Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 18.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Питане за колофон и спирт.нови [re: Джeтepo_Xeлъp]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано08.02.07 16:10



Както са казали - до ХТИ-то едно малко магазинче. Фирмата се казва "Валерус" - продават всякакви химии и хим. апаратура. Като се налага нещо с колегите пазаруваме от там, хем, че ни е близко и до МЕИ-то. За спирт - ще има със сигурност. А за колофона - не знам.



Тема Re: Питане за колофон и спирт.нови [re: Джeтepo_Xeлъp]  
Автор Любитeл13 (още се учи)
Публикувано08.02.07 17:14



По мое скромно мнение за миене на платки коресилина е по-добър от спирта. Единственият проблем е, че понякога разтваря белия печат в/у платката.
Друго добро средство е изопропиловия алкохол - по-добър и по-евтин от етиловия.

Не го мъчи - вземи по-голям чук!


Тема А мил ли е някой платки с ултразвукова вана?нови [re: Любитeл13]  
Автор Джeтepo_Xeлъp (Волтарианец)
Публикувано08.02.07 23:56



И ако да то какъв е ефекта от това?

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Питане за колофон и спирт.нови [re: Джeтepo_Xeлъp]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.02.07 00:02



КОЛКО прилична цена? Аз последно взимах (е, не в София) изопропилов спирт на 2.40 с ДДС от магазин за химикали. Определено с него се мие по-добре, а и се оказа, че е по-евтин от етиловия... Е, не може да се пие, ама... (може, де, ама еднократно

)

Но не знам дали е променена цената - това беше лятото на миналата година.

btw - Там ми казаха, че се очаквало от тази година доста значително поскъпване на етиловия спирт, и доста по-малко на изопропиловия.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от walkman™ на 09.02.07 00:05.</EM></FONT></P>

Редактирано от walkman™ на 09.02.07 00:07.



Тема Re: Питане за колофон и спирт.нови [re: Джeтepo Xeлъp]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано09.02.07 00:21



тази, от която аз вземах , отдавна е "приватизирана", гледам, че и керемидите не останаха



Тема Re: А мил ли е някой платки с ултразвукова вана?нови [re: Джeтepo_Xeлъp]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано09.02.07 00:28



аз съм мил, готови изделия - ако се заплеснеш малко, сваля златното покритие от контактите :) иначе добра работа върши
ама е 600вата моята.



Тема Re: А мил ли е някой платки с ултразвукова вана?нови [re: Milenn]  
Автор Джeтepo_Xeлъp (Волтарианец)
Публикувано09.02.07 09:36



И аз за готовото изделие си мислех. Идеята е да не дишам парите на спирта. Имам предвид да сипя спирт във ултразвукова вана и да мия колофона и остатъците от запояването, но това само ако някои неща порастнат. А за заплесването - ще и направим един таймер, ако е необходимо.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Питане за колофон и спирт.нови [re: walkman™]  
Автор Джeтepo_Xeлъp (Волтарианец)
Публикувано09.02.07 09:42



5-литровата тубичка е 10,80 лева за метанол, и 19,80 за изопропил. Ще пробвам как се мие с метанол преди да посегна към изопропил. Разликата в цените е достатъчна за да ме накара да го карам на метанол, ако има поне приличен ефект. Смятам да си взема и една ултразвукова вана, ако нещата се поразрастнат за да не дишам изпарения.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Питане за колофон и спирт. [re: Джeтepo_Xeлъp]  
Автор Boлkoдaв (опасен)
Публикувано09.02.07 12:11



къде продават изопропилов спирт?
а ванички къде? аз съм виждал да продават само такива малки за GSM-и в един сервиз на Янко Сакъзов в София.



Тема Re: А мил ли е някой платки с ултразвукова вана? [re: Джeтepo_Xeлъp]  
Автор Milenn (турист)
Публикувано09.02.07 21:33



ами по принцип е забранено да се ползва спирт. така пише в упътването на ваната ( флуида се загрява доста ).
а сигурно ако ще правиш производство и трябва одобрение на процеса, пожарникарите съвсем няма да са доволни.

но то по принцип за да миеш колофона няма да трябва ултразвук, а само разклащане/разбъркване




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.