Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:26 25.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Seriozna obiava za rabota v Austriaнови [re: cmos]  
Авторmay be (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 15:55



"Govorim i pismen angliiski ili nemski ezik"

Towa e golqma prechka za mnogo hora, edin ezik da go wladee6 pismenno, ti e nugno dosta wreme, a ako si takyf fakir po ezicite edwa li ima6 wreme da stawa6 dobyr w profesiqta. Ina4e si mislq che imam neobhodimoto kato poznaniq no ne i pismenno wladeene na ezika Sorry :(



Тема Re: Seriozna obiava za rabota v Austriaнови [re: cmos]  
АвторSiGe (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 02:09



Значи първото абсолютно необходимо условие да се развиваш в дадена област в време за да можеш да се задълбочиш в нея. Ако ти тръснат проект трансивер, оправяй се сам ама имаш един месец щото другия почваш АЦП а след още един ШИМ контролер със звънче и накрая на годината термометър дето си предава данните по морзова азбука и еднопроводна шина - мислиш ли ще успееш да станеш специалист в някаква област изобщо (примерно по осцилатори, че почнахме с тях, ама не какви да е а именно най-добрите които някой някога изобщо е правил за дадено приложение). Аз ще ти кажа - няма, ще станеш посредствен лейаутер който гледа само да отмята задачите. В крайна сметка така и става - всяка фирма има няколко стойностни продукта и един куп бози, правени от такива широки специалисти под натиска на мениджърите (лидерът по процент такива трагични продукти в момента май е Microchip ама те поне правят пари). За сведение в големите корпорации има отдели за изследователска дейност и други за развой. Разликата е огромна - първите се занимават в доста голяма част от времето с каквото ги кефи, пишат статии и патенти, ходят по конференции а във останалата част решават проблемите на вторите, когато съвсем се оплескат, а вторите лейаутват схеми от книжките и нямат време да си вдигнат главата, камо ли да измислят нещо оригинално. Всеки опит да се съвместят тези две неща в един отдел имат трагични последствия върху количеството новаторски продукти. В първите, с докторска степен са 70 и повече процента от инженерите, а шефовете по някое време стават професори, докато сред проектантите се навъртат доста с фаххохшуле - аналог на нашето полувисше. "Leadership potencial, business attitude, self-starteri, sas znania i individualnost" - все едно чета учебник по икономика. На инженерите им плащат да решават проблеми, тръгне ли всеки да командва останалите и да бъде индивидуален работата много скоро ще закуца.

Между другото писаниците ти съдържат доста повече клишета отколкото в пауърпойнт презентацията на инфинеонски мениджър, явно прекалявате със съвещанията.



Тема молянови [re: SiGe]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано11.06.05 09:32



Ако някой няма какво да попита конкретно да си трае и да не псува - де да знам може на някой да му излезе късмета да намери "мечтаната работа по специалността" навън а не да мие чинии като нелегален. Пък и като получиш работна виза как да кажа... вече се заплаща и подобаващо. Иначе моето мнение... как да ти кажа с перфектен немски и английски без да разбираш много от електроника или въобще да не разбираш с ясно изразени лидерски позиции можеш и тук да си намериш работа със подобно заплащане:))

Иначе това за което си писал, че ако се занимаваш с всичко накрая излиза от теб посредствен техник който само отмята поръчките... ами трябва да има и такива иначе техниците по поддръжка щяха да умрат от глад.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Seriozna obiava za rabota v Austriaнови [re: cmos]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 16:51



Така и така го обарнахме на чат...
Та да питам
- Късно ли е на 37 години човек с някакъв среден опит в електрониката ( правил съм няколко работи все - специфични задания единични броики, основно с ИС - собствен дизайн-платка-оживяване-тестване) да започне да учи ИС дизайн практически от 0 ? Там схемотехниката е доста различна от дискретните елементи...
- За колко време се очаква новопостъпил да започне да изпълнява на 100% задълженията си ? (т.е. колко има за да влезе в час, литература, съвети...или правилата са общоприети : задание - забавяне или недоизпълнение - OUT )
- "Платкаджии" по принцип не ви трябват или някой ако го бива може да се понаучи ? Или да ходи да се учи някде, пък после да се обади ?

