Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 16.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови  
АвторThe Пoeтът (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 23:14



Аз със своето текстилно образование (средно специално), ще ти светна лампата по въпроса с разликата в потенциалите в две различни точки на земята.

1 Земята не е с еднакъв състав (метали соли и др.) навсякъде.
2 Завалява дъжд
3 Ако още не се сещаш за какво става дума вземи една бяла и една жълта монета вържи мултицета си към тях включи на волтметър и ги потопи в чаша солена вода!

Язък ти за дипломата

пп не съм правил мрежи, а колкото до 200 метровите ти устройсва явно става дума за нещо с не повече от 2 транзистора ;-)



Тема Re: За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови [re: The Пoeтът]  
Авторengeneer (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 23:28



metali i soli, kakto i beli i zhulti moneti ne davat 100V razlika, kakto opisva neshtata edin drug praznoglavec.
Samo che toi dori ne e blagovolil da posochi mezhdu koi 2 tochki gi e izmeril.

Personalen syvet ot men - pridyrzhai se kym srednoto si obrazivanie, i ne se opitvai da svetvash nishto svyrzano s elektrichestvo - dori i krushka ot dzhobno fenerche!

Dali e jazyk za diplomata mi tova moga nai-dobre da precenia az.



Тема Re: За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови [re: engeneer]  
АвторThe Пoeтът (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 00:06



Нещо май те хвана яд а?
Некакъв си без диплома хм!

Направо се чудя как двайсетина години се занимавам с електроника и не ме е очистил тока!
А с фенерчетата ще внимавам, имам едно малко с бял светодиод (сам си го направих) и няма да експериментирам повече.



Тема Re: За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови [re: engeneer]  
Автор walkman ()
Публикувано21.08.01 00:21



Що ме дойдеш да те включа за десетина минути между две мрежи... заземени добре, и с мерено и нормално заземление, под 1.5 ома? А? Помагало при ревматизъм, казват...

А за дипломката... точно ТИ явно не можеш да прецениш... май заради такива като теб думата ИНЖЕНЕР се ползва като обидна... за съжаление на наистина добрите инженери, които не са малко все пак...

What is now proved was once only imagination.


Тема Re: За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови [re: walkman]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано21.08.01 01:59



А вие пък защо се мислите за добрите инженери?



Тема Re: За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови [re: Airfan]  
АвторDipl. Eng. (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 02:52



Това кой за какъв се мисли и кой какъв е в действителност е много добра тема, но едва ли ще я разнищим тук.

Колкото до въпросния "инженер" , ако наистина беше завършил нещо, поне щеше да знае как се пише "Инженер" на английски



Тема Re: За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови [re: Dipl. Eng.]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано21.08.01 05:58



Аз така случайно минах от тук и гледам всеки се тупа в гърдите.....аз съм най-добрия, а другите нищо незнаят, но дали е така.....коооой ще ми каже...



Тема Re: За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови [re: Airfan]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 08:59



Абе лично аз не виждам някой друг освен въпросния поет да изказва мнение относно нечия друга компетентност и то без видими причини. Ама относно онова изказване за многото добри инжинери не мога да се съглася, не казвам че ти не си от добрите, ама 90 ако не и повече процжента от всички които завършват МЕИ /ТУ/ са абсолютни некадърници, или ако не то поне идея си нямат за нищо от това което са учили, и си плащат на такива като мен да им правят дипломи, курсови работи и др. подобни, радвам се че вече не се налага да си изкарвам парите по тоя унизителен начин, имам в предвид да направиш нещо като хората, да го дадеш на някой който даже не си прави труда да го прочете и само да си напише името отдолу и после като отиде да го защитава да измисли още сто закона за да обясни как работи въпросното нещо и после да дойде да ти каже нищо не си направил, ами извинявай ама не може да пишеш курсова или дипломна работа на четвъртокурсник и да опишеш всичко на разбираем език за средностатистически идиот. За кадрите които в момента завършват не мога да знам, съдя по тези които завършваха когато аз учех, а това не беше много отдавна. За сведение лично аз не завърших образованието си по една или друга причина, не претендирам че знам всичко или съм голям спец, но определено знам доста повече от тези 90 %, а и от част от останалите, и най-важното това не ми пречи да работя като конструктор на електронна апаратура за което ми плащат добри пари.
Та идеята ми беше дипломата не е всичко, това че я имаш не значи че знаеш, но хем да я нямаш хем да критикуваш хова които я имат и знаят и то заради незнание, абе струва ми се някак си просташко. И едно сведение, тук в един завод има мрежа точно по BNC, разстоянията м-у машините са много големи и не са взети специални мерки за добро заземяване но няма никакви проблеми освен от гръмотевици, това би трябвало да говори на някого как може да се повреди мрежа поради разлики в земната проводимост.



Тема Posledno izkazvaneнови [re: The Пoeтът]  
Авторengeneer (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 11:04



Poradi izrazhdaneto na temata v glupashka razpravia, pravia izkazvane, tozi pyt naistina posledno.

Shte se opitam da vi izlozha moeto stanovishte, pyk posle komentiraite kakto shtete:

1. Normalno e da vyznikva naprezhenie ot okolo 30 V m/y masa (korpus) i zazemitelnata shina (pri po-goliamata chast ot uredite ) i 100-120 V pri niakoi uredi s impulsno zahranvane. Tova naprezhenie izchezva estestveno pri realizirane na zazemiavaneto.
2. Vsiakakvi samodelni prichudlivi ustroistva , napraveni ot samouki rabotnici, el-tehnici i pr. zanaiatchii i narecheni ot tiah "zazemiavane" v deistvitelnost NE SA ZAZEMIAVANE! . Pri pravilno izpylnena shema m/u uredite NE VYZNIKVA POTENCIALNA RAZLIKA (tova vi go povtariam za 105 pyt). Ne vuznigva i ralika m/y zvezdnite centrove kakto dyrdori walkman s goliamata usta i s pretencii za goliam inzhener.
3. Misleh po edno vreme da vi obiasnia kak da pravite pone po-elementarni shemi, no vizhdam che usiliata mi shte idat naprazno.
4. Napomniam na kretena Dipl. Eng. che nick-name-a ne e zadylzhitelno da e na angl. a mozhe da e proizvolna kombinacia ot bukvi i cifri.
5. ToHu e absolutno prav. okolo 90% e tochnata cifra na nekadyrnicite. Ot grupata (28 choveka) samo 2 ili 3 -ma stavaha da napraviat neshto s uma i rycete si. Ostanalite biaha zhalki prepisvachi ili zubrachi, prepovtariashti zaucheni frazi i chuzhdi misli (ne moga da gi obviniavam izcialo za tova , shtoto goliama vina ima i obrazovatelnata sistema). Tova e tyzhnia rezultat, hem zavyrshih mnogo eliten fakultet. Dokolkoto znam pri ostanalite, tragediata e dosta po-goliama. Ima i oshte neshto. Do sega ne sym vidial firma pylna s "mnogo i kadyrni inzheneri". Obiknoveno dobria e 1 a okolo nego se vyrtiat 3-4 (che i poveche) glupaka i bezdelnika.



Тема Re: За инженера и гръмотевиците от по-долните теминови [re: ToHu]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано21.08.01 12:15



А според мен всеки един за да е добър,трябва да се специализира само в една област,например един да е бог на телевизорите,друг на касетофоните и т.н.,навсякъде си има тънкости.Само този който казва че разбира от всичко -той е лъжец.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.