Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 14.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема захранване на QUAD405нови  
Автор hristo_botev (непознат)
Публикувано12.02.07 12:38



Здравеите на всички преди година се бях захванал с тоз усилвател

от младконструктор(www.mladkonstruktor.bg) сега го завърших след толкова дълго време но както и да е интересува ме захранването му при положение че е +-43в трябва ли да слагам някакъв стабилизатор на напрежението и какъв да е тои не съм срещал по прости на такова високо напрежение?
Не може ли да подбера променливото напрежение на трафа да е такова че след греца и кондензаторите то да е 43в до колкото ми е известно напрежението след изправителя ще се вдигне с около 1,3 пъти вярно ли е тва и колко волта наи добре да е променливото напрежение............?
А между другото трафа мисля да е от един стар телевизор темп714 изрязах му всички вторични намотки и оставих само първичната трафа е с мощност 250вата но все още се чудя и тои с какъв диаметър на проводниак да е ???
Ако имате някви препоръки или предложения моля да ги споделите .........
Благодаря на всички предварително........



Тема Re: захранване на QUAD405нови [re: hristo_botev]  
Автор icedevil (baron fon)
Публикувано12.02.07 13:55



НЕ ТИ ТРЯБВА НЕПРЕМЕННО СТАБИЛИЗИРАНО НАПРЕЖЕНИЕ.БРУМЪТ ОТ СТЪПАЛОТО В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ СЕ ДЪЛЖИ НА ЛОШО НАПРАВЕН ТРАФ.ПРОБВАЙ ПЪРВО С НЕСТАБИЛИЗИРАНО И ДАНО ТИ ХАРЕСА.ПО ВЪПРОСА ЗА ТРАФА .ВЗЕМИ МЕДЕН ПРОВОДНИК С ДИАМЕТЪР ПОНЕ 1,5 ММ..
ЗАПОМНИ .ЗА ДА СТАНЕ ДОБЪР УСИЛВАТЕЛ ТРЯБВА ТРАФА ДА ИМА ПОНЕ ОЩЕ 50% ЗАПАС ОТ МОЩНОСТ.ТОЕСТ ЗА 100ВТ. КАНАЛ ТИ ТРЯБВА ТРАФ ПОНЕ 150ВТ.
АМА У ДОМА НЕ ТИ Е НЕОБХОДИМО.ТАКАВА МОЩНОСТ КОЛКО ВРЕМЕ ЩЕ Я СЛУШАШ,ТАКА ЧЕ ПРАВИ КАКВОТО МОЖЕШ И СЛУШАЙ.АКО НЕ ТИ ХАРЕСА ПОЧВАЙ ПОДОБРЕНИЯ.ЗА ТОВА СТЪПАЛО НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА Е ТОЧНО 43В.
МОЖЕ И ПО-МАЛКО.
АЗ СЪМ ИЗРАБОТИЛ ДОСТА КРАЙНИ СТЪПАЛА , ИМАМ ОПИТ И СМЕЯ ДА ТВЪРДЯ, ЧЕ ЗА ДА СЛУШАШ ПРИЯТЕН ЗВУК,НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА ИМАШ МНОГО МОЩЕН УСИЛВАТЕЛ.МОЖЕ И ДА НЕ ТИ СЕ ВЯРВА,НО ПРИ ПО МАЛКИТЕ МОЩНОСТИ У ДОМА ЗВУКЪТ Е ПО ПРИЯТЕН.СТАВА ДУМА ЗА УСИЛВАТЕЛИ ОКОЛО 15-40W.
А ТИ ТОЯ QUAD С КАКВИ КОЛОНИ СМЯТАШ ДА ГО СЛУШАШ???





Тема Re: захранване на QUAD405нови [re: icedevil]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано12.02.07 14:28



хайде пак поредния опитен специалист, дето не знае какво говори.
като си толкова опитен, нужно ли е да ти се обясняват елементарни неща, като например, че мощността е нужна не за да слушаш с високи нива на гръмкост, а за запас за пиковете, в които не бива да изкривява.
и не че не може и с 15-40 вата да се слуша, ама нали говорим уж за нещо по-така.
то иначе и компютърните колонки свирят... някак. понякога даже ми харесва как





Тема Re: захранване на QUAD405нови [re: Boлkoдaв]  
Авторicedevil (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 15:09



абе влокодаве,ти май нищо не разбираш от аудио.
ако едно стъпало го захраниш с 2х15 то ще звучи по един начин,а ако го
захраниш с 2х40 по съвсем друг начин.изобщо звуковата картина е съвсем различна.стъпалата с по малка мощност звучат по дорбре и това е.бях си монтирал в колата един усилвател мойо творение с TDA1554 , А ПОСЛЕ един
с TDA7294.
Е извинявай ама що не пробваш и ти двата варианта да видиш огромната разлика в звучеменето.
тда1554 е 2х22в. и свири в пъти по приятно
тда7294 е стъпало за хора дето нямат никаква база за сравнение.гледал съм ги на осцилограф и двете.при 7294 изчезват цели хармоници на изхода.нека да си хвалят параметрите
wolkoдаве,ти колко усилвателя си ''оживил''А?????
ти си чети книжките, а аз трупам опит реално.правил съм усилватели дето
ще засрамят повечето изхвалени марки





Тема Re: захранване на QUAD405нови [re: icedevil]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано12.02.07 16:46



я не дрънкай много, аз когато съм оживявал усилватели, ти си минавал прав под масата, а може и да не си бил роден още.
много ми е интересно как успя на осцилоскоп (пише се и се казва осцилоскоп, а не осцилограф) да видиш точно кой хармоник ти се губи



хайде вземи още малко да се изучиш, и тогава ела да ми обясняваш колко ги разбираш.



Тема Re: захранване на QUAD405нови [re: Boлkoдaв]  
Автор icedevil (baron fon)
Публикувано12.02.07 17:30



абе вълчо , ти от къде разбра че ти пиша за осцилоскоп.???май и моито лаф
нещо ти говори.а щом ти говори значи е вернооо.
а по въпроса за усилвателите я ми кажи кой е най-добре звучащия,според теб,щом си мастор.





Тема Re: захранване на QUAD405нови [re: icedevil]  
АвторMaliii (Нерегистриран)
Публикувано12.02.07 22:43



Размазваща компетентност! Отивам да стана отшелник от срам че съм толкова глупав. Никога не би ми хрумнало. Начи сравняваме два съвсем различни усилвателя, та чак и крайните транзистори са различни и решаваме че разликата може да е само от напрежението! Тотално! Ми TDA7294 работи на 22 волта - намали му напрежението и слушай кристален звук.
**А дали не е от броя на 5-ците в името а? TDA1554 е сповече 5-ци и свири по-добре. Я като супер практик пробвай с таймер 555.



Тема Re: захранване на QUAD405нови [re: Maliii]  
Авторicedevil (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 10:16



за да нучиш нещо понякога трябва да провокираш хората с доста глупости.
трябва да ги подразниш по тънката струна





Тема Re: захранване на QUAD405нови [re: icedevil]  
Автор hristo_botev (непознат)
Публикувано13.02.07 12:21



А случаино дали няма някакъв по прост стабилизатор на напрежение от рода на 78.. и 79.. само че на 43в и ток 2-3 А имаше маи някакъв LM317 или нещо подобно .............



Тема Re: захранване на QUAD405 [re: hristo_botev]  
Автор evilzet (непознат )
Публикувано13.02.07 13:45



стабилизатор не ти трябва, трябват ти големи филтриращи кондензатори, пък тоя тиок 2-3А го умножи поне по 5




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.