Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:00 17.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Усилвател за кабелнанови  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 16:28



Значи с кабелна телевизия съм, ама съм на края на селото. Сигнала е слаб и вече 10 пъти съм говорил к кабелния си оператор, а те се почесват и нищо не правят. Има ли начин и откъде да се снабдя с туй чудо усилваттеля. Сигнала ми няма смущения ама телевизора от време на време изревава Low Signal и да не ви говоря как едвам се гледа

Ако някой може да ми помогне и да ме упъти

Л.



Тема Re: Усилвател за кабелнанови [re: Людмил]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 16:40



В софия е пълно с усилватели за кабелната телевизия с усилване 20db струва 20 лв.Със сигурност ще ти оправи сигнала!



Тема Re: Усилвател за кабелна [re: Mитko]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 16:52



А ако някой, или дори ти можеш да ми кажеш къде да отида, как да разбера какъв да си избера...


Л.



Тема Re: Усилвател за кабелнанови [re: Людмил]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 22:01



Ако сигнала на входа на телевизора е много слаб, възможно е усилвателя да не помогне. Той има определено шумово число и ако сигнала на входа му е под нивото на шума, сигнала пак ще бъде усилен, но заедно със шума, при което се влошава много отношението сигнал/шум. Иначе в кабелната мрежа усилвателите се слагат на места, където нивото на сигнала не паднало много, т.е. сигнала се усилва предварително. Но все пак всичко е възможно, трябва да се пробва на практика.



Тема Re: Усилвател за кабелнанови [re: Людмил]  
АвторTeчo (Нерегистриран)
Публикувано27.09.04 11:38



Ако имаш договор с кабелния си оператор той е длъжен да ти обезпечи качествен сигнал, в противен случай не плащай докато не го оправят. Те трябва да си сложат усилвател по трасето, ако ти си го купиш и сложиш до телевизора нищо по-добро няма да се получи.



Тема Re: Усилвател за кабелнанови [re: Teчo]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано27.09.04 20:09



Ето тези имат добри усилватели:


Около 25лв е, без адаптор за захранване. Около 20dB.
От тях съм купувал досега два и си работят много добре.

Но за да намериш правилното място на усилвателя по кабела си иска опити.



Тема Re: Усилвател за кабелнанови [re: PeteRHR]  
Авторmaistor (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 09:58



vse pak kazi kade ziveesh imam vsqkakvi usilvateli



Тема Re: Усилвател за кабелнанови [re: maistor]  
Автор dedis (минаващ)
Публикувано29.09.04 21:48



Какви у-ли имаш? Около 20дб? Колко струват? Фабрични или правени?
Аз живея до завод "Електроника".



Тема Re: Усилвател за кабелнанови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 11:09



Благодаря на всички,

И така за отговоря:

1.Нямам шум в сигнала, даже е доста добъ, проблема е че е слабичък. Ако закача директно телевизора на кабела е ОК и горе золу един път дневно виждам надписа - LOW SIGNAL и няма никой. Иначе отношението сигнал/шум ди е добро защото нямам никакви паразитни явления в картината.
2.Кабелния ми оператор - кучета го яли. Не стига, че плащам 25 лева, а и НИКОЙ не може да ги накара да си усилят сигнала. Лините са им под земята, а какви усилватели имат - нямам идея.
3.Благодаря за информацията за усилватели. Аз имам в къщи един усилвантел ама нещо е сдал багажа и не ми се оправя и предпочитам да си купя нов. Ще пробвам и ще споделя какво е станала - най вероятно след него ще трябва да слагам и ограничителен резистор ако пък НАДУЕ прекалено сигнала - ще видим

Благодаля отново на всички,

Людмил



Тема Re: Усилвател за кабелнанови [re: Людмил]  
Автор Илko ()
Публикувано30.09.04 21:28



Едва ли телевизора ти изписва предупреждение за слаб сигнал.
Надписа е по скоро от приемника на кабелния ти оператор.
Никакъв услилвател по кабела не помага при това положение ...

Ама явно и ти не знаеш какво искаш защото при слаб сигнал именно ще имаш шум в картината от лошото съотношение сигнал/шум.

Ако те притеснява надписа - най добре се оплачи на доставчика ти - друг начин да го махнеш няма ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.