Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 26.09.24 
Я! Архивите са живи
   >> Избори`2009
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови  
Авторпpиkaзливka (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 15:22



На всички ни е ясно, че никоя политическа сила няма да спечели пълното мнозинство,
затова бих искала да ви питам как виждата бъдещата коалиция между Симеон ІІ и ОДС.
Ако изобщо я виждате разбира се!!!

Моето лично мнение е че са възможни няколко варианта.
1. Иван Костов да откаже да влиза в коалиция със царя с аргументите за неясна платформа и различни виждания по отношение на икономическата програма.
2. Симеон ІІ прави коялиция с Ахмед Доган, който не е влязъл в парламента, ама за да се запуши устата на турската общност!!!
3. Все пак някои от някои от членовете на СДС се съгласяват да станат министри в едно правителство доминирано от движението на Симеон ІІ.

При всичките тези варианти мисля че подобно правителство, съставено по който и да е от трите варианта я просъществува 2 години я не.
Орел, рак и щука.
Как това би се отразило на икономиката и външната ни политика?
Сега ни дундуркат и МВФ и Световна банка и може и да ни поканят за членство в НАТО, но при горепосочената нестабилност ще изпаднем в десета глуха като Румъния.

Та моля ви изразете вашето мнение, но нека се постараем да го направим без излишни
балкански емоции и на един по-умерен даже бих казала по-прагматичен език.
И нека не се обиждаме, а да се изслушваме.



Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови [re: пpиkaзливka]  
АвторVickis (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 19:08



Аз я виждам като много реална и възможна.
1. Костов няма да иска да изпусне властта и къде да върви? - ще я подели с царските;
2. Ако Доган е извън НС - това ще бъде най-доброто нещо от изборите, но се съмнявам - много хора въобще няма да гласуват и ще му увеличат процентите;
3. Едно правителство като Беровото може и да изкара и повече от 2 години, защото интереса клати феса - разпределяне на територии и готово




Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови [re: Vickis]  
Авторвecи (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 19:14



Та значи каква му е точно ползата на Костов от властта? Я ми обясни че явно ги разбираш добре тези неща



Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови [re: вecи]  
АвторVickis (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 19:27



Ха! каква му била ползата?!? - фондацийки, приватизацийки, назначаване на който се поиска - и който му даде........и т.н. и т.н.
това е най-кратко.
А между другото някои хора получават оргазъм когато са на власт



Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови [re: пpиkaзливka]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано01.06.01 22:11



Ами на мен пък не ми е ясно! Аз лично виждам съвсем реалната възможност Симеон да спечели пълно мнозинство. Тогава няма смисъл д говорим - шансът да се върнем 4-5 години назад е голям. Макар и да не е напълно сигурно.

А иначе е най-добре Костов да спечели изборите и да покани С2 и/или ВМРО и/или Евролевицата за да направят коалиция. Тогава хем важните постове ще са в ръцете на хора, които могат, хем ще има коректив и СДС ще внимава повече. Но това е най-невероятния вариант.

Другото - С2 печели и търси партньор. Аз лично смятам, че С2 ще поиска максимално широка коалиция. Защото колективната отговорност, не е колективна. И максимум до 2 години ще има нови избори, защото както сама каза - центробежните итереси ще разкъсат не само противоречивото НДС2 но и всяка коалиция.
Икономически нещата ще се забатачат. Особено ако продължи войнита на Балканите. Ще се върнем с около 3 до 5 години назад. Вероятно валутния резерв ще бъде източен под предлог да се съживи икономиката. Инвеститори ще има, но ще са на хартия и с много краткосрочни интереси - т.е. спекуланти.

Но пък политически, това ще постави СДС като абсолютно единствено възможната алтернатива. Което не е добре, защото ще им даде прекалено много кредит. Но пък не е и лошо в дългосрочен план - българинът едва ли ще помисли някога повече за цар!

П.П. Ох, как мразя да се оказвам прав... Дано бъркам, дано...



Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДС [re: пpиkaзливka]  
АвторBaльo (Нерегистриран)
Публикувано01.06.01 22:35



Мисля че царя няма да се коалира с крадци а ще им търси съдебна отговорност,поне би трябвало да е така.Никога не сме били по обрулено дърво.Спомнете си как беше преди години,сега и един тел не можеш да ритнеш по пътя.



Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови [re: пpиkaзливka]  
Автор lris (непознат )
Публикувано03.06.01 01:29



Аз лично се сещам за още поне 3 варианта.
Но най-накрая в България винаги става най-лошото.
Дано да не съм права.



Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови [re: lris]  
Авторшaшнaтият (Нерегистриран)
Публикувано03.06.01 02:34



За съжаление, никак. Не заради принципната невъзможност, а заради манталитета и психология. кому е било нужно да действаш така, сякаш царя изобщо го няма. Всичките тези общо взето дребнави и не посъщество нападки? Съвсем не съм наясно с това, какво ще прави царят. Но, очевидно, че за твърде много българи това е без значени, защото ще гласуват за царя. царят ще има шанс - именно заради съвсем ненужни "подаръци".
Днес когато царята е на първо място и в прогнозите, а изглежда и в парламента има ли някакъв ход. Мостовете вместо да се строят се палят. Кому е нужно всичко това?



Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови [re: пpиkaзливka]  
Автор lris (непознат )
Публикувано04.06.01 11:13



Аз съм оптимистка по природа, но не ми се вижда подобна коалиция да е възможна.
Особено като следя последните дебати.
Но все пак много на нож тръгна СДС към царското движение от самото начало.
Не казвам че не бяха прави даже напротив, но все пак от един по-толерантен тон, само
би бил от полза в политическия ни живот.
До сега всяка предиозборна кампания е винаги построена на противопоставяне.
Било СДС-БСП, а сега СДС-НДСВ
А и не знам как ще се преборим с факта, че всеки се мисли че е роден я министър-председател, я министър и всеки иска да командва.
Много компромиси трябва да бъдат направени, а не виждам хората способни да ги направят.



Тема Re: Как виждате коалиция между СимеонІІ и ОДСнови [re: lris]  
Авторвинarи cин (Нерегистриран)
Публикувано04.06.01 12:19



С2 си го търсише - нали той обвини СДС в корупция (e, сега като става дума за неговите хора иска докозотелства) и в некомпетентност. Между другото смятам че позицията на ръководството на СДС е прекалено мека ... но това си е мое мнение ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.