Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Избори`2009
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имамнови [re: Иpлaндeцът]  
Автор tron (whirlwind)
Публикувано10.04.01 11:29



Колко пъти да я обяснявам?Това,че на теб не ти харесва не значи,че я нямам.Като се сетя какво съм писал-би трябвало да е ясна.Задай някакъв конкретен въпрос и ще ти отговоря.

The road to hell is full of good intentions



Тема Re: "Царя"????????????нови [re: tron]  
АвторStalker (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 12:27



:) Вие сте прякото доказателство за заблудите в държавата наречена България ...
Не се заблуждавайте, а прогледнете!!!
Държавата ни отдавна е престанала да бъде република, а се е превърнала във
ФИНАНСОВА ОЛИГАРХИЯ ... Жалко ...
Но още по-жалки са заблудите, особенно сред мислещите хора ...

Така че - гражданин, селянин, бизнесмен, фермер, цар, политик, депутат ... отдавна са изпразнени от съдържание ...



Съжествуват само - ОЛИГАРСИ и ПОДАНИЦИ ...



Тема Re: "Царя"????????????нови [re: Stalker]  
АвторИpлaндeцът (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 18:19



Аз се самоопределям като Гражданин,а ти?
Мисля,че дискусията с Tron е значително по-интелигентна от внушенията,които правиш опит да прокараш.
Бъди здрав!





Тема Re: Имамнови [re: tron]  
АвторИpлaндeцът (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 18:28



Тук не става дума за това дали ми харесва,или не това което лансираш като тези.По-интересно за мен би било защо е това"подозрение" към различната от СДС политика?
Мисля,че до този момент у нас,в подобаващата си част животът е бил низ от противопоставяния:тези-антитези,комунисти-демократи,Левски-ЦСКА...републиканци-монархисти...
Малко досадно ми изглежда!
Градивното,което лично аз видях в посланията на Царя са ясната мисъл и стегнатия тон.Дори не улових и популизъм,по-скоро прочетох амбиция.
А най-важното,което ми се струва че и ти ще приемеш е,че присъствието на Царя в българската политика оттук-нататък означава 100 процента край на
двуполюсния модел!
Убеден съм и за това ще дам гласа си за Него!



Тема Re: "Царя"????????????нови [re: tron]  
АвторИзпитaнa мapka (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 02:37



Мило дете, все още сме в република, но величеството си е величество дори без корона. Това са едни такива титли, дето българите от български произход нямат(последните ни поробители са ги избили докрак май), та сме си внесли на времето от чужбина. Това е била цената да станем независима държава, а такава сме станали не в 1876 ни в 1885 даже, а в началото на 20 век - 1908, с прокламацията на Фердинанд Сакс-Коббурготски(дядо на Симеон II) за цар на българите. Дотогаз сме си били отоманска провинция, това е заслугата на Сакс-Коббургите за Бг. Не че те са имали много късмет тук. Та в хорските страни титлите се пазят, а царят си е цар и без корона и без царство. Той не е абдикирал и не иска да го направи. Което не ни прави монархия все пак.





Тема Re: Имамнови [re: Иpлaндeцът]  
Автор tron (whirlwind)
Публикувано11.04.01 10:02



Хмм,вчера разсъждавах елементарно, днеска интелигента дискусия...но както и да е, радвам се че мнението ти търпи развитие,това е добре,защото доказва,че си интелигентен човек.
Първо, искам да подчертая, че не съм привърженик нито на СДС,нито на БСП,нито на която и да било политическа сила.Ако трябва да перифразирам Уди Алън "Не бих членувал в партия,която би ме приела за член".Но виж за темата Левски-ЦСКА......
Относно ясната мисъл и стегнатия тон-ако поразгледаш предизборните платформи на ВСИЧКИ партии ще откриеш същото.
Относно популизма-а тия 800 дни реални ли ти се струват?
Относно 100%-вия край на двуполюсния модел.Имаше прецедент преди години-ако си спомняш правителството на Любен Беров, подкрепян от БСП и ДПС, в парламент, в който мнозинство имаше СДС.Така че митът за двуполюсния модел беше развенчан от практиката и не мисля,че това доведе до нещо положително-даже напротив.
Що се отнася до моя глас, определено няма да го дам на Симеон.И ако се сбъднат прогнозите ми,че след не повече от 5 години,на първо място в дневния ред ще стои въпросът "Република или монархия", аз лично сериозно ще се замисля дали да остана в тази страна, въпреки че безкрайно много я обичам.Но ще видим-така или иначе Симеон ще влезе в парламента-така че ще има реалната възможност с действията си да ме опровергае.

