Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 07.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Тема Телевизор CB1475  
Автор GSX ()
Публикувано04.07.06 08:32



Има ли някой схема на телевизор ayco cb1475, моля помагайте



Тема Re: Телевизор CB1475нови [re: GSX]  
Автор Джeтepo Xeлъp (Волтарианец)
Публикувано04.07.06 08:43



За схема не зная, но кажи какъв е проблемът.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Телевизор CB1475нови [re: Джeтepo Xeлъp]  
Автор GSX ()
Публикувано04.07.06 09:40



Приема, има звук, няма картина, тъмен екран, пушката свети.Това му е проблема.

Така и понеже не обичам да дрънкам празни приказки и да си губя времето и на другите, добавям:

Телевизорът е залят с вода от ваза в близост до него, когато е бил в stand by режим! ТХО-то със сигурност е заминало, освен това съвсем сигурно има поражение и във видеоусилвателя. Платката с видео усилвателите взема сигнал от основната платка в близост до тхо-то с 6 проводен лентов кабел.Точно там и и дупката от късото.
След основно почистване, сушене и опроводяване на прекъснати писти, телевизора тръгва, но без образ.
Така че търся схема за да меря напрежения и отстраня повредените елементи.

Редактирано от GSX на 04.07.06 12:23.



Тема Re: Телевизор CB1475нови [re: GSX]  
Автор Джeтepo Xeлъp (Волтарианец)
Публикувано04.07.06 21:10



Защо си сигурен, че ТХО е заминало? Обгоряло ли е или е дало накъсо между намотките?
Що се отнася до останалото извади от интернет схемите, с които е реализиран телевизора и намери някакво типично тяхно използване. В повечето случаи това върши работа. Отопление на кинескопа казваш, че имаш - това за мен означава, че ТХО работи. Отоплението идва от него. От там нататък мериш режима на кинескопа, след това мериш режима на видеоусилвателите и без да знам какво си получил при меренето на тези неща просто не мога да ти кажа какво да правиш нататък.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Телевизор CB1475нови [re: Джeтepo Xeлъp]  
Автор GSX ()
Публикувано04.07.06 22:57



Приятелю, ТХО-то със сигурност не работи, най-малкото не издава характерното за него свистене при работата му, изобщо нищо не издава, на всичко отгоре му пипам с ръка изводите, там меря 5,6 до 10 волта при закачен киненскоп, а пушката свети, виждам я, не съм много кьорав, още. Между един от изводите му и изходите към видеото има пробив на платката.Там където е дупката е имало съпротивление или нещо подобно. Под него може и да е имало някоя и друга писта и т.н. Всичко възстанових, като опроводяване, уж, но на платката с видеоусилвателите, няма никакви напрежения.Така че трябва си подробна схема или в кофата за смет. Аз не съм врачка.
В един от форимуте преди време бях срещнал въпрос за схема на точно този модел телевизор, но поста вече е затрит от самозабравили се админи и модератори. За това и питам отново.



Тема Re: Телевизор CB1475нови [re: GSX]  
Автор Джeтepo Xeлъp (Волтарианец)
Публикувано05.07.06 07:23



Виж... дали чуваш свистенето е едно а дали работи е друго. На 99,9% от телевизорите отоплението на кинескопа е от намотка на ТХО и ако то не работи просто пушката няма да светне.

Да живее негово императорско величество Клинг Надменни!!!


Тема Re: Телевизор CB1475нови [re: GSX]  
Автор formulist (минаващ)
Публикувано05.07.06 07:53



Обикновено на платката пише номера на шасито. Тази информация е важна за намиране на схема. Търговското название понякога не е достатъчно или само с него е по-трудно. Може би затова не ти пишат...

Препоръчвам ти да потърсиш схема тук:



Също биха ти помогнали ако питаш тук:


Успех!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.