Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 03.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Избори`2009
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Избори'2001 - преброяване на малоумниците с достъпнови  
АвторEasy (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 14:30



до интернет....

въобще не смятам да коментирам резултатите от изборите - едва ли за някой трезво мислещ човек, следящ нещата в България, те са изненада.

Това което ме потриса е тоталното малоумие, бетоноглавие и промито съзнание на 95% от Писачите (от целия политически спектър). Примери - колкото щеш, ако някой се интересува - просто да отвори напосоки която и да е тема, в който и да е форум. И като се предположи, че това е "младата интелегенция"....

Доскоро се заблуждавах, че нещата в България могат да се оправят, така мислех и 97-ма, така са мислех и преди тези избори, но следейки ги единствено в нета се натъкнах на толкова омраза, фанатизъм и тъпоумие, че вече съм песимист.



Тема Re: Избори'2001 - преброяване на малоумниците с достъпнови [re: Easy]  
АвторЯR (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 14:43



песимист.....и с право........



Тема Re: Избори'2001 - преброяване на малоумниците с достъпнови [re: Easy]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано19.06.01 15:14



Г-н Easy,
Написахте много тежкаи присъда на хората , опитващи се да разсъждават по някакъв начин върху бъдещето на България. Съгласна съм , че има доста участници в нета, които не се отнасят сериозно към това което пишат, но има и други. Бихте ли коментирали изказването на г-н Каролев вчера по радиото , че за увеличението на пенсиите с 10% щял да "изтръска от ръкава си 240мил. лев без проблем". Не съм пенсионер, но не мога да приема, че страната ни има добра визия с хора като г-н Каролев. А той не е незначителна фигура в новото управление на страната ни. Ако смятате,че такива теми не Ви интересуват , моля, не ми отговаряйте.




Тема Пенсиинови [re: EL]  
АвторEasy (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 03:34



Госпожо,
въпросът с пенсиите действително е болезнен за нашето застаряващо общество. Но нека преди да говорим нататък да направим една проста сметка.
Нека приемем, че лицето Х. има 30-годишен трудов стаж. Ако средната му заплата за тези 30 години е била $60 и за пенсия са му отчислявали по 10%, това прави $72/година. Ако продължим с предположенията, нека приемем че държавата съвестно се е грижила за тези пари и ги е вложила разумно и умножавала. В този ред на мисли да приемем, че тези спестявания са носели на лицето Х. 5% годишна лихва. Сметките показват, че в момента на пенсиниране, с натрупване на лихвите, лицето Х. разполага на "своя сметка" с $5000. Ако държавата си прави сметка, че трябва средно да плаща пенсия 10 години, това прави $500/година или $42/месец. Нека ги закръглим на $45/месец, отчитайки и лихвата, която ще се трупа през тези 10 години. Горе-долу това е и средната пенсия в момента.
Всички тези сметки са при споменатите по-горе "идеални" условия. Мисля, че няма смисъл да Ви убеждавам, че реално нещата не стоят така. Изводът е, че парите за тези пенсии се взимат отнякъде другаде. Имайки предвид състоянието на българската икономика, свитата трудова сила на нацията и високата безработица, единственото място, откъдето тези пари могат да бъдат взети е от заемите, който получаваме, и които разбира се, трябва да връщаме. Затова и не мога да приема изказването на г-н Каролев като сериозно. Неговото дебелоочие (ако продължава в този дух) ще му надроби попарата, която сега сърба СДС.
От друга страна, изстъпленията пред Раковски 134 незнайно защо ми напомнят "Ние тази власт с кръв сме я взели, с кръв ще я дадем". Заслепението обзело част от СДС и неговите привърженици е просто безумно. Стратегията "дай да ги оставим да се осерат и да им гледаме сеира и после пак ще вземем власта" ми се струва безотговорна. Сигурно Ви изглежда абсурдно, но за мен единствения шанс да се измъкнем от блатото е обществен консенсус за целите, средствата и работата, които ни предстоят. И отговорността за това тежи на плещите на НДС, СДС и ДПС. За БСП просто нямам какво да кажа, те са "умрел кон, дет не рита".
Но четейки форумите, много от мненията с които се сблъсквам ме правят песимист по отношение на положителна промяна в БГ. Изглежда малко хора са готови да приемат, че това зависи главно от всеки индивидуално, разбира се, със създадени законови предпоставки и регламенти. Не Ви ли прави впечатление, че като наближат избори, всички обещават по-високи заплати и пенсии, а малко се говори за нови възможности за реализация на отделния човек. И това е така, защото това се търси на "пазара за гласове".

