Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 14.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сирена за аларма с батерии...  
Автор feb (!бог)
Публикувано07.03.04 15:52



Изпадна ми една и искам да си я сложа вместо другата на трошката, само че имам 4 извода (от които май се ползват 3) и нямам представа какъв и е импеданса и мощността, както и вида на батериите (предполагам че са 9V, но зареждат ли се и с какъв капацитет трябва да са, ако да? На тях пише само 9L.). Гугъла не изяви желание да ми предложи нещо съдържателно, а нямам време да свалям схемата от PCB-то, та някой ако има представа от такива неща ще му бъда благодарен да сподели някакво инфо.
Фирмата май е SONAR.
S7 и SIREN BATTERY са останалите надписи по кутията. Има и ключалка. На нея пише ZADI.



Тема Re: Сирена за аларма с батерии...нови [re: feb]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано07.03.04 16:26



Съветите които ще ти дам са колкото на болен да му се постави диагноза според номера на обувките но в общи линии е следното: сирените с батерии имат 3 или 4 входа 2-та вече си се сетил "+" и "-" захранване другите 2- позитив или негатив сигнал за включване а при отпадане на входното напрежение сирената се включва да свири до пълен пад на батериите. Ако се чудиш каква е батерията погледни дали и се виждат елементите като бройка - ако са никел-кадмиеви слагаш по 1.25 на елемент ако са оловни /и такива съм виждал по сирените/ са 6 броя по 2 волта всеки как можеш да разбереш за какво става въпрос:) ми погледни кои външни изводи отиват да зареждат батерията това ти е "+" и "-" на захранването и закачаш на акумолатор най-добре през някоя по-малка крушка за баласт и следиш напрежението на батерията:) другите изводи няма да ти е трудно да налучкаш:))) ако все пак не можеш да се ориентираш кои са ти изводите откачи батерията и и пусни 12 волта през товарен резистор да ти държи някоко милиампера батерията би трябвало да си достигне номиналното напрежение след няколко часа.

А между другото с какъв чип ти е сирената да не е с 4011??



Тема Re: Сирена за аларма с батерии...нови [re: dian_dimitrov]  
Автор feb (заплес)
Публикувано07.03.04 16:45



TC4069UBP
А проблемът ми е да разбера какви са батериите за да ги сменя, защото тия са леко умрели: -0.01V
Иначе са си 6 елемента, но отде да ги знам дали са никел-кадмиеви, оловни, никел-металхидридни или каквито още там могат да бъдат. Не ми се правят експерименти със зареждане напосоки.



Тема Re: Сирена за аларма с батерии...нови [re: feb]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано07.03.04 17:48



най-вероятно са оловни просто провери единия им край най-вероятно е към ключалката, прексва се и към платката другия директно към платката най-вероятно единия ти е към масата "-" другия се връзва през диод и някакъв малък резистор (малък от към омове) към "+" ако е по този начин без някакви допълнителни стабилизации са оловни 12 волта :)



Тема Re: Сирена за аларма с батерии...нови [re: dian_dimitrov]  
Автор Debe_LAN ({^@^})
Публикувано07.03.04 23:40



xaxaxaaaaa aз имам такава с 4011 и е в плачевно състояние . Не ми се занимава да оправям .
Явно са много разпространени тия гадинки



Тема Az dosega samo s suhi akumulatoriнови [re: feb]  
АвторCeco (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 10:38



sam wizdal. Nai weroiatno sa Nicd. Stoto predi 5 godini drugi niamashe. Scupi edin i wiz.Ako e Nicd lesno, ako e olowen, ideia si niamam kade se prodawat (ste gi smenish s Nicd).




Тема A imai predwidнови [re: feb]  
АвторCeco (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 10:40



ce Nicd baterii sa mnogo iaki ziwotni. Poniakoga i ot 0V se saziwiwat. Probwai da gi oziwish prez rezistor. Ako sa Nicd de.



Тема Re: A imai predwidнови [re: Ceco]  
Автор feb (заплес)
Публикувано08.03.04 10:43



Е, как да ги позная бе?
А мога ли да си направя фойерверки, ако не са зареждаеми?



Тема Re: Сирена за аларма с батерии...нови [re: Debe_LAN]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано08.03.04 17:58



ми една такава сирена се продава за около 20-25 кинта (от тези с независима батерия иначе другите са по 10-15) цена на дребно като сложиш акумолаторчето, крайните транзистори и ключалката май останалото ти го дават за амбалаж и дори до някъде си на сметка:) а колкото до това тези с 4011 не са много зле все пак и по-зле съм виждал:) все пак какво по-евтино схемно решение според теб все пак всичко върши една и съща работа (или почти). Няма да се разсърдя ако имаш схемата и да ми я пратиш:)

А колкото до акумолаторите да им пусне малко ток и да види до къде ще стигне напрежението а според него да си определи вида на акумолатора това е най-лесно:)



Тема Re: Сирена за аларма с батерии...нови [re: dian_dimitrov]  
Автор feb (заплес)
Публикувано08.03.04 22:26



На поразтекли се ми мязат. Утре ще видя все пак в бачкане зареждат ли се, щото тука нещо не си намерих всички необходими джаджи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.