Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 21.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема AM предавател  
АвторMитaka (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 22:35



Здравейте! Искам да си направя прост предавател с амплитудна модулация- ще се предава на около 100 метра. Тъй като искам да е много прост и бърз за изпълнение пък и какечството не е от голямо значение. Аз си прдставям нещата така:


Та въпросът ми е дали тази схема ще работи? На мен ми изглежда логично да работи ама вие кажете дали ще стане?



Тема Re: AM предавателнови [re: Mитaka]  
АвторMитaka (Нерегистриран)
Публикувано14.12.06 22:38



Имам предвид че сигнала трябва да се приема от разстояние 100 метра щото то излезе че на дължина на вълната 100метра ще се предава





Тема Re: AM предавателнови [re: Mитaka]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано15.12.06 11:04



Отивай в другия форум за телекомуникации там ще те просветлят, най добре.

Дрън и бръм, всеки ден и нощ.



Тема Re: AM предавателнови [re: Mитaka]  
АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано17.12.06 14:18



По закон всякакви излъчващи устройства трябва да отговарят на стандарти и да са минали изпитания и одобрение на типа. Честотата на която работиш също не може да е каквато ти скимне. Има си бандове за работа без лиценз. Ако ще го правиш това все пак направи генератора с кварц за да ти е стабилна честотата и тури лентов филтър в изхода за да не омажеш целия ефир.



Тема Re: AM предавателнови [re: Пeшo]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано18.12.06 10:20



Там е и проблема че, няма право на АМ да излъчва



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: AM предавателнови [re: Пeшo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано18.12.06 11:03



Абе нямаше ли право да излъчва на всички честоти, но с ограничение до 5mW?Или аз нещо греша? Макар, че то на АМ с 5mW няма да стигне далеч...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: AM предавателнови [re: Djasta-Prasta]  
АвторPжeвckи (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 13:31



Има право. Например на 27 мегахерца. С ограничаване на мощността до 1 или 10 миливата (не помня вече).
Дори е по-добре да се излъчва на АМ - обикновенно честотния спектър е по-малък, т.е. заемаш по-тесен канал.



Тема Re: AM предавателнови [re: walkman™]  
Автор Djasta-Prasta (Познат)
Публикувано18.12.06 15:33



Да на СВ то може да излъчва, ама там ще има един случки и проблеми.



Дрън и бръм, всеки ден и нощ.

Тема Re: AM предавателнови [re: Djasta-Prasta]  
АвторLZ2PPD (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 17:17



Аве хора кви ги приказвате вееее! С тоз генератор на правоъгълни импулси ще се чува до 20-ти хармоник!!! Кой знае къде ще попадне. А колкото за СВ обхвата там ограничението е до 4W амплитудна или честотна няма значение.



Тема Re: AM предавателнови [re: LZ2PPD]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано19.12.06 10:11



Има значение. На 27МХц има определени 12 любителски канала за АМ до 4 вата и 40 ФМ канала до 1 ват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.