Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 03.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Тема Повреда в телевизор  
АвторDesso (Нерегистриран)
Публикувано13.11.06 21:12



Здравейте,
телевизора вкъщи е Lenco TC9301. Oт известно време се появи следния проблем: трудно се включва (стартира) - необходимо е да се включи от копчето на предния панел; на светодиодния индикатор се появява номера на избран канал (например 1); изчаква се докато автоматичната система за стоп след края на програмата го изключи ("-" на индикатора) и почти веднага е необходим рестарт с копчето на предния панел. Само при тези условия включва

При това веднага след включването картината остава намалена по вертикала и се разпъва чак след като телевизора загрее. Регулировките с яркостта и контраста променят в малка степен размера по вертикала. Освен това през цялото време докато работи се виждат (дори на липса на програма) тесни наклонени отляво надясно линии по екрана с бял цвят. Отначало реших че проблема е с електролитните кондензатори в захранването, но след замянат на тези откъм високата страна проблема си остана

Та дайте съвети къде и какво да меря и прегледам...



Тема Re: Повреда в телевизорнови [re: Desso]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано14.11.06 01:13



оле майко...
линиите които се виждат са обратния ход на лъча по кадри, което говори, че кинескопа не е в режим, или самия той има някаква повреда.
трябва да се мерят напрежения на катодите и венелтовите цилиндри (електрода с който се управлява яркостта)
ама ако мислиш, че с тия познания дето ги имаш - да смениш електролитните кондензатори и да се надяваш, че проблема ще се реши, работата няма да стане.
не става с дистсанционни указания, най-добре го занеси в сервиз.
тая марка не съм я чувал май, не е ли някакъв китайски боклук?



Тема Re: Повреда в телевизорнови [re: Desso]  
Автор Дeлиятa (Морския)
Публикувано14.11.06 16:53



Познавам тази серия апарати. Те са модифицирани схеми на "PHILIPS". Тези признаци които описвате са започнали да се проявяват по единично но Вие просто не сте обърнали внимание и нещата са се задълбочили. Колегата е прав - това е работа за сервиз.

Няма невъзможни работи - има много трудни работи


Тема Re: Повреда в телевизорнови [re: Дeлиятa]  
АвторDesso (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 18:10



Благодаря за отзивчивостта!!!

По принцип този телевизор вече веднъж имаше такава повреда с електролитите и затова това беше най-лесния опит за ремонт. Линиите се появяваха и преди, когато телевизора стартираше нормално. Все пак дай идея в кое стъпало да търся проблема, не съм срещал такава повреда и ми е чудно откъде да тръгна, а сервиза - не знам доколко си заслужава, все пак това са 14 инча...



Тема Re: Повреда в телевизорнови [re: Desso]  
Автор66 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.06 21:38



Десо ,ти не четеш ли,какво ти е писал" Нощна Стража" ?Обратния ход по кадри не е шега работа,занеси го на сервиз бре човече.



Тема Re: Повреда в телевизорнови [re: Desso]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано15.11.06 09:33



Точно защото е 14 инча нямаш проблем да го занесеш в севиз, ако беше 42 щеше да е по-трудно.



Тема Re: Повреда в телевизорнови [re: Desso]  
Автор _mimo_ (непознат )
Публикувано23.11.06 12:53



в краина сметка аз също си мисля че е възможно да е заминал някои кондензатор но не и там кадето си сменял ти!!! слет като заработи телевизора се хвани да замериш напреженията които захранват ГХО ТХО-то та даже и звука

ако всичко е в норма -Сервиз ако обаче нее (както аз си мисля) просто трябва да видиш от каде идва спада!Штом образа е свит парво се насочи към генератора за вертикално отклонение-провери дали се захранва с колкото триабва V-та примерно 12 и тн.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.