Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 31.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Фотоумножители  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 12:13



Здравейте.
Някой има ли представа дали някъде в София се намират фотоумножители?



Тема Re: Фотоумножителинови [re: тъpceщ]  
АвторPif $ (Нерегистриран)
Публикувано04.05.04 14:28



za kakvo shte go polzvash ?
kakuv ti trqbva ?
imam priqtel deto se zanimavashe s takiva neshta, taka che ako kajesh za kakvo ide rech - shte izmislim neshto



Тема Re: Фотоумножителинови [re: Pif $]  
Автор DrmR (глупак)
Публикувано04.05.04 18:49



a nekoj da kaje kvo e tova fotoumnojitel:)



Тема Re: Фотоумножителинови [re: DrmR]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 23:04



Абе не съм виждал да се продават.
Иначе това е вакумен прибор, служи за преобразуване на светлината в електрически сигнал и усилването му.



Тема Re: Фотоумножителинови [re: ToHu]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 16:49



Ами попадна ми една схема за сцинтилационен датчик за радиоактивност - там ползват ФЭУ-85, казват че е много по-точен от Гайгер-Мюлеров брояч. Та ФЭУ-85 ми трябва - той е нисковолтов фотоумножител. Питам защото никъде такова чудо не съм видял



Тема Re: Фотоумножителинови [re: тъpceщ]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано06.05.04 21:31



Хм, не знам, мисля че има и доста по модерни начини за измерване на радиациаонния фонд. Фотоумножителя сие хубаво нещо но си иска своето, нисковолтов .. ще е по малко проблемен но .... не знам, иначе electron tubes произвеждат такива прибори



Тема Re: Фотоумножителинови [re: ToHu]  
Автортъpceщ (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 09:00



Ами аз за съжаление знам за два начина - измерване с Гайгер-Мюлеров брояч и сцинтилационен детектор, вторият може да бъде много чувствителен за разлика от първия. Освен това да купувам някакви супермодерни полупроводникови датчици нещо не ми е по вкуса (стига да не са пословично евтини :-) ).



Тема Re: Фотоумножителинови [re: ToHu]  
Автор Poruchik_Rzevski (ентусиаст)
Публикувано09.05.04 17:13



Няма по-добър метод за спектрален анализ, които и да е достъпен.



Тема Re: Фотоумножителинови [re: тъpceщ]  
Автор Poruchik_Rzevski (ентусиаст)
Публикувано09.05.04 17:23



Продават някои руснаци по интернет, за почти никакви пари и то хубави съвременни ФЕУ-та (10-тина долара обявена цена, като се има в предвид , че нормално едно хубаво ФЕУ струва стотици долари) , но не знам как ще стане като цяло. Разтърси се с гугъла като напишеш ФЕУ на кирилица (на руски се пише с е-оборотное). Иначе в магазина на Пасат в МЕИ има едно на витрината , но е ФЕУ-35, което не е баш с добра характеристика и едва ли ще ти свърши работа за точно измерване. Иначе е малко по размери.
А сцинтилатор от къде намери?



Тема Re: Фотоумножителинови [re: Poruchik_Rzevski]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 22:34



Абе ФУ-то е хубаво нещо, но си е и капризно, т.е. не много но си има тънкости,има различни други сенззори заотчитане на радиацията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.