Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 18.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Избори`2009
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Теория на конспирацията или какво иска Симеоннови  
АвторMEL (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 13:10



Защо Симеон идва да "помага" на България сега, когато приоритетите на страната са определени, когато реформите - финансовата, здравната, социално-осигурителната и структурната са пред приключване и пред страната НИ остана сравнително малко усилие за да влезе в Европа.
1. Защото след 4 години ЩЯХМЕ да сме в Европа и Симеон щеше да е никои
за избирателите
2. След като пресата окаля всички политици, остава само положението да се влоши, за да може Симеон да влезе на чист бял кон и да поиска монархия, затова сега седи в сянка, пък и така няма нужда да води предизборни дебати
(щото не обича да приказва), а оставя това на хора с пълен разнобой в мненията, така и хаоса е по-голям. Във всеки един момент той може да се откаже от тези хора с оправданието, че са го подвели. Просто иска да остане чист за момента с белия кон.
3. СДС успешно изгони руската мафия, която за жалост Бонев прикриваше,
но след уверения на ФБР за протекции на правителството от покушения, беше разбита и прокудена. Сега някои вестници с главни редактори агенти на ДС призовават Симеон и Бонев да се обединят и твърде вероятно е след изборите Симеон да предложи Бонев за Вътрешен министър, защото
мафията драпа да се върне, нали има много още за крадене, пък не е и малък Държавния резерв (3 млрд.$), а и икономиката е тръгнала напред има какво да се печели.
Примерно, Чорни си купи Мобилтел за 30 мил.$, а я продаде за 600 мил.$, и сега се опита да се върне чрез ФК "Левски" за други далаверки
4. Симеон, който е бил в тежко финансово състояние, заради което е продал медалите на дядо си, изведнъж се стабилизира и заявява желание за
участие в политиката (приветсвано първо от "ЗАЩИТА"- организацията на бившата политичка милиция) и натрапване на мнението, че широко коалиционно правителство ще оправи страната - имал е пред вид, че министрите в такова правителство постоянно ще се карат и ще си пречат,
хаосът ще е голям и Мафията пак ще овладее положението, както беше впрочем и при правителството на Беров.
5. Симеон и доносникът Доган се спонсорират от едни и същи мафиотски среди и затова винаги са заедно, примерът е съвсем пресен, а и Доган винаги се е стремял да слага прът в колелото на държавата, когато тя е успявала да тръгне напред, както стана с правителството на Филип Димитров.
6. Избяга от въпроса с медиците в ЛИбия, въпреки че от него единствено се
искаше съгласуване на действията за по-голяма ефективност, с което показа и как смята да се справи с проблемите на страната, т.е. с бягство след като нахално беше заявил, че работел по-въпроса.
7. Има много недоволни от управлението, което се използва от различни хора и организации за собствена изгода, но въпроса е дали те ще са по-дбри
от сега управляващите. Например Симеон говори за корупция с общи вестникарски приказки, но колко му е обещано за да съсипе държавата няма да ви каже. Всъщност той е най-корумпирания и най-опасния за страната.

ДОкато сега управляващите може да са корумпирани, но натрупаха 3 млрд.$ долара държавен резерв, НЕ фалираха нито една банка, НЕ създадоха нито една пирамида за крадене от хората, НЕ актуализираха нито един бюджет, постоянно вдигат макар и с малко пенсии и заплати, намаляват данъци вдигани от предишни правителства, осигуриха "БЕЗПЛАТНИ ВИЗИ" за Европа,
Преструктурираха Икономиката (Над 80 % частна), извършиха здравна, социално осигурителна и нотариална реформа, извършват значителни инфраструктурни строителства и всичко това с пари, които уж са откраднали.
И никои от сегашните плюещи върху СДС не говори за корупция преди 1997 г. точно за времената в които буквално бяха окрадени банките измамени хората с пирамиди, стопен до нула резерв 1000% инфлация и гонещи я след месеци пенсии и заплати, обири и убийства по чейндж бюра,
измами със апартаменти и друга собственост. Ето това е кражба и корупция в истинския смисъл на думата.
А някой от тези плюващи, да се е запитал къде изчезват постепенно решетките от витрините след като престъпноста е огромна, може би са откраднати за вторични суровини? Ами публиката разотиваща се в ПОЛУНОЩ, след шоуто на Слави, където непрекъснато се повтаря колко страшно било по улиците.
ДА сте забелязали, че убийците, убитите, взривилите се са повечето от бившия съветски съюз.

