Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 05.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблем с лазерен принтер HP  
Автор Danil (луда глава)
Публикувано02.08.05 00:47



Здравейте,

Попадна ми едни лазерен принтер HP LaserJet 6L. Доста старичък е но си го бива. За съжаление има един доста деликатен проблем. Всичко което печата, текст или картинки (повече се забелязва на текста) е някак си размито. Буквите не са контрастни, а самите краища на всяка буква преминават от черно в сиво и чак тогава бяло... Едър текст се чете без проблеми, но всичко с големина под 10 на шрифта изглежда размито и неразчетимо. Тонера изглежда наред, не съм го пробвал на друг принтер но си мисля, че проблема не е в него. С изключение на това, принтера работи нормално.

Имате ли някакви предположения от какво може да е?

"В името на всички черни дупки на космоса!"


Тема Re: Проблем с лазерен принтер HPнови [re: Danil]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 00:58



почисти оггледалата в скенера



Тема Re: Проблем с лазерен принтер HPнови [re: kk]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 13:07



Отиди да ти сканират главата- 6L и скенер!!!



Тема Re: Проблем с лазерен принтер HPнови [re: kk]  
Автор Danil (луда глава)
Публикувано02.08.05 13:25



Какъв скенер бе човек. Говориме за принтер.
Все пак, отварях принтера наистина и му почистих малко оптиката, имаше тук таме малко прах, но проблема си остава, няма никакво подобрение...

"В името на всички черни дупки на космоса!"


Тема Re: Проблем с лазерен принтер HPнови [re: Danil]  
АвторДeлиятa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 15:30



Проблема е вероятно в касетката където е тонера и огледалния селенов вал. Определено работата е за сервиз. Пиши на d_del@dir.bg.



Тема Re: Проблем с лазерен принтер HPнови [re: Danil]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 15:36



Скенер се нарича черната кутия върте която сканира хартията, направи си труда да попрочетеш как работи принтера преди да тръгнеш да ровиш в него!
Отваряш скенера и преглеждаш за прах, тонер, хлебарки и др. Това при условие, че картриджа е читав, тъй като 90% от тези дефекти са от него.
Ако не помогне ти остава да го занесеш на сервиз да проверят потенциала на трансферния барабан и печката.



Тема скенернови [re: Danil]  
АвторДeдo Бope (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 17:41



в лазерните принтери "скенер" се нарича призматичното огледало, с което се прави развивката на лазерния лъч



Тема Re: Проблем с лазерен принтер HPнови [re: kk]  
Автор Danil (луда глава)
Публикувано02.08.05 17:44



Смея да твърдя, че доста добре знам как работи един лазерен принтер, но със сигурност не знам как се нарича всяка една отделна част на принтера. Аз знам за 2 черни кутии в притера. Едната е тонер касетата с там резержоарите си за тонер, един зелен барабан които го пече лазера за да го наелектризира за да залепне тонера по него и т.н.
Другата черна кутия е самия лазер на принтера с всичките му там лещи, датчици за обратна връзка и онова 4 странно въртящо се квадратно огледалце което дефакто "разхожда" лазера. (може би това наричаш скенер..?)

Та...кое точно трябва да чистя? Оптиката при лазера или някакви части по тонер касетата? Има ли някаква врътка за фокус на лазера? Потенциометър или нещо механично...? Възможно ли е проблема да е в онзи зелен барабан на тонера за които споменах?

"В името на всички черни дупки на космоса!"


Тема Re: скенернови [re: Дeдo Бope]  
Автор Danil (луда глава)
Публикувано02.08.05 17:48



Мда, ясно. Не знаех, че му е така името. Лично на мен ми звучи малко нелогично , но щом така се казва, съгласен съм :)

"В името на всички черни дупки на космоса!"


Тема Re: Проблем с лазерен принтер HPнови [re: Danil]  
Авторkk (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 21:47



Именно втората кутия - отвори я и почисти всичко, което е очебийно мръсно. Ако няма такова проблема остава да е в трансферният барабан (developer roller) а именно мръсен е или липсва променливата съставна на напрежението върху него. Евентуално може и печката да е, за тази цел трябва да пуснеш да се печата нещо, да изключиш принтера като листа излезе 1/3 някъде и да провериш изображението преди изпичане и върху барабана.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.