Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 12.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема захранване за РСнови  
Автор MikoBG (търсач)
Публикувано19.11.03 14:51



Каква може да е причината захранване за РС да си повишава изходното напрежение от 3,38 до 3,72 постепенно за 2-3 часа? На пръв поглед проблеми няма!

"Лесно е да се направи" е лесно да се каже


Тема Re: захранване за РСнови [re: MikoBG]  
Автор Mr.Nqkoj (?!?)
Публикувано19.11.03 20:59



Кондензатори електролитни.



Тема Re: захранване за РСнови [re: MikoBG]  
Автор Honda (любител)
Публикувано19.11.03 22:04



зависи от схемата на 3.3V. Ако е с MagAmp може ако не се охлажда добре да си променя характеристиката (не знам дали си запознат с принципа му на работа). Ако е с линеен регулатор (MOSFET) може да прегрява и да започва да пропуска. Може да имаш температурно нестабилна обратна връзка - важи и в двата случая.
Кажи какъв е модела



Тема Re: захранване за РСнови [re: Honda]  
Автор sheki (жичкаджия)
Публикувано19.11.03 23:38



ami 3,3 v zahranwaneto nqma otdelen stabilizator , meril li si drugite naprejeniq dali se promenqt i te tui kato 3,3 zawisi ot 5 v

просто и лесно


Тема Re: захранване за РСнови [re: MikoBG]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 00:06



S tovar li go meri6 ? Pone 5-10%, 6toto bez tovar vaob6te ne stabilizirat...



Тема Re: захранване за РС [re: sheki]  
Автор Honda (любител)
Публикувано20.11.03 00:45



И как регулира напрежението като няма отделен стабилизатор?



Тема Re: захранване за РСнови [re: Honda]  
Автор MikoBG (търсач)
Публикувано20.11.03 12:10



Промяната е на всички напрежения пропорционална. Тествал съм го с 2 стари 250Мб диска товар за 12 ч. Марката е Seasonic SS-145SFC(Китай ). Това явно е типичен проблем и за това повдигнах тази тема. За сега не съм намерил схемата на този модел, но я търся. С MOSFET e, a чипа е UC3845P. Обратната връзка е с 3 оптрона. При оглед на елементите няма видими проблеми с елементи и споики.

"Лесно е да се направи" е лесно да се каже


Тема Re: захранване за РСнови [re: MikoBG]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 12:32



Трябваше да обясниш това още в началото. А имаш ли товар на 3.3 волта? Дисковете са на 5 и 12 само?
Проблема ти е термичен, защото температурата е единствения външен параметър, който се променя с времето в случая. Сега намери компонента, който с промяната на температурата води до промяна на напрежението - най-лесно с нагрят поялник доближавай елементите и следи напрежението.
Прилича ми на проблем с дизайна и ще е зор да го отстраниш. Най-напред си изясни блоковата схема и принципа му. С един конвертор ли е за всички напрежения и пост регулиране на 3.3 или с различни конвертори - казваш 3 оптрона, обаче един PWM чип. Не вярвам китайците да са толкова разточителни, освен ако не е нещо топ рейндж. Само едно захранване ли имаш от този тип с този проблем? Можеш ли да го снимаш отвътре и прати снимка - стана ми интересно



Тема Re: захранване за РСнови [re: MikoBG]  
АвторHonda (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 12:57



Намерих му данните - само 3.5А на 12-е волта. Да не би дисковете ти да дърпат около максимума. Имай предвид че 12В изхода сигурно е с диоди в DO-41 корпус и те не се охлаждат добре.
Пише че има Active PFC. А то с кой чип е? Да не е някоя измислица използваща UC3845?
Като заключение - това е много хилаво захранване и ако го натоварваш е нормално да се дъни. Охлаждай по-яко.




Тема Re: захранване за РСнови [re: Honda]  
Автор MikoBG (търсач)
Публикувано20.11.03 13:02



И на мен ми е интересно. А и в клуб Хардуер видях, че се коментира проблема с повишаване на захранващите напрежения в китайските захранвания. Не важно да ли ще го ремонтирам (на клиента сложих ново), но искам да разбера защо го прави. Дай ICQ или по-добре Yahoo Messenger за контакт.

"Лесно е да се направи" е лесно да се каже



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.