Ето и тема за размисъл: нека всеки премисли, той би ли се корумпирал ако му се отдаде такава възможност, а чак след това да съди другите, защото корупцията я има по-цял свят и ще я има, независимо кой е на власт. Решението е във ограничаване на възможностите за корупция и точно това прави СДС с махането на редица лицензионни режими, със закона за задълженията и правата на държавния служител, с частната собственост, (където има комисионни) и т.н.
Всеки решил да гласува или не трябва да има тези неща пред вид, когато прави своя избор, а не да се води от вицове, легенди, моментни настроения и симпатии, ЗАЩОТО СВЕТА ВЪРВИ НАПРЕД С ОГРОМНИ ТЕМПОВЕ И ВСЯКО ЗАБАВЯНЕ С ГОДИНА ИЛИ 800 ДНИ ЩЕ Е РАВНОСИЛНО НА ИЗОСТАВАНЕ С ДЕСЕТИЛЕТИЯ ЗА ИКОНОМИКАТА НИ, АКО ИЗОБЩО ОЖИВЕЕ.
МИСЛЕТЕ С ГЛАВАТА СИ ПРИ ИЗБОРА, ЗАЩОТО ПОСЛЕДИЦИТЕ МОЖЕ ДА СА ФАТАЛНИ И ЗА ВАС.



Тема На мен пък ми се струва,нови [re: MEL]  
Автор Goa (раб божий)
Публикувано28.05.01 13:26



че Симеон единствен няма лоши помисли. А тези, които ги имат, не могат да разберат това и му ги приписват.

Трябва си малко наивност - това не е мръсна дума.

------------------------------------
Дайте и ще ви се даде


Тема Re: Теория на конспирацията или какво иска Симеоннови [re: MEL]  
АвторRazbiva4a (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 14:55



heh az puk mislq 4e ti work za batko "Vanio" v parlamenta i si pristrasten/a. zashto vsi4ki napadat Simeon, ta toi si ima vsi4ko: pari, imoti i t.n.. Horata po sveta go znaqt mnogo pove4e ot Ivan Kostov i sie, Ima vruzki s mnogo strani, na koito dori "Vanio" zavijda. Spord men Simeon. Puk i bi li mi kazal/a kakvo tolkova napravi ODS za Bulgaria za 4 godini !? Edinstveno Nadejda Mihailova si vurshi rabotata stoinostno. Ako mojesh i ti stiska shte se radvam da me oborish =-)



Тема Re: На мен пък ми се струва,нови [re: Goa]  
АвторMEL (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 15:37



Може да ти се струва, но ще разбереш колко ще ти струва
Приказка:
Едно птиче паднало от студ, минала крава и се изсрала отгоре му, то се съвзело, показало се и там една котка го зграбчила и изяла
Извод:
Не всеки който те осира ти мисли лошото и не всеки който те вади от лайната ти мисли доброто



Тема Re: Теория на конспирацията или какво иска Симеоннови [re: Razbiva4a]  
АвторMEL (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 15:44



Ако беше чел, какво съм написал, щеше да разбереш какво е направило ОДС
Ако беше чел, какво съм написал, щеше да знаеш и за продадените медали от Симеон който бил богат, но не уважава фамилната си история



Тема Виж Гоа,нови [re: Goa]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано28.05.01 17:47



теоритически е възможно да си прав. Може би Симеон няма лоши намерения и с най-чисто сърце иска да помогне на България.
Възможно е и другото да е истина - че е долен мошеник и конспиратор.
А най-вероятно е нещо между двете - хем иска да помогне, хем ако може някък да спастри някоя корона за наследниците. Така по- ще ми заприлича на човек...

