Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:42 10.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Trqbvami mi Info !нови  
АвторRealista (Нерегистриран)
Публикувано09.12.01 17:48



Nqkoi moje li da kaje malko info za klimatitzite ?
Kakvi sa modelite ?
S kakva edinitza se izmerva mo6tnostta im ?
Kakvi sa sistemite ?

Nai-ob6to kazano.
Blagodarq predvaritelno !



Тема Mnogo interesno !!! [re: Realista]  
АвторRealista (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 15:26



Bravo be !
Tuk nikoi li ne e 4uval za klimatitzi ili se pravite na interesni ?
Az vi popitah suvsem normalno.
Ta 6tom v klub "Elelktronika" ni6to ne znaete kade togava ?

Da vi znam i tupite ludi amatiori ! Samo za shemi znaete da govorite.
Izperkali eliktri4ari !



Тема Re: Mnogo interesno !!!нови [re: Realista]  
Автор dj22O (непознат )
Публикувано18.12.01 15:51



znachi kakvo da ti kajem ?
mi v kakvo moje da se izmerva moshtnosta na klimaticite osven v "W" KW" tova e konsumiranata moshtnost ot mrejata a puk drugata se opredelq ot tova kolko konsumira zatova vseki klimatik si ima KPD i ot tova mojesh beche da razberesh koi klimati e po dobur !



Тема Re: Mnogo interesno !!!нови [re: dj22O]  
АвторJohnson (Нерегистриран)
Публикувано18.12.01 18:17



Това за КПД-то не е точно така. Повечето климатици дето сега се продават в БГ са на принципа на термопомпата ( т.е. прехвърлят топлината от стаята навън или обратно, а не я произвеждат). Така че може да се получи КПД над 100% без да се наруши закона за запазване на енергията. За съжаление термопомпата работи само до определени температурни разлики между стаята и външната среда и при температури около -7 градуса не можеш да разчиташ да се топлиш с такъв климатик. В момента и аз проучвам темата, защото тия дето ми доставиха Jonhson ( уж реномирана марка) не се вясват да го ремонтират и сървърното ми се поддържа само на резервния, а основния се скапа още в началото на лятото, без да си отслужи н-те години гаранция.
Така че дай е-майл да ти пиша, ако намеря нещо.



Тема напълнонови [re: Johnson]  
Автор topgun (теле(ц))
Публикувано18.12.01 20:24



съм съгласен с казаното от теб .. тва е сисадминчетата трябва да разбираме от всичко и от бояджилък даже .. само не съм много съгласен за КПД .. би ли пояснил как го изчизляваш ... КПД винаги е било Полезно / Вложено .. е хубаво е дименсиите да се еднакви де

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: напълнонови [re: topgun]  
Автор Ицo (новак)
Публикувано19.12.01 01:15



Тук не става дума за КПД. Климатикът с термопомпа използва топлината на Слънцето, за да отоплява. Енергията, която използва е само за пренос. По-просто казано, климатикът охлажда въздуха отвън, а "вкарва" топлината вътре. Коефициентът на преобразуване типично е около 3. Т.е. - получената топлина е около 3 пъти повече от изразходваната за пренос



Тема Ами нощемнови [re: Ицo]  
Автор topgun (теле(ц))
Публикувано19.12.01 08:29





Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: напълнонови [re: Ицo]  
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)
Публикувано19.12.01 09:16



А през зимата от кое слънце взима топлина?



Тема Re: Mnogo interesno !!!нови [re: Realista]  
Авторstefan (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 10:20



Ne znam kakvo obsto imat klimaticite s elektronikata osven upravlenieto im.
po-dobre pitaj vav "fizika"



Тема Re: напълнонови [re: DTMF]  
АвторJohnson (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 10:25



През зимата пак взема топлината от единственото Слънце. Точно за това могат да работят до около -7 градуса. Българските климатизатори КПА си имат реотан в тялото, което е вътре в стаята и си работят в режим "затопляне" като обикновенна електрическа печка с вентилатор и при тях КПД е <100%.
При термопомпата ИЦО обясни как се получава че харчиш 100 вата, а се затопляш като за 300, ама този номер става през есента и пролетта. При истинска зима, както е в момента, такава аванта не се получава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.