Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 28.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Тема za dwigatel + trifazen tokнови  
Автор Lenor (боклук)
Публикувано10.02.05 21:05



da pitam nesto
kak trqbwa da swurja trifazen asinhronen dwigatel za da uspeq da go izgor ;)
w smisul ako 0-ta e swyrzana prawilno



Тема Re: za dwigatel + trifazen tokнови [re: Lenor]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.02.05 21:14



Този kredor не е за украса!!!!

и я кажи какво точно искаш да парлатисаш двигателя или да не го парлатисаш??? или просто да го пуснеш като монофазен???

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: za dwigatel + trifazen tok [re: Диaн]  
Автор Lenor (боклук)
Публикувано10.02.05 21:24



ок
пиша както трябва
Значи изгоря един двигател на една машина казах си -Няма проблем дошло му е времето .Нося го за пренавиване слагам го пак .Бум бам горят бушони .И пак изгоря .Не знам от какво е преди това работи 3 години без проблем . И така .

Та това питам както и да свържа фазите или ще тръгне напред или назад

Редактирано от Lenor на 10.02.05 21:26.



Тема Re: za dwigatel + trifazen tokнови [re: Lenor]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.02.05 21:36



Та големия проблем в случая е че е на бушони а не на термична защита. Не е зле да провериш дали му идат и 3-те фази ако е на 2 фази още от начало не върти а само бучи или най-случайно е си объркал и си вързал нулевия кабел вместо няой от фазовите. После провери дали проблема не е чисто механичен - машината която задвижва да задира някъде или най- често се получава от строшен лагер да грипира при високи обороти а на ръка да се движи.

И виж табелата как трябва да е свързан ан звезда или триъгълник щтото може и това е е проблема в случая

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: za dwigatel + trifazen tokнови [re: Диaн]  
Автор nebelservice (Майстор)
Публикувано10.02.05 22:05



И при третото включване не е лошо да му сложиш една трифазна защитка, която при отпадане на някоя от фазите изключва мотора.



Тема Re: za dwigatel + trifazen tokнови [re: Диaн]  
АвторBълko (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 22:07



Само да отбележа, че свързването звезда-триъгълник в случая няма никакво значение ако мотора е добре пренавит и е бил работещ преди поставяне на машината. Може проблема да е в механизма който задвижва, като го натоварва прекалено и оттам да изгаря.



Тема Re: za dwigatel + trifazen tokнови [re: Bълko]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано10.02.05 22:17



Е проблема е по-голям от колкото и мислиш - ако е нормално на звезда а хорицата за да го пробват в работилницата са го обърнали на триъгълник с кондензатор щото "нямат 3 фазен ток" и нащия човек е сложил яки предпазители за да не го безспокоят с честото си горене точно завърта и след нняколко минути прегрява (напрежението на двигателя се кача с около 40% все пак) и отива във вечните ловни полета:))
А колкото до машината си прав вярно проблема е най-вероятно там (мисля че съм го писал) но не е изключено да има прегорял контакт това е.

А колкото до термичната защита - да верно за 3-фазна става ама сякаш съм го написал или не?? та най-добре е комбинирана 3-фазна (но да не земеш АП-та че не ти вършат работа не ми се обяснява защо) а колко да ти е защитата за да не ти гори двигателя вече или си сметни или просто вземи някоя от новите защити на нея си пише за какъв двигател е:)

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Проблема е още -по голямнови [re: Диaн]  
Автор Lenor (боклук)
Публикувано10.02.05 22:31



горят ми бушоните на двете фази оба4е примерно ми гори бущона на 2-ра ваза а от там ми е вързано захранването и за 220в и суответно ми гори и третия бушон оба4е там имам фаза -ох много заплетено лаиниана работта мамка му и студено влайно време имам утечка аз си го знам ...;)ама не ми е иасно как става




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.