Хайде нека да е твоето - нека е чист и неопетнен, свят и добронамерен. Но има една съществена подробност. Начинът, по който действа (сега и последните 10 години) и отказва да се ангажира с нещо дори и минилано конкретно (освен тия 800 дена, които ще има да му ги трием на носа), показва, че в този случай той е просто Н-Е-К-О-М-П-Е-Т-Е-Н-Т-Е-Н!

А за такъв некомпетентния добряга ще се намерят хиляди паразита да си завъртят своите далавери зад неговото име. Както ясно си проличава.

Както беше казал някой :
"Не са опасни истински умните и истински глупавите хора. Опасни са полу-умните и полу-глупавите."
На мен лично заря ми се струва ВЪОЪЖЕН И МНОГО ОПАСЕН!



Тема До Ледоразбивача Петко!нови [re: Razbiva4a]  
Автор Яceн *;o) (член)
Публикувано28.05.01 17:56



1. "Simeon, ta toi si ima vsi4ko: pari, imoti i t.n.. "
Симеон изобщо не е богат. Продал е безценните медали на баща си за някакви 800 хил долара, за да "финансира проектите си в България".
Ти да си чул и видял такъв "проект" в БГ? Да се е появил някой, на когото царя да е дал пари да учи?

2. "Horata po sveta go znaqt mnogo pove4e ot Ivan Kostov i sie"
Славата е относително нещо. Но едно е сигурно от няколко хилядите благородници в Европа, той е един от най-неизвестните. Най-вече го знаят собствените му братовчеди. А за Костов дори отвъд окена се писаха толкова неща. президентът на САЩ да е приемал някога Симеон?

3.Ima vruzki s mnogo strani
КОЙ бре? "Южна Бакара", "Бял Блекджек" и "Бряг на босоногите деца" ли?
Дори и в Испания не го бръснат за слива...

4. "kakvo tolkova napravi ODS za Bulgaria za 4 godini "
Ето ти един много ТВЪРД акт:
Направи средната работана заплата от 10$ при Жан - на 100$ сега.
Или вече си забравил как беше преди 4 години, а?



Тема Re: za MELнови [re: MEL]  
АвторBlack (Нерегистриран)
Публикувано28.05.01 21:58



Hikoi ne te kara da glasuvash za tzaria, az syshto niama da glasuvan za tzaria, zashtoto sym republikanetz i zashtoto ot vyn e lesno da se sydi kogato drug vri v kazana. no shi my izviniaaash ama i za SDS niama da glasuvam, shtoto vmesto da ni izkarat ot lainata te sraha otgore ni i ni natiskaha kym po-dulbokoto samo i samo te da sa po-otgore....



Тема Re: До Ледоразбивача Петко!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор CountZero (непознат )
Публикувано29.05.01 02:02



