Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:17 01.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Зарядно за кола  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано27.09.06 09:54



Имам

този телефон, но само със зарядно за 220 V. Понеже дневно говоря повече от 60-70 мин., батерията не държи по много. Искам да си купя зарядно за кола, но съм далеч от мисълта, че тук може да намеря нещо за телефон, който МТЕЛ тепърва внедрява на пазара.

Мисля, че няма да бъде много трудно да се направи такова зарядно, защото обикновеното такова съдържа два основно елемента:

1. Щепсел - какво има там не ме вълнува

2. Кабел като за дигитален апарат - от едната страна е USB интерфейс, от другата е букса, която прилича на много малък трапец.

Възможно ли е да се направи зарядно за кола? Извинявам се - не се занимавам с електроника и може въпросът ми е да много лаишки, но имам нужда от съвет. А за изработката има кой да хвана.




Тема Щом има USB, значи е лесно.нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторзapядчиk (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 16:37



Да си го изработиш изцяло сам от нулата забрави, не си заслужава. Ще стане голямо, грозно и т.н. Освен това ще излезе скъпо - най вече заради труда на човека.
Щом е с USB значи всяко друго USB зарядно за кола ще ти свърши работа - независимо от марката на GSM-a. Обаче не съм проверявал дали въобще се намират USB зарядни за кола. Ако не си намериш, трябва да си направиш. За целта купуваш от китайските магазини едно зарядно за левче, режеш му накрайника, купуваш едно мини-USB кабелче(2-5 лева), и на него му режеш накрайника за откъм РС-то. Това е което ти можеш да направиш. Човека разбираш от електроника, отваря китайското зарядно, вътре има интегрална схема МС34063, около нея някъде трябва да се смени едно резисторче ( струва стотинки ) за да дава изходно напрежение 5 волта. Сглобява се. Запояват се 2 жички от 2-та резнати кабела, малко изолирбанд и готово.
Гледаш конектора така, че голямата основа на трапеца да е отдолу и пин 1 е +5Волта, пин 5 е маса.
Може би няма да има проблеми да зареждаш и с 6-7 волта, колкото дават по дефолт старите зарядни, без да го преправяш на 5 волта, ама може пък и да изгори. За гаранцията, ти си знаеш - нищо не е 100% сигурно - да те предупредя.
А да питам - случайно да ползваш лаптоп? Ако да - зареждай го в колата от неговото USB.
И да те поправя - кабелите за повечето дигитални апарати ( предполагам имаш предвид фото ) не са като на GSM - ите въпреки, че на пръв поглед изглеждат еднакво.



Тема Не рискувайнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Xoлдън (преуморен)
Публикувано27.09.06 19:37



Я не се връзвай на съветите на зарядчика.Нещата със зарядните за GSM са по-сериозни.Рискуваш да си скапеш апарата.Не си писал марката и модела,но явно е нов,щом Мобилтел тепърва го продава.Купувай само оригинални батерии и зарядни.Дори и произведени в Китай не е едно и също.Има произведено в Китай за Сименс струва 50-60 лв и менте пак от Китай за 15-20 лв.Аз имам оригинален Сименс произведен в Германия,но батерията и зарядното с него са от Малайзия и Китай.Но това е от заводи с лиценз на производителя,който контролира процеса,за да се произвежда с неговата марка.
Давам ти пример.Не мога да намеря оригинална батерия за моя Сименс S65 от оторизирания сервиз и други магазини в София.Доставка след месец.А ментета за по 15 лв. на път и под път.Разумните варианти са два.
1.Купуваш някакава батерия менте ,зареждаш я и ти стои за резервна.Зареждаш я периодично.(не го препоръчвам)
2.Купуваш някакъв бюджетен(ефтин апарат)за стотина лева , който ти стои в торбето за резерв.Аз така съм направил,като на SIM картата са ти най важните телефони.Иначе в моя сименс са 550 адреса с по 4 номера адреси ,по 2 мейла,снимки към номер и какво ли не.Но важното е като си на път и трябва да смениш апарата да имаш най необходимото без екстри.




Тарикат мъж на писка

Редактирано от Xoлдън на 27.09.06 19:39.



Тема Re: Щом има USB, значи е лесно.нови [re: зapядчиk]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано27.09.06 21:27



Благодаря за информацията.

1. Лаптоп ползвам. Само не разбрах какво USB трябва да използвам в колата? Нямам car kit ако за това става дума.



2. Ползвам кабела от зарядното на телефона за прехвърляне на снимки от Олимпуса към лаптопа, защото съм си загубил четеца. Явно че са еднакви кабелите. Телефонът ми определено е странно животно, така че..




Тема Re: Не рискувайнови [re: Xoлдън]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано27.09.06 21:29



BlackBerry 7100t

Всъщност това е по-големия брат на това, което МТЕЛ сега представя.
За жалост няма от къде да си купя зарядно за кола. Не ми се поръчва по интернет, а зет ми да моля също не искам.

Явно че ще я карам така






Тема Намери си оригинално за кола тогава.нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторзapядчиk (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 21:33



Аз съм с моторола Л7 - също с USB куплунг и след като написах първият пост ме загложди и си разглобих зарядното - от 220В де. Това което писах е истина - към мини USB куплунга отиват само 2 жички - маса и +5В. Имам хубав токоизправител нагласих го на 5В ( ограничих му и тока де, ама нямаше нужда се оказа ) и ги вързах на 1 и 5 на един мини USB кабел. Телефона позна, че го зареждат. USB-то е стандартна работа, дава си 5 волта и това е, в Китай в Германия, в Турция все 5 волта дава.



Тема Re: Зарядно за коланови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано28.09.06 00:59



елементарно е , хвани някой който разбира малко от електроника и ще ти го направи. Нищо особенно ,вероятно около 5 волта изправено напрежение. Проблема е да намериш букса за телефона .. може да ползваш и оригуналната от зарядното на 220 като се отреже и се направи на букса , с цел да може да се ползва конектора и на зарядното за 12в



Тема Re: Не рискувайнови [re: Xoлдън]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано28.09.06 01:02



И кое му е сериозното на зарядното на сименса?)))



Тема Re: Намери си оригинално за кола тогава.нови [re: зapядчиk]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано28.09.06 01:04



най- лесно го виждам със стабилизатор 7805 директно в 12-то волта на колата . Ако искаш може да му ограничиш и максималния ток но най вероярно ограничаването по ток да става вътре в телефона или батерията





Тема Re: Намери си оригинално за кола тогава.нови [re: DTMF]  
Автор 3aropka (ентусиаст)
Публикувано28.09.06 09:57



Аз бих добавил и 1 ценер за 5.6V / 1A след стабилизатора и един предпазител преди стабилизатора, за всеки случай. Все пак телефонът е доста скъп.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.