трябва двуполярно захранване но не само. Трябва да е и галванично разделено.

Тролеите напред!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.