1. "Симеон изобщо не е богат..." - ta samo rezidenciata tuk ako si prodade she si ima $ za cql jivot.
2. "Продал е безценните медали на баща си ..." - ti otkude znaesh 4e ne gi e prodal za da ostanat v BG, moje da gi e prodal za da gi izlojat v nqkoi muzei naprimer. Puk i zashto da ne gi prodava kogato i na koito nameri za dobre, vse pak sa si negovi. Nali taka =)
3. "за да "финансира проектите си в България"..." - takaa mi tova naprimer moje da e preizbornata kamprania, ili ne si suglasen sus men ?!?. Puk "Да се е появил някой, на когото царя да е дал пари да учи?.." heh ti bi li dal pari na men naprimer za da otida v USA da si zavursha visheto ?
4. "Най-вече го знаят собствените му братовчеди" - emi da ti kaja dori da go znaqt samo te tova e edin golqm plius, zahtoto pone shte ima nqkakuv vnos-isnos a ne nqkakva sumnitelna privatizacia. Pisalo se za Ivan kostov i kakvo ot tova, BG kakvo pe4eli? Btw da te popitam kogato raketata se "prizemi" v Gorna Banq, NATO dali si plati shtetite ?
5. "КОЙ бре? "Южна Бакара", "Бял Блекджек" и "Бряг на босоногите деца" ли?" - ne Ispania, Anglia, Maroko i t.n., se "loshi" strani, ot koito mai "nqma" nikakva polza.
6. "Ето ти един много ТВЪРД акт:
Направи средната работана заплата от 10$ при Жан - на 100$ сега.
Или вече си забравил как беше преди 4 години, а?" - sega idva trudnoto, vij pi4, spored men ti si agitator, mdam ba4kash za ODS nai-veroqtno. Plashtat ti da go pravish. Razbiram te, imash si hubava, dobre platena rabota, dobre si ti e taka. no shte doide edin den kogato nqma da imat nujda ot teb, i ti shte se naredish na opashkata v socialni griji, ako puk ne shte se podlojish na sledvashtite. Sega da ti kaja za zaplatite, heh mi kato pogldna cenite da ti kaja 4esno razlikata ne e sushtestvena, za jalost nepomnq cenite togava, no po tazi logika az moga da sravnq segashnite ceni s cenite predi BKP da padne ot vlasta, togava zaplatata beshe okolo 200-400 $. Ta q mi kaji zashto privatizaciata se okaza pulen proval. To4no taka shte privatizirat i BTC i malkoto drugi pe4elivshi firmi. Pls ndei ne mi iznasqi lekcii za Simeon, zashtoto toi mi se vijda mnogo po otgovoren ot ODS. Prdpolagam nqgovite ministri nqma da biqt jurnalisti, tehnite deca nqma da sa nedosegaemi, nqma da razdadat durjavata za stotinki kato celqt edinstveno li4na oblaga. Ima oshte mnogo neshta koito bih iskat da ti kaja, no za jalost shte mi otneme mnogo vreme da pisha, puk i sumnqvam se 4e shte se suglasish s men. Nadqvam se ODS da ne spe4eli, shtoto nqmam vreme da 4akam sledvashtite izbori, puk i koi znae koi shte se ka4i gore na vlastta za da po4ne i toi da si razvqva bairaka. Imam doverie edinstveno na 4i4ko Simeon, koito iskrenno se nadqvam da e iskren. zashtoto i na men mi se jivee, ne iskam mladostta mi da zaminq ei taka za da mogat nqkakvi si ***** da jiveqt v uholstvo na moi grub.
P.S. priznavam si imam pravopisni greshki no ve4e e kusno i me murzi da gi tursq, ako ti se zanimava izobli4i me =)

A sega do MEL : Ako sum 4el kvot si pisal.
mi kato vidqh na4aloto se otkazah, kazah si tozi e poredniq platen simpatizant. Da ti kaja li kakvo napraviha. Razgrabiha pove4eto zavodi. Prodadoha mnogo pe4elivshi firmi za stotinki, daje golqma 4ast ot stotinkite sega sa polojeni v osnovite na kushtite im. Otvarqneto na dosietata. Mi i tova e edna golqma greshka, zashtoto sega horata se oburnaha edin sreshto drug, demek razedinqvat se. Kakvoto i da sa pravili edno vreme, kakto i da sa gi manipulirali, te sa go praveli v imeto na BG, makar da sa bili zabludeni. nito edna bivsha soc. strana ne si otvori dosietata, samo BG go napravi. uhh po4va da mi pisva i ti kato Qsen-4o nqma da oburnesh vnimanie na tova koeto pisha no nz. pisna mi i prekratqvam zasega.

Nadqvam se na smisleni otgovori, za da si zaslujava da Reply pak



Тема Re: za MELнови [re: Black]  
АвторVickis (Нерегистриран)
Публикувано29.05.01 19:24



Bravo! Точно така е!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.