Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 13.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Тема Стабилизатори  
Автор Haeмниk (Много тъп)
Публикувано22.09.06 13:17



Имам няколко работещи стабилизатори за напрежение от времето на соца.Съвестно ми е да ги разфасовам за скраб.Въпросът ми е като не специалист.За какво друго могат да се изполват частите му?Има кондензатори (електролитни предполагам) и бая големи трафове.Стабилизаторите са марка"СТАБОР 115".Извинявам се ако въпросът ми е ламерски,но не съм специалист.

Ако си тъп обикновено е за постоянно


Тема Re: Стабилизаторинови [re: Haeмниk]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано22.09.06 20:13



Този тип стабилизатори се водят "ферорезонансни" и слабото им място са кондензаторите - ако ги пуснеш без товар и често пробиват, лошото е че се изчисляват за определен товар и ако е по-голям или по-малък вече ще имаш отклонения от изхода,имат доста големи загуби т.е. греят и заемат много място. Добрите черти - без превключване поддържат едно стабилно и синусоидално напрежение като входното може да варира по спомени +/- 20 че и до 30%.

Трафовете всъщност са дросели единия е наситен а другия е ненаситен сякаш това ти го казвам по спомени... май може да ги ползваш за трансформатори ако ги пренавиеш ама става дълга и широка по-добре си купи нови.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Стабилизаторинови [re: Диaн]  
Автор 3иУ (Тролей)
Публикувано25.09.06 21:01



Имам интерес към твоите стабилизатори. Пиши ми на origo@abv.bg

Тролеите напред!!!


Тема Re: Стабилизаторинови [re: 3иУ]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 22:04



Съжалявам заминаха



Тема Re: Стабилизаторинови [re: Haeмниk]  
Автор 3иУ (Тролей)
Публикувано28.09.06 10:33



Е к`во им направи бе що толкоз бързо ги разглоби!



Тролеите напред!!!

Тема Re: Стабилизаторинови [re: 3иУ]  
АвторHaeмниk (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 12:19



Да за един ден се справих.Напълно съм сериозен.То и какво имаше за разглобяване.Забавиха ме само първите силициеви ламели на трафовете.Общо взето по 30 минути на стабилизатор.Най- интересното, че най стария(1968год) производство трафовете(3 броя) бяха монтирани в отделен съд заляти със смола( асфалт).След това разбрах от къде идвала кофти миризмата след като загреят.Смолата (асфалта) се разтапя и действа като охладител.До 70 година произведените бяха с квадратни два броя кондензатори, а след 70 с три броя не гледах с какъв капацитет.Мисля ,че бяха идентични с тези с които оборудваха луминисцентните лампи .Наистина се почуствах като мангал.Те и без това само рушат и да ви кажа е заразно.Демонтажа ( развалянето) е в пъти по лесно и не изисква кои знае колко мозък и разсъждения.Аидее ,че се унесох да пиша.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.