Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 08.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Айде стига си се изхвърлял.нови [re: Pif $]  
АвторGoGo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 19:05



Едно нещо не мога да разбера - щом като ти си най-великият инженер, щом главата ти прелива от мозък и ражда проекти за десетки хиляди долари,защо не си ги продаваш сам тези проекти и да си прибираш парите, а трябва да се занимаваш с работодатели като мен???
...И все пак като започваш, човекът те приема на работа, а не за съдружник за да очакваш процент от печалбата му, нали?
Само че безкрайно умната ти глава не може едно нещо да проумее - преди да почнеш да ВЗИМАШ от една фирма, трябва да почнеш да и ДАВАШ!!!
Преди доста години, когато и аз започвах първата си работа в една частна фирма (тогава не бяха много), един добър работодател тогава ме научи на това правило и то ми е помагало много през годините, защото дори и сега аз получавам немалко пари от там, а отдавна не работя там ...
И колкото по-скоро го проумееш, толкова по-добре за теб - може и да спрат да те изритват като мръсно коте и да ти дадАт по-голяма заплата...
Апропо - аз на неграмотен инженер никаква заплата не давам, даже и най-добрият да е, щото той преди всичко си остава неграмотен ....





Тема Re: Айде стига си се изхвърлял.нови [re: CATV]  
АвторGoGo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 19:10



За пишман инженерите ми беше думата, и още повече за тия, които даже не са и инженери, а са "техничари" с претенции .....
...ама ако не ти е приятно - просто не чети , кво толкова сега ...



Тема Re: Айде стига си се изхвърлял.нови [re: GoGo]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 14:07



Давай проекти насам. Хайде. Щом си толкова добър мениджър и можеш да ги продаваш.
Да не ти сецнаха приказките нещо, а ?



Тема Re: Айде стига си се изхвърлял.нови [re: GoGo]  
Автор sheki (рибка :))
Публикувано27.10.06 01:20



хехе гого девиза да не ти е некадърен до доказване на противното :) ... страшна критика .. не знам дали ти си подателя на обявата но не става трябва да е такъв и такъв и .... а за заплата ... :) нъцки ... ,толкова ли е малка че е срам ако се каже колко е



просто и лесно

Тема Re: Айде стига си се изхвърлял.нови [re: sheki]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 09:12



Всичките дето виете за заплатата, да сте чували за практиката кандидата да си казва колко иска за тая работа? Щото това е нормалния начин на договаряне за квалифицирани специалисти - ти ми казваш какво трябва да върша, пък аз казвам колко ще ти струва. Ако те устройва ме наемаш, аке не - здраве.

Иначе се получава типично нашенска картинка - ти ми плащаш колко да не умрем, яз ти радим колко да не заспим





Тема Re: Айде стига си се изхвърлял.нови [re: ..]  
Автор CATV ()
Публикувано27.10.06 09:35



Подкрепям мнението, така трябва да е .
За дадена работа трябва да си има дадена цена.
Лошото е когато, самия възложител не знае какво иска, тогава няма как и да му го свършиш.
Ето последния проект дето работя за автоматизация на една мандра, вече се влачи близо от година и пак са на 50 процента ясни какво искат.



Тема Re: Айде стига си се изхвърлял.нови [re: Pif $]  
АвторGoGo (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 22:23



Преди да ти дам проекти искам да ми представиш: 1.Диплома (дипломи) за средно и висше (висши) образования; 2.Акт за раждане 3.Референсни препоръки от последните 3 (три) местоработи; 4.Свидетелство за съдимост 5.Удостоверение че си служил в казармата
...Не го приемай лично, но не искам да си имам работа с некоректни, неизрядни и несериозни "специалисти"....
Представяш ми горните документи и ти задавам проекта, както и сроковете за изпълнение, заплащането което ще получиша, ако се справиш, както и запис на заповед за дължимата от теб сума, ако не се справиш в нужните срокове и обем!
Чакам коментарите ти!



Тема Цената за представяне на тези документи е 5000 лв.нови [re: GoGo]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 00:24



Хаха
а не искаш ли рентгенова снимка на кътниците ми, днк проба от ноктите на краката ми и фекалии в момент когато съм имал запек.
Само за самото представяне на тези документи трябва да си платиш и то доста. Явно нямаш нищо общо с електрониката и пазара на развоя както в БГ така и в европа че ми приказваш врели некипели.
Съгласен съм с твойте условия - НО, всяка минимална промяна на първоначалната спецификация - вдига цената двойно. Всяка неточност в спецификацията която породи дефект или непълна функционалност - плащаш неустойка в двоен размер. 50% от сумата авансово като при не спазване на сроковете и условията - връщам сумата заедно с неустойката.
Цена на труда - ще го договорим. Сроковете - също.
Освен споменатите документи искани от теб мога да представя и няколко дизайна които са направени за свободно разпространение, като от единия от тях са произведени десетки хиляди бройки от едни добри хора бяха така коректни да платят една сума без да съм я искал.
Така че драги ми отворко - слагаме твоята сума в една банка под техен контрол и работим. Имаше си съответният термин но го забравих.
Нещо ясно ???
Защото като гледам май всичко ти е неясно





Тема Re: Цената за представяне на тези документи е 5000 лв.нови [re: Pif $]  
АвторGoGo (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 09:14



Драги ми отворко,
Условия поставя този, който плаща!!!
Ако до сега не си разбрал това - толкова по зле за теб ......
...И понеже съм чувал някой неща за теб ....в т.ч. и че не си инженер, бягаш от казарма вече N години....така че бъди така добър да не приказваш врели некипели тук, където не ти е мястото ....


....той щял да ми каже в коя банка да си сложа парите - смях, смях, голям смяяяяяях .....а ти какво ще сложиш в банката като залог срещу моите пари бе - голият си задник (със или без запек) ли????
Сещам се за хубавата българска поговорка - "Кога стана кюмюрджия, кога му се очерни задникът" и "



Тема хайде стига сте си избивали комплекситенови [re: GoGo]  
Автор нoчнoй_дoзop (потаен)
Публикувано28.10.06 11:14



и двамата! това тук е клуб електроника, а не място където да си мерите пишките.
идете се доказвайте кой колко може и колко пари има някъде другаде!
явно е, че и на двамата ви липсва признание, но хората какво ги интересуват вашите проблеми. който знае цената си като специалист, едва ли ще тръгне тук да се доказва, а който има пари, едва ли тук ще тръгне да се хвали, според мен и двамата сте на едно ниво - дай ви да си мерите пишките.
с това само опорочавате клуба, който и бездруго не е от най-активно посещаваните.

Редактирано от нoчнoй_дoзop на 28.10.06 11:18.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.