Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Избори`2009
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема "Царя"????????????  
Автор tron (whirlwind)
Публикувано06.04.01 12:44



Дами и господа,
За мен лично е обида постоянно да се говори за "царя" и за "Н.В.".Съжалявам, но все още живеем в РЕПУБЛИКА, поради което използването на подобни понятия е най малкото неуместно.
Още повече, че преди малко така нареченият "цар" обяви, че се включва в предизборната надпревара със собственото си политическо движение "Симеон Втори" и то по републиканските правила.С този си акт г-н Кобургготски на практика се отказа от "царските " си права и задължения.Поради което много по-уместно е движението да се нарича"Симеон Кобургготски" и да се оставят настрана всякакви асоциации с царственото му потекло.От момента на създаването на въпросното движение, а и по документи въпросното лице е гражданинът Симеон Борисов Кобургготски и нищо повече.
Извинявам се , ако засягам някого, но клетвата на евентуалните депутати от въпросното движение пред РЕПУБЛИКАНСКАТА Конституция и РЕПУБЛИКАНСКИТЕ закони на България ,би била фалшива.
А и като се твърди, че референдума е бил незаконен-ами нека сега се направи такъв, та да видим.



Тема Re: "Царя"????????????нови [re: tron]  
АвторИpлaндeцът (Нерегистриран)
Публикувано07.04.01 00:48



Всъщност,имаш ли гледна точка?



Тема Явно няма.нови [re: Иpлaндeцът]  
Автор3aзи (Нерегистриран)
Публикувано07.04.01 18:23



Ама нещо го е яд.
Изказване от типа: "Джулия Робъртс всъщност е видна грозобойничка" : )))



Тема Имамнови [re: 3aзи]  
Автор tron (whirlwind)
Публикувано09.04.01 08:54



Гледната ми точка е:Или да се бори да се върне като монарх или веднъж завинаги да скъса с това и да се бори да участва в политиката като обикновен партиен лидер.
Затова, при настоящото положение въпросното лице няма гледна точка. Участва в политиката катто републикански партиен лидер, а в името на движението му се мъдри "Втори" и всички журналисти говорят за него като за цар.
Това е.



Тема Re: Имамнови [re: tron]  
Авторkaн Tepвeл Бълrapинa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 15:28



Знаете ли?!Ако този човек Симеон беше българин по потекло.....български благородник....потомак на царстващите династии:ДУЛО,АСЕНЕВЦИ или ШИШМАНОВЦИ!!!!Тогава въпреки че съм убиден РЕПУБЛИКАНЕЦ и като офицер дал клетва пред РЕПУБЛИКАТА бих се замислил за гласа си.....,НО......той е такъв мелез.....Кубургите?! кои са тези.....какво са направели.....дядо му скърши устема на нововъзродената държава.....баща му.....е беше талантлив политик.......,но ако и той е такъв......тогава СДС ....с тази партийка е свършено....но имено нейните некомпетентни действия могат да върнат монархията........за съжеление този човек Е ОПАСЕН ЗА РЕПУБЛИКАТА......и нетрябва да се подкрепя въпреки сладките му думи..........





Тема Re: Имамнови [re: kaн Tepвeл Бълrapинa]  
АвторAGP (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 16:33



А за мизерната ви република не е ли опасно да ви упраляват хора като костов ? или ти си просто поредната стадна овца...? Такива като теб просто или са много тъпи или пишат поръчки...А освен това Царя каза в изявлението си вчера, че в момента въобще не е важно дали ще е република или царство, по-важно е България да се измъкне от сегашната мизерия, опитай се да помислиш по въпроса...Освен това имаш пълно право да наричаш Царя както си искаш, нали помниш че Жан Виденов му викаше "господина", затова както искаш го наричай, твоя си работа, нали те дразни...



Тема Re: Имамнови [re: AGP]  
Автор tron (whirlwind)
Публикувано09.04.01 17:07



сам казваш "в момента" не стои въпроса република или монархия.Аз искам това да е ясно-че този въпрос не стои нито в момента,нито ще стои занапред.
Между другото нито съм тъп,нито пиша поръчки.
А и тия 800 дни???Като си монархист, да не би да вярваш и в приказки?Или освен "цар",г-н Сакскобургготски е и вълшебник?
И наистина ще го наричам както искам/не виждам някъде да съм казал нещо обидно/.В този смисъл май че не той мене, а аз тебе дразня, но както и да е.
А по въпроса за стадните овце-видя ли какво беше в неделя пред НТС-то? Направо щяха да се изпотъпчат милите.



The road to hell is full of good intentions

Тема Re: Имамнови [re: tron]  
АвторИpлaндeцът (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 00:20



Tron,защо не се кръстиш Torn?
Доста,прощавай за израза,елементарно разсъждаваш!
Първо,Царят обяви на всеослушание,че въпросът република-монархия не сто ина дневен ред.
2.Царят не е "изхабен" играч на политическата сцена и всеки един упрек че си служи с популизъм,адресиран към него ще изглежда несериозно.
3.Царят е Морален коректив.Самоопредели се като такъв и тази раля му приляга.
4.Царят не е гладен!
5.царят говори езици!
6.Царят е част от българската история-Царят е и минало,и настояще и бъдеще!
7.Царят не е фигура,която може да бъде определяна и именувана по какъвто и да е било начин от хора с ниска вербална култура.
Влизането на Царя в политиката не е солова изява,самоцелна стъпка,емоционален повей!
8.Н.В. Цар Симеон Втори не се нарича Мидас и,съответно, се раезличава от Онзи в приказката...
9.Спомняте ли си колко хора го посрещнаха,какъв е интересът към него сега и можете ли,съвсем искрено и непредубедено да му намерите аналог в политическата игра?Равностоен нему?
10.Няма 10.Движение "Симеон Втори удари десятката!



Тема Re: Имамнови [re: Иpлaндeцът]  
Автор tron (whirlwind)
Публикувано10.04.01 09:23



1.Да, обяви,че не е на дневен ред, но трябва да го заяви ясно и категорично веднъж и завинаги.
2.Какво,според теб означава "изхабен" играч?За мое огромно съжаление около 99% от политиците са играчи-кой изхабен,кой-не.
3.Какво значи да се самоопределиш като морален коректив?Абсолютно ВСЕКИ човек може да се самоопредели като такъв-съгласно собствения си морал.Откъде-накъде някой,който изобщо не ме познава би могъл да ми бъде "морален коректив" и спрямо кой морал ще ме оценява-спрямо моя или спрямо неговия?
4.Всеки,влязъл в политиката рано или късно огладнява.
5.Е това не го разбрах.Защото и аз говоря езици, а имам познати,които говорят доста повече.Това е за езиците буквално-ако имаш нещо друго предвид-кажи-да ти отговоря.
6.Миналото-Кобургите довеждат България до две национални катастрофи, като въвличат страната в доста войни.Да си припомним само положението при Борис-България е в състояние на война със Съветския съюз, със САЩ и с Великобритания едновременно.Така че миналото е по-скоро тъжно.
Настоящето-обективността говори,че т.нар."цар"е застаряващ мъж, живеещ на хиляди километри от България, на която не съм забелязал да е помогнал особено.По принцип съм човек,който признава,ако сгреши, така че ако с нещо помогне, ще го призная.Така че настоящето-по скоро нищо.
Бъдещето-казват,че реалността е това,което се случва, докато ние стоим и мислим какво би трябвало да се случи-така че да изчакаме и ще видим.
7.Аз лично съм доволен от нивото на вербалната си култура.Ако на някой не му харесва-проблема си е лично негов.
Все още живея в държава, в 8която се чувствам свободен да изказвам мнението си,каквото и да е то,без да ме интересува особено дали на някой му харесва или не,стига съгласно моите виждания да не обиждам тези,които не искам да обиждам/като в това число включвам и теб-това,че сме на различни мнения не означава,че трябва да се