аз отговарям само "частично" на изискванията и си питам така от любопитство де. късно ми е... но ще трябва рано или късно да сменям сегашната си работа.



Тема Re: Seriozna obiava za rabota v Austriaнови [re: SiGe]  
Авторcmos (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 19:21



Abe chovek ti mai ne razbirash che ima vsiakakvi vidove firmi, a tova che ti si privarjenik na opredelen vid deinost, si e lichno tvoia rabota. Moje bi AMS ne e dobro miasto za teb, no tova nikoi ne zasiaga. Tova che tarsim layouteri ne e viarno, zashtoto si imame layouteri. Mai mnogo layouti si risuval v Melexis... poznah li? Tarsim imenno analog designers, koito mogat da proektirat na bazata na sobstveni znania, bez da se nalaga teparva da gledat knijkite, i da mogat da napraviat sami chip (procheti pak: sami ot A-Z edin chip - koncepcia, implementacia, verification, production). Tova e rabota samo za opredelen kontingent hora, kato opisanite. Takiva hora ima, koi s PhD, koi prost bez visshe, koi doshul ot "goliama" firma kato tazi deto opisvash, koi - inteligenten student. Takava e rabotata, takiva sa iziskvaniata. Ti kakvo si trugnal da mi filosofstvash? Kato ne ti haresva, chao!



Тема Re: Seriozna obiava za rabota v Austriaнови [re: lvo]  
Авторcmos (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 20:01



Po princip ako imash znania po elektronica na nivo diskretni shemi s tranzistori i sled kato poprochetesh i osmislish 1-2 knigi po 500 stranici za IC design, napravish 1-2 uspeshni bloka i porabotish 1-2 godini, mojesh da se narechesh nachinaesht (junior) IC designer. IC designa e trudna profesia i se uchi do pensia. Vapros na vazmojnosti i ambicia. No pokrai IC designa ima tonove dopalnitelna rabota, taka da se kaje pomagacheska (support), za koiato koi znae kakvi znania ne sa neobhodimi. I tova sashto se tarsi tuk, i firmata e sklonna da naema hora bez mnogo znania imenno za takav vid rabota.

Zа svedenie ne SiGe - golemite firmi iskat poniakoga PhD za support deinosti!

V obiavite ima i pozicia za Application Engineer, koiato e podhodiashta za hora s interesi v "platkite", izmervaniata i troubleshooting-a. Imai predvid obache, che tuk ne se praviat koi znae kakvi platki...

Az spiram po tazi tema i niama da otgovariam poveche. Celta mi beshe da zapoznaia niakoi zainteresovan s oficialnite obiavi na firmata ni. Estestveno, poiaviha se i lumpeni.

Ako niakoi se interesuva, znae kade da se obadi.



Тема Re: Seriozna obiava za rabota v Austriaнови [re: cmos]  
АвторSiGe (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 01:46



За Melexis само съм чувал от колеги (за друг източен клон и не много добри неща), а по форумите се мотая колкото да не забравя българския (от много време не съм в БГ). AMS не ме интересува но и за нея съм чувал. Аз самият нямам проблем сам да си правя лейаутите - в моят случай те са толкова важни за крайният резултат, колкото и самата схема. Просто имам известен опит с набиране на персонал и се опитвам да ти обясня че има много дълго да търсиш "човекa-оркестър" по това описание което си дал и че е по-реалистично да вземеш някой интелигентен студент както ти пишеш и да го обучите за конретния проект защото хората които могат да създат и оразмерят на ръка, аналогова схема, ама не такава от книжките хич не са много.