The road to hell is full of good intentions



Тема Re: "Царя"????????????нови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор tron (whirlwind)
Публикувано11.04.01 10:24



Благодаря за историческата сводка,но нямах нужда от нея-по една или друга моя си причина съм добре запознат с историята на България.
В името на обективността-да,независимостта е едно от двете положителни неща,които са направили Кобургите за България.Второто е спасяването на евреите от Борис.За други нещо не се сещам...
Какво означава да нямаш късмет???Ами че нали те са управлявали тая страна в края на краищата?Какво е това понятие "късмет",когато става въпрос за довеждането на една нация до две катастрофи? За първи път виждам едно ЛОШО управление да се определя просто като "кутсуз".Извинявам се,ако Ви засягам, но това обяснение е твърде елементарно.
Вярно е ,че Кобургите винаги са били изолирани от така наречения "свой народ". НО да се замислим дали за това няма обективни причини.През колко опустошителни войни преминава България по време на управлението на династията?Защо обичаният от целия народ министър-председател Ал.Стамболийски е бил зверски убит с личната благословия на монарха?С чия благословия се е ползвал т.нар."кървав професор" и защо всъщност са го нарекли така?
Както виждате,отчитам положителните моменти при управлението на Кобургите-защо не можете Вие да отчете и фактите,които говорят против Вашата позиция?Както виждате,нямам нищо против да дискутирам, но нека в спора да търсим истината заедно, а не да го израждаме в нещо от типа"едно си баба знае,едно си бае"

Как да разбирам обръщението "мило дете"?

The road to hell is full of good intentions

Тема Защо изведнъж всички...нови [re: tron]  
Автор BforBrutal (дървен философ)
Публикувано11.04.01 10:59



...взеха да се уповават на Симеон?
Знам, че разочарованието е силен мотив, пък и "Дайте му шанс, пък ще видим" е почти необорим довод...
Струва ми се, обаче, че Симеон се опитва в много подходящ момент да включи една определена реакция у хората. Не подценявам интелекта и образованието му, затова мога да си представя колко дългосрочни политически цели си е поставил, а може и да ги постигне. Сега той не поставя въпроса за формата на държавно управление, но това е въпрос, който не може да се избегне. Сега не е подходящ момент за рефереднум от гледна точка на Симеон, защото българинът е прекалено инертен, само на доверие за в бъдеще няма да си докара монархия на главата, но в един бъдещ момент, внимателно избран и контролиран... С подходяща позиция в политиката... Българите са склонни да идентифицират дадена личност с институцията, която представлява и дори с формата на управление. Жалко...
И защо винаги клоним към еднолично управление? Нали и към Костов се отправят силни критики в тази връзка... И същевременно се опитваме да формализираме същото това съсредоточаване на власт в ръцете на един човек.
Не съм чела устава на движение "Симеон ІІ", а бих искала. Обаче подозирам, че клони към монархизъм. С всички тия вървения по пътя на Търновската конституция...
И дори Симеон да е чудесен управник при републиканско управление, не забравяйте, че монархията е наследствена. Какъв ли идиот ще е внукът му???
Ох, какво да правя, като съм републиканка до мозъка на костите, и ме втриса като си помисля, че може да свърша живота си като поданник...



Тема Re: Имамнови [re: kaн Tepвeл Бълrapинa]  
АвторИзпитaнa мapka (Нерегистриран)
Публикувано12.04.01 02:18



Теб пък кой те е "убидил", републиканецо? и нали не бъркаш КОббургите с киборгите? Ех, хане, хане, ами нямаме си, на, бг аристокрация - само простолюдие ни е останало! И ни личи!





Тема Re: Защо изведнъж всички...нови [re: BforBrutal]  
Автор Ranndy (усмихнат)
Публикувано12.04.01 02:28



Това е свободата на личен избор:дали да бъде Симеон,дали някой друг или пък трети...
Хареса ми едно от неговите послания особено силно:да гледаш напред!
Всеки поглед в миналото те дърпа надолу,кара те да вземаш емоционални решения,пречи ти да формираш ясна представа за това,което те заобикаля сега,в реално време.
Така мисля аз.
Ще дам своя глас за Него,защото в думите му няма злоба и негативизъм.
Той отправя слънчеви послания.
Високоерудиран е и звучи убедително!

Посрещай утрото с усмивка,а залеза с любов!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.