Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 24.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Семинар на Майкрочипнови  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано22.01.04 23:16



Сайта на Майкрочип вече не приема регистрации за участие в семинара на 04 Март в София. Причина - местата са заети.
Все пак, ако не сте се ригистрирали , опитайте. Може да насрочат допълнителна дата

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Семинар на Майкрочипнови [re: Aлaдин]  
Авторpic (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 23:35



а къде ще се проведе този семинар



Тема Re: Семинар на Майкрочипнови [re: pic]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано22.01.04 23:39



Шератон
За всички подробности влез в "семинарс" в сайта на Майкрочип.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Семинар на Майкрочип [re: Aлaдин]  
Автор feb (!бог)
Публикувано23.01.04 01:31



мдамм...
не приемат още от 16.01, когато ми пристигна поканата
явно местата са били разпределени по-раничко



Тема Be kato se zamisliaнови [re: feb]  
АвторCeco (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 18:10



Ne wizdam za kakwo da se iadoswash, ce sa zaeti. Na poslednia na koito biahme, oswen gluposti drugo ne cuhme. Nestata koito goworiat gi ima na stranicata w NEWS. Ste se hwaliat s nowite si DSPIC-owe koito triabwashe da sa na pazara predi 1,5 godini. Apropo oste ne sa, i bagowete im se bezbroi. Tuka na kraka mi idwaha dwa pati predstawitelite za Francia i Italia. To biaha hwalebstwia to be cudo. Kato izwadih eratatite i im obiasnih ce sam zagubil 2 sedmici razwoi zaradi bug w iadroto (za koito Microchip otricaha w oficialnia sait 1 mesec, i sled direktna posta s niakoi si tam si priznaha) mlaknaha i mi obisniaha ce te ne bili tehniceski lica a prodawaci. Ta i tia deto sa w Seraton sa prodawaci. Reklama ste prawiat, hartiiki ste razdawat, iad da te e samo za hapwaneto i piiwaneto (ako ima takowa de). Ako niakoi hodi da pusne posle edin post da kaze kak e bilo, da widim dali ne sam praw. A i da pita Alipiev, kato se prawi na otoriziran dilar, zasto w magazina mu ima 1/50 ot produktowata lista, i sto pone na samples ne gi dostawia drugite, ta triabwa da se rasim prez Farnel i pr.



Тема Re: Be kato se zamisliaнови [re: Ceco]  
АвторBobby (Нерегистриран)
Публикувано23.01.04 20:07



Ej Ceco, ja "po-pozitivno" gledaj na nestata!

Nikoj ne te kara da si "gubish vremeto" na seminara, nito puk da rabotish s PIC-ove sled kato ti spuvat rabota!. Ima mnogo chipove na pazara... opoznaj gi!

Nikoj ne e idealen, vseki si ima "kusuri", siguren sum che dori i Ti ponjagoga greshish, nali?...

Az ne iskam da se pravja na advokat na Microchip (ne mi plastat za tova), no smjatam che poprekaljavash s kritikata kum edno inache dobro nachinanie!otkacham]



Тема A ne be to seminara ne e loshoнови [re: Bobby]  
АвторCeco (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 20:03



nacinanie, losho niama.
Az sasto gresha, ama az kato sgresha strada moita kompania i nai wece az, zastoto kato postrada kompaniata, strada shefa, a toi kato strada.....
A pak microchip kato sgreshi, stradat tia deto sa im kupili milionite procesori s koito se hwaliat. A towa ce si kriat greskite do posledno (ima niama 6-7 meseca) pak si e Micro politika. Abe po-princip si praw kato ne ti hareswat ne gi polzwash. Wece seriozno se zamisliam za podmiana na iadroto za badesti razrabotki. Loshoto e ce kato inwestirash wednaz wreme i pari za razwoi posle trudno mozesh da gi preglatnesh i zahwarlish. A za izhabenite nerwi, taka ili inace nikoi ne plasta.
Dano da gresha, no prodalzawam da mislia ce na tozi seminar niama da ima nisto powece ot towa koeto mozete da namerite na Web saita.
Wmesto da harcat pari za gluposti, po dobre da inwestirat w edin seriozen kurs po mikrokontroleri w MEI-to, ce tam i bez towa predimno arhaizmi tapcat w glawite na studentite.





Тема Re: A ne be to seminara ne e loshoнови [re: Ceco]  
АвторBobby (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 23:15



Razbrahme se znachi...

1. Seminarite po princip ne sa losho nachinanie . Ami da gi poostrjavame, ne da gi uhulvame...
2. Vseki greshi (kakto horata taka i firmite). Ne e realistichno (pone na praktika) da izleze nov produkt, kojto da e bez greshki i bugove. E, kolkoto i da sa se starali suzdatelite mu, vse sa propusnali nesto. Kato se napravjat njakolko iteracii, veche moje da se kaje che njama bugove (no tova veche ne e nov produkt). V tazi vruzka iskam da te "uspokoja", che podobni bugove imat i ostanalite firmi....
3. Koj za kakvo harchi parite si... Vupros na predpochitanie. I az si mislja che vmesto da subirat pari da strojat curkvi i hramove kudeto im dojde (i to ne curkvata a horata) steshe da e po-dobre curkvata da dade pari i da postroi ili da remontira njakolko uchilista, ama na... Vupros na razbirane.

