Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 28.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема IrDA WinXPнови  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 15:04



Zdraweite, naprawih si IrDA, na staroto mi dyno raboti. Smenih dynoto i kachih WinXP i ne raboti. W BIOS ima nastoiki:
1. UART Mode Selection: Normal, IrDA, ASKIR
2. Rx,Tx Active: Hi-Hi; Hi-Lo; Lo-Hi;Lo-Lo
3. IR Transmission Delay: Enabled, Disabled
4. UR2 Duplex Mode: Half; Full
5. Use IR Pins: IR-Rx2Tx2; RxD2 TxD2
Izbral sym: 1-IrDA, 2-Hi-Lo, 3-Enabled, 4-Half, 5-IR-Rx2Tx2
Win ne go aktiwira.
Nqkoi da znae neshto po wyprosa. Da ima neshto po specialno za XP



Тема Re: IrDA WinXPнови [re: Gogo]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано31.01.04 17:29



За да не отварям нова тема, ще питам тука: ако вържа един такъв IrDA агрегат директно за пиновете на UART-a на микроконтролера дали ще работи? Или трябват някви допълнителни елементи?



Тема Re: IrDA WinXPнови [re: Resurrector]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 18:09



Modula e wyrzan pochti direktno kym UART-a. Ima 2 rezistora i dwa condenzatora. Modula e TFDS4500 ili SMD TFDU4100.



Тема Да ще работинови [re: Resurrector]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 11:17



Само че трябва да си направиш софтуерен UART защото по стандарт IRDA работи с тесни импулси (модулация). Освен това ако ще се конектваш към ПС трабва да си напишеш IRDA стека, или да намериш готов. Всичко това го има на www.irda.org



Тема Re: Да ще работинови [re: Цeцo]  
АвторGoro (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 12:19



В един форум прочетох, че трябва за XP да исталирам IrCOMM2K, но и това не помага. Сложих софтуера на GSM, не става. Изобщо WINXP не разпознава нищо. На 98 го познава, но не и на XP.



Тема Re: IrDA WinXPнови [re: Gogo]  
Автор feb (!бог)
Публикувано01.02.04 14:39



Значи при мен е:
1.IrDA
2.Нямам такова тук, но в работа имам и щях да си изпека трансивера, когато бях избрал "0" да е активното ниво на RxD, доколкото си спомням.
3.Нямам такова тук, ще погледна утре на служебнта трошка за 2. и 3.
4.Half
5.Нямам и понятие какво е това. Да не би да имаш повече от едни изводи за инфраред? Какво пише по въпроса в книжката на дъното?
Пробвал ли си с RxD2 и TxD2?
С ХР не съм имал никакви проблеми, нито пък съм инсталирал ИР. Той сам си го открива и си бачка.



Тема Re: IrDA WinXPнови [re: feb]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 16:01



Само 1 IR имам. Дъното е 6A815EP1 V 2.0. Пробвах и RxD2 TxD2 но пак неще. Изобщо трябва ли нещо да се появи като се активира. На 98 излиза иконка за IR, а тук при ХР няма.
Схемата е от: http://www.jan-andresen.de/infrarot/bauanleitung.php
Има я и на други сайтове.



Тема Тъпото ХПнови [re: Gogo]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано01.02.04 19:31



няма икона за ИР в таскбара. Единствения начин да разбереш че чипсета ти го е разрешил е да погледнеш в дивайс сетингс. Ако там имаш инфраред, следва по трудното. Да разбереш какви настроики трябва да направиш в сетъпа та да тръгне и ИР трансивера. По принцип виндоуса не знае дали трансивера работи или не, тои може да си говори само с чипсета и да разбере дали ирда контролера вътре е разрешен. Само толкоз. А на тъпото ХП понеже няма и менажер на ифра ред нито можеш да му задаваш виртуални портове, нито можеш да го забраняваш, нито да видиш на каква скорост се е закачил.,нито да видиш качеството на връзката, нищо. Абе тъпа майкрософтска боза.



Тема Re: IrDA WinXPнови [re: Gogo]  
Автор feb (!бог)
Публикувано01.02.04 20:42



Аз ползвам схемата от pdf-a на TFDS4500 с ограничаващ резистор и филтриращи кондензатори на захранването.
Не знам дали не ти е шумно захранването и да ти влияе на чипа при условие, че не го филтрираш.
Под вин98 на същия комп ли си го пускал или на друг?
Иначе ХР показва икона в трея, чак когато нещо се върже към ИР.
Виж си в Device Manager-a имаш ли Built-in Infrared Device и какви са му настройките, ако да.
Ако не, можеш да пробваш да го инсталираш, ама се съмнявам че ще постигнеш кой знае какъв успех, щом не го е качил сам.
И аз съм с i815EP и нямам ядове.
Някои телефони или каквото там искаш да връзваш може и да не правят връзка при 115200, та можеш да опиташ и да намалиш примерно на 9600, за да видиш става ли нещо.



Тема Re: IrDA WinXP [re: feb]  
АвторGogo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.04 08:01



Аз също съм сложил кондензатори и 2 двата резистора.
На друго дъно по 98 работи, на това не съм качвал 98.
Имам Built-in Infrared Device, сложи го автоматично.
Настройки: 02F8 - 02FF / IRQ 03. 9600
Какви са настройките в BIOS-a за i815EP?
Ползваш ли някакъв допълнителен драйвер?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.