Тема Re: Seriozna obiava za rabota v Austriaнови [re: SiGe]  
Авторcmos (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 12:00



Razbiram che si dobronameren.
Po princip si prav za vsichko, koeto pishesh. Iskam da poiasnia za sebe si - az sushto sum ot dosta vreme izvan BG i sum rabotil predi AMS v dve ot nai-golemite firmi v EU. V purvata - niakolko godini R&D v stil, opisan ot teb v predishnia posting. Nishto novo ne mi opisa - minal sum prez fazata na patentite (imam 3, edinstven inventor), praveneto na "kakvoto mi haresva", ekzaltaciata che sum super v postiganeto na varhovi parametri v edna mnogo tiasna nisha, i edin kup research izhvarlen na bokluka, poradi "change of priorities". Vidial sum i kak velika firma kato bivshata mi (niama da ia nazova, no e ot 100 000 kalibur) acquir-va malka firma kato AMS za da se sdobie s IP i know-how, sled koeto ia smila za zakuska. Posle mi govori za research v goliama firma... Viarno, konferenciite, statiite sa hubavo neshto, no sa do vreme. V edin moment moje da se okajesh kato mnozina ot kandidatite idvashti tuk s velikoto samochuvstvie che sa super experti po PLL da rechem, a na nas ni triabva niakoi koito da hvane proekt i da go izbuta. Vaprosnite experti razbirat samo ot oscillatori i kogato proektirat OTA, toi vzeme che oscilira. Prosto tup primer. Nie sme v automotive biznesa, i tuk niama vreme za veliki researchi. Tova e biznes sreda v koiato se vzimat burzi i tochni reshenia, i se izpalniavat burzo. Naprimer - proektirane na DAC za 2 dni, shtoto staria ima visoko INL, a tapouta e v petuk. Tova ne e problem na firmata, a problem na biznesa. Za da go mojesh, i za da raboti, i za da se kara v kolite po 10 godini - znachi ne si mnogo 'prost', kak mislish? Za smetka na tova idva udovletvorenieto, che tova koeto si napravil ne hvashta prah v niakoia papka, a e chip koito varvi v kolite! Moje da e termometurche s morzov interface, moje da e ESP sensor interface ili drive-by-wire na koito visiat choveshki jivoti - tova moje da e dori v tvoiata kola. I, poviarvai mi, znaeiki che lifetima na takuv product e 15 godini... kompensira lipsata na izkustveno pompane na samochuvstvieto, harakterno za velikite firmi. Sashto i izkustvenoto chuvstvo za prinadlejnost i vnushavane che "nie sme nai-velikite shtoto pravim super oscilatori" (banalen primer). A istinata e, che edin oscillator, kolkoto i da mu e maluk jittera, se izhvarlia na bokluka, shtoto dot-com booma naprimer iska nov oscillator... s x10 speed, /10 noise. Che e hubava tema za research, spor niama. No kakto pisah - vseki vlak si ima patnici. Poniakoga patnicite smeniat vlaka.

Za choveka orkestur si prav po princip. Tova koeto se tursi e chovek koito znae kakvo pravi, a ne operator na simulatora. Ako niakoi moje da proektira Miller OTA ili analog multiplier naum, stava idealno za nas. Tova mnogo slojno li e spored teb???



Тема Re: Seriozna obiava za rabota v Austriaнови [re: cmos]  
АвторSiGe (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 18:14



Радвам се, че си ми схванал мисълта. За големите фирми си прав само ще допълня - представи си, че имаш някаква идея, не е задължително да е по проектите ти и за щастие бачкаш R&D където не е проблем да я развиеш - в един момент когато е узряла но никой не се интересува от нея си основаваш или ставаш съдружник в малка фирма, целта на която е да се продаде идеята. Ако идеята си я бива те купуват и после спокойно можеш да си правиш дизайните на личната яхта за лично удоволствие... Това е идеалният вариант, познавам няколко примера и аз самия работя по въпроса. Във всички останали случаи можеш да си подбираш задачите, статии, конференции и т.н. Странно ми е само защо си се махнал от R&D за да отидеш на конвейра. Там голяма част от времето се инвестира в рутинни задачи и парите са по-малко.

Много добре си представям какъв човек ви трябва, помогни обаче и на кандидатите с конкретни неща (примерно 5 години опит с усилватели+детайлно познаване на теорията им или там каквото ви трябва най-много) - така ще спестиш не само тяхното но и твоето време.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.