Oste 1-2 moi nabljudenija...

4. Ogromen procent ot "problemite" na microkontrolerite se duljat na kalpavite programi (algoritum+kod)/kompilatori/programatori. No povecheto razrabototchici se sestat da si proverjat sobstvenata programa posledna, sled kato sa napsuvali vsichki ostanali "uchastnici"....
5. Ako njamashe problemi v razvojnata rabota njamashe da e interesno . Znaesh li kolko po-malko razrabotchici stjaha da budat nujni? Ne se jadosvaj tolkova



Тема А бе пичнови [re: Bobby]  
АвторЦeцo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 09:35



Абе има грешки и грешки. Аз под бъг в ядрото разбирам нещо от сорта, еди кой си бит не се сетва както трябва ако го прочетеш по време на еди кой си такт. Съответно хората си дават WorkAround и някакси се измъкваш. Ама ако имаш следната ситуация - пускат ново ядро 40 MHz. На пазара, не като бета семпали. Два месеца по късно излиза ерата в която ти се заявява че ядрото не работи стабилно на повече от 25 МHz. Някак си го преглътваш, все още разработваш, понижаваш честотата, добре. Шест месеца по-късно, губиш две седмици над програма която се държи абсолютно странно, защото просто скача без причина из разни части на паметта, разни битове ти се сетват и ресетват по собствено желание, прекъсванията не ги коментирам въобще. Поглеждаш за нова ерата - няма. Ок вината е твоя, продължаваш да дълбаеш -нищо. После ти хрумва да попиташ супорта на микрочип, да не би пък нещо.... И те ти отговарят, че такъв проблем им е НЕизвестен, ако може да го специфицираш по добре. Е да му ........ майката, а специфицирай поведението на луд пияница пресичащ цариградско шосе. И след още няколко учтиви отклонения на въпроса, ти заявяват, че разбираш ли ИМАЛИ данни и за други подобни случаи. Съответно следва въпроса, а що на сайта няма нищо по въпроса. Ами щото подготвяли ератата в момента. Три седмици подготвят 2 принтерски страници. Бъга според тях е следния "При неизяснени обстоятелства, при параметри на работа на контролера според спецификацията, възможно да настъпят неизяснени събития при честоти на работа над забележи - 4MHz". Workaround - не използвайте микроконтролера на честоти над 4 MHz. А аз съм започнал разработка на 40МHz (нали се сещаш как мога да я намаля 10 пъти). Да им ............ майката. Това е единственото което мога да кажа. Добре че се забавих с разработката и не влезе в пройзводство. Сега щях да си търся друга работа. Не ми се мисли ако някой е пуснал в пройзводство нещо базирано на това ядро.

А най-тъпото е че въпросния ефект се появява наистина когато си иска, на различни процесори от една серия, по мой наблюдения когато кода превиши една четвърт от максималния. Абсолютна боза. Това не е бъг, братче. Това си е слон.
Има и още нещо. Мирочип сигурно са единстваната фирма която крие релиис версията на процесорите (сиреч не ги пише на корпуса). Е как да му........... майката аз да разбера дали дадена версия която имам в ръцете има бъговете от една от 5те ерати за тоя процесор. Единствения начин е да я качиш на програматора. А като се касае за 64 или 80 крака TQFP? Фирмена политика - така ми отговориха.
Във всеки случай сега имам правило. Никога не използвай нещо на Микрочип преди да е навършило 1,5 години на пазара. Затова и търговците по семинарите са ми противни.
Ама аз съм предубеден (сиреч опарил съм се вече). Дано пък да не съм прав.



Тема Re: А бе пичнови [re: Цeцo]  
АвторBobby (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 10:13



Sujaljavam za problemite, koito si imal.... Naistina sa stranni...

Az polzvam PIC18FXX ot 2 godini (v nachaloto dori polzvahme sobstven programator zastoto ne se poddurjashe ot PICSTART PLUS). Rabotja na 10MHz s PLL (t.e.40MHz). Napravil sum njakolko golemi proekta (njakoj dostigat do poveche ot 80% ot programnata pamet)...

Moite nabljudenija sa che procesorite rabotjat mnogo nadejdno i sa stabilni. No az ne im davam nikakuv "alkohol" po vreme na rabota!....

V nachaloto i az imah edin problem s proizvolno spirane na programata mi (na C)... Naistina dosta dni si zagubih v izsledvane, bjah gotov da obvinja "processora". Nakraja prekompilirah programata s drug C kompilator - problemite izcheznaha vednaga. Ta javno ne beshe procesora vinoven a kompilatora (vinovnija beshe Microchip C18). Togava az im opisah problema i... sprjah da polzvam tehnija kompilator. Moje bi veche sa go opravili...

Az pak ti kazvam - gledaj po filosofski na problemite... Tova e normalno v izvestna stepen, pogledni OS (Windows, vsustnost te otdavna "legitimiraha" puskaneto na pazara na bugavi versii), razlichnite softueri - koj njama bug fixes..., poglednbi GSM-ite - kolko versii na firmware-a imat, pogledni avtomobilite (vij otzivite na pritejatelite im) i t.n...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.