И след всичкото това черногледство искам да призная, че много ми се ще да бъркам :)

Поздрави



Тема Re: replikaнови [re: Easy]  
Авторwhats up (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 08:45



Да прав си за малоумието в нета.
Но ако помислиш реално не е ли така в циялото ни общество.
Нета е само една трибуна от която всеки може да си изкаже мнението
нещо като Хай парк .
А това че обществото ни е болно от малодуше бездуховност ,и ниска култура сме си виновни само ние.
Мислия че и политиците ни не се различават много от останалите,така че трудно мие да повярвам че ще решат да запретнат ръкави и заедно да започнат да дърпат каруцата(държавата).
Така че се съмнявам СДС да влезе в коалиция с НДСВ.




Тема Re: Пенсиинови [re: Easy]  
Авторkyky (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 08:52



Много си прав за някои неща. Обаче не мога да се съглася с теб, относно това, че заплатата е била $60. По мои спомени, преди свалянето на Тодор Живков от власт, курса на долара, макар и нереален поради липсата на реален пазар беше, да кажем 1лв/1$, макар че помня и курс от 0.5лв/1$. Верно че закупуването на такава валута беше "привилегия" само на определени хора, но сега говорим за друго. Та, по същото това време баща ми получаваше заплата между 170 и 230 лв., което както виждаме и двамата е доста повече от цитираните $60. Това, че държавата не ги е съхранявала е факт. Обаче тази държава, тогава построи много от заводите, разпродадени от управниците през последните 10 години за жълти стотинки. Чужденци са купували от тези заводи машини за по $10000, при положение, че те (машините) са експлоатирани 1, максимум 2 години, и даже на всичкото отгоре не са произведени в бившия СИВ, а в Италия, Германия, Швейцария ....... . Смяташ ли, че хората, които ни управляваха последните 10 години са градили бъдещето на България????? Ако не бяха направили тази глупост, сега пенсията щеше да е поне 100$. Аз лично съм свидетел на съсипвването на едно предприятие, което за 3 години намали дълга си към държавата от 7 млн. лева на 3 млн.лева. Съсипа го сегашния му "приватизатор", който го купи с откраднати от същото това предприятие пари ..........
За какво си говорим изобщо???



Тема Re: Пенсии и коалициинови [re: Easy]  
АвторEL (Нерегистриран)
Публикувано20.06.01 11:54



Уважаеми г-не,
Препрочитайки вашите обяснения за пенсиите, разбирам, че Вие си създавате сам някаква теория и не сте се интересували от пенсионната реформа. Тази реформа започна от нула собствени средства със първоначален капитал наистина със заеми, защото преди нея пенсиите се изплащаха директно от бюджета. До миналата година пенсионната реформа реализираше само така наречения първи стълб, който обхваща всички заварени пенсионери - като получатели и всички работещи ,като вносители. При този първи стълб няма индивидуални сметки за натрупаните средства, тъй като той де факто се ползува за изплащане на пенсии, придобити преди и след реформата. Там Държавата се включва с процент от средствата получени от приватизцията. Тълкованието, че пенсиите са малки, защото приватизацията не е дала големи приходи е несъстоятелна, защото всички знаем преобладаващото състояние на предприятията в България. Ако то беше толкова задоволително, както се опитва да обясни пишещия след Вас, надали България щеше да изглежда така, както си я спомняме от 1990г. Предприятия с неефективно, скъпо производство, без пазари не могат да струват много, та дори и в тях да има техника от водещи фирми. Когато си закъснял с 10 години в технологиите на производство, ти вече минаваш в нивото на "манифактурата" в сравнение с най-новите технологии. Пример нашите PC Правец и останалите производители.
Останалите средсва за пенсиите (без социалните, те са от бюджета) се натрупват по с-ка на НОИ на принципа в/у минимум 2 мин. заплати, максимум - 10 мин. заплати. Тези пари общо определят средната осигурителна заплата, а оттам и размера на изплащаните пенсии. За съжаление много частни фирми успяват да "излъжат" НОИ, като масово внасят осигурителни вноски в/у разрешения минимум, а какво плащат реално на работещите е много трудно да се установи, защото за това трябва много добре работеща финансова администрация. Пиша това защото работата ми позволява да имам поглед в/у тези процеси. Не знам дали новите управляващи са наясно с тази част от пенсионната система, дано. Защото тази част -първи стълб е далече от натрупани средства, които могат да бъдат влагани в печеливши инвестиции. Там парите се събират месец за месец. Ако всички работещи плащаха 32% в/у реалните си доходи, може би по-скоро нещата щяха да се променят, но по много причини работодателите бягат от тези разходи, а работещите се примиряват, само и само да получават някакви пари.
Изказването на г-н Каролев е по-голяма подигравка с българския народ от изказването му за "копането", първо защото е след спечелени избори и второ, защото демонстрира отвратително пренебрежение към хората в третата възраст - "като нямате аз пък имам да ви дам". Като се знае, че той е печелил добре от продажбата на това, което много хора все още смятат, че са създали с труда си през последните 45 години, трудно ми е приема, че българският народ избра хора в името на "нов морал в политиката". Г-н Каролев не може да преглътне сделката за "Марица-Изток" не защото тя е толкова неизгодна, но защото стана без посредник, т.е. без неговата фирма. Кажете ми как мислите за какво се борят младият икономически екип, за "нов морал" или за "нови пари"?? Не е толкова просто да се коалираш с хора, които познаваш много малко, или прекалено добре (Стоян Ганев) , за да работиш и поемеш отговорности, заедно . Още повече, че през цялото време на дебатите, те повтаряха, че могат да правят всичко по-добре от екипа на сегашния премиер. Аз смятам, че е добре да им се даде карт бланш докрай и да се види какво ще се получи. Коалиции могат да се правят и по време на мандат, ако се наложи.
Поздрави




