Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 18.04.24 
Технически науки
   >> Електроника
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фоторезист  
Авторhuk (Нерегистриран)
Публикувано27.04.03 21:33



Здравеите! Знам цхе много пъти е дъвкана тази тема в форума но все пак съм решил да си забъркам сам фотолак и се нуждая от съвет. Използвал съм само Positiv20 но платките не ставаха добре и сега се колебая между рецептата с поливиниловия алкохол и тази с желатина и се чудя коя е по добра какви резолюции позволяват и от каде мога да се здобия с нужните ми химикали в софия.



Тема Re: Фоторезистнови [re: huk]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано27.04.03 22:59



Поливиниловият алкохол е по добър .. нормално .. акоси внимателен и си попаднал на добра рецепта и химикалите да чисти става .. въпреки че при мен последният път стана но не се нанасяше добре ....



Тема Re: Фоторезистнови [re: huk]  
Авторves (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 14:50



Az syshto se interesuwam ot naprawata na fotorezist. Mojesh li da mi dadesh himikalite i natchina na prigotwqne na dwata wida smesi ?
Mersi
veskoaj@myrealbox.com



Тема Re: Фоторезистнови [re: ves]  
АвторVlLO (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 15:48



Hora, zashto i fotorezest shte si pravite? to kakto ste trugnali i himikalite za fotorezista vzemete si proizvedete. fotorezist se prodava vuv spray flakoncheta ima i positive i negative. Miastoto ot kadeto mogat da se kupiat e Pulsator i Conrad.



Тема Re: Фоторезистнови [re: VlLO]  
Авторhuk (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 23:06



Vsashtnos uspiah da se preboria s spray-a i veche sum mnogo dovolen ot rezultatite. Samo deto malko trudno uspiavam da nanesa ravnomerno pokritie no tova s malko no zapochvam da se spraviam vse po dobre...



Тема Re: A лампите....нови [re: huk]  
Автор STEFF (индивид)
Публикувано12.05.03 05:46



А с UV лампите (лилавите) дет се използват по дискотеките става ли осветяването ? И ако става колко минути са необходими?

Животът е шарен.......


Тема Re: A лампите....нови [re: STEFF]  
АвторBango (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 00:50



Не знам дали ще стане с тези лампи но аз използвам 300W кварцова лампа и експонирам по 20 минути!!! с два шаблона сложени един върху друг. Успях да изхабя един 100мл флакон докато му хванах цаката.



Тема Re: Фоторезистнови [re: huk]  
АвторBig_Dick (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 20:13



Dа ви попитам какво представлява рецептата с поливиниловия алкохол защото аз сам използвал само рецептата с хромпик-а и желатина?



Тема Re: Фоторезистнови [re: Big_Dick]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 22:31



Ами същото, има по добра адхежия уж и по добра чуствителност, освентова е по устойчив на химикали.



Тема Re: Фоторезистнови [re: huk]  
Авторmd (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 18:49



izpolzvai selenov burkoch zaedno sus striti tranzistoru\samo kristalite\




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.