Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 20.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Избори`2009
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос  
Автор Яceн*;o) (луд за черпене)
Публикувано30.06.09 15:35



Според мен след изборите няма да има правителство и ще има нови избори преди Коледа.

Та въпросът ми е към тези, които познават законите.
Възможно ли е новият парламент да промени изборния закон преди да се проведат следващите избори?

Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Re: Въпрос,нови [re: Яceн*;o)]  
Автор chernamatsa (непознат)
Публикувано30.06.09 20:12



ако няма правителство- няма нов парламент, т.е. задаваш отговори



Тема Re: Въпроснови [re: Яceн*;o)]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано30.06.09 23:41



Аз по-скоро бих попитала някой наистина компетентен - според закона какво ще се случи, ако първата сила не може да състави кабинет? Дава се ЗАДЪЛЖИТЕЛНО мандат на втората? А ако и тя не може - дава се ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на третата ли? Както стана преди 4 години ли?

Ами ако е така - ние сме си в кърпа вързани пак със същата тройна коалиция, хора! Щото Първанката при всички случаи ще даде пак на Доган да състави правителство, а може и да не се стигне до там. БСП ще бъде втора сила и още тя ще избродира същата коалиция. Може дори и без НДСВ да успеят този път - защото турците ще имат МНОГО ВИСОК ПРОЦЕНТ...


Жална ни майка, да знаете.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпроснови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Kpaличa ()
Публикувано30.06.09 23:47



Насрочват се нови избори



Тема Re: Въпроснови [re: Kpaличa]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано01.07.09 08:27



Е, ти пък...хич не ми отговори. Питах - ПРЕЗИДЕНТЪТ В КАКЪВ МОМЕНТ Е ДЛЪЖЕН ДА НАСРОЧИ НОВИ ИЗБОРИ?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Въпроснови [re: ИCTИHCKATA yниKaлнa®]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано01.07.09 08:51



Има конституция и там си пише. Първо се предлага на спечелилата изборите партия, ако в 7 дневен срок не състави правителство - предлага се на втората. Ако и тя не успее в същия срок, президентът предлага на някоя от оставащите партии(по негово усмотрение) - не е задължително да е третата. Ако и тогава не може да се излъчи правителство(или то не бъде одобрено от парламента), президентът разпуска парламента и два месеца след това има нови избори.

Турците няма да спечелят чак толкова гласове, но каквото и да постигнат, това няма значение. БСП и ДПС заедно няма да имат повече от 35% - 40%. Изключително малко вероятно е някой друг да ги подкрепи, освен НДСВ, но те вероятно няма да влезнат в парламента. Дори тогава няма да направят общо 50%. Същото обаче, макар и в по-малка степен, важи за десните. Дори да направят правителство, то ще е коалиционно, при това вероятно поне от три партии. Няма да е стабилно и едва ли ще си изкара мандата. Но, много е вероятно да не се договорят. Те имат интерес от нови избори.

Така че, вероятно няма да се излъчи правителство и ще има нови парламентарни избори след няколко месеца.



Тема Re: Въпрос,нови [re: chernamatsa]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано01.07.09 08:57



Не съм убеден в това. По конституция, след като се проведат парламентарни избори, новият парламент си избира председател и заместник председател. Вярно е, че първата работа на новото Народно събрание е излъчването на правителство, но мисля, че при добро желание може едновременно с това да се занимава със законодателна дейност. Дори да не се излъчи правителство, на лице са няколко седмици, през които този парламент ще е действителен и би могъл да приеме или промени някой закон. Може и да греша, обаче си мисля, че е така.



Тема Re: Въпрос,нови [re: chernamatsa]  
Автор Яceн*;o) (луд за черпене)
Публикувано01.07.09 14:47



Ами не е така. Във времето първо е парламентът. След като той се свика и е ДЕИСТВАЩ се гласува парвителство. Въпросът е дали парламентът може да реши да промени избирателния закон междувременно.

Наличие на правителство не е условие, а следствие на изборите в неделя.

Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.