Тема Re: Избори'2001 - преброяване на малоумниците с достъп [re: Easy]  
Автор universedream (непознат)
Публикувано20.06.01 12:04



Бих се радвал, ако такива хора като теб останат в България, защото в противен случай тя ще се представлява от тези 95%.
Дано не се заблуждавам и дано дойде Новото Време, което идва винаги с Новите хора /не става въпрос за "метлата"/.
Поздрави!



Тема Песни за коалиции и Пенсиинови [re: EL]  
Автор intersnare (новак)
Публикувано20.06.01 14:46



Само по повод че фирмите се изхитряват да плащат в/у минимума - това е въпрос и на избор, и на възможности - за малките фирми които не са се добрали до входа и изхода на някой държавем мастодонт (където държавните пари се поверяват на случайни роднини на властимащи) са налице сериозни трудности. Това добре известно състояние на икономиката отчита "приходи към бюджета по пера" достигащи до 87% данъци (сумарно) - тежест която я плащат всички работещи.
Не съм съгласен при такива убийствени данъци, каквито даже и в Швеция няма че получаваме грижи и пенсии според заслугите. (Аз още не съм стигнал до пенсия, затова повече гледам здравеопазването, екологията и образованието - резултат от което и този нет-Hide-парк)



Тема Re: Избори'2001 - преброяване на малоумниците с достъпнови [re: EL]  
Автор Fink (непознат )
Публикувано20.06.01 16:00



Песимизъм в следствие на добре премислена информация. Наистина всичко може да се види в нета, но освен откровените простаци има и други...
Що се отнася до пенсиите - извинете, но малко ми прилича на старата приказка за Хитър Петър и вареното яйце, в която кръчмарят направил сметка колко много кокошки щели да се излюпят.... Но и пенсиите малко ме вълнуват - и без това "нося" на гърба си (като всеки от нас) и няколко пенсионера.
Аз си мисля, че трябва да се съберат повече фрагменти от мозайката. Например:
- Кой можеше (с какви пари) да си позволи да отиде на специализация на Запад през периода 1989 - 1992 г. Само не ми говорете за стипендията "Фулбрайт" - ще разберете, че ако се опитва човек да кандидатства по "нормалния ред" ще трябва първо да издържи изпитите като при завършване на средно образование в САЩ, а на това не са способни хора освен завършилите средно образование в САЩ. Остава пак "втория начин".
- Как се намира работа в престижна фирма на Запад от млади и все още недоказали се специалисти, при това от чужди страни (при наличие на достатъчно доказани собствени или от други западни страни)? Лесно е, когато има и "подкрепа" от някой от собствениците на акции и т.н. А нали "изнесените" пари, които НДСВІІ твърди, че ще върне все пак се въртят някъде.
- Може да ми говорите за преуспели на Запад хора, връщащи се да допринесет "полза роду". Не им вярвам. Ако си емигрирал, мил си чинии и т.н. и след 3-5 години си постигнал с адски много труд нещо, трудно би се върнал в милата ни родина за да "дариш" трудните си пари за пенсии на тези, които са те прогонили на времето...
- Където и да се обърнеш все ти се привиждат неща като от тъп роман. Не съм параноик, но и това, което виждам, слушам и чувам от медиите е страхотно! Думата ми е за журналистите - те се самоопределят като съвестта и морала на нацията. В същото време имат огромен принос за профанизирането на българите... Един пример - вчера Слави Трифонов най-просташки се занимаваше с дъщерята на Симеон ІІ. (Що ли ми напомняше за "Надето се въртяла на Кол" от преди известно време?!). Не си мислете, че съм привърженик на това политическо движение. И само 5 минути след това се възмущаваше от простащината, проявена спрямо Валерия Велева пред централата на СДС. Значи - ако журналистът проявява простащина - това е "гражданска доблест", ако друг я прояви спрямо журналист - това е мракобесие. Спомнете си и И.Гарелов - порано Симеон Кобургготски, след изнасянето на изборните резултати - Негово Величаство... Лицемерие и подлизурщина - вчера венцеславеха И.Костов, днес го плюят... Накрая си спретнаха и купон - колко добре си били свършили работата...
- ....
Можете да добавите още много парченца от мозайката...
Според мен, може още доста да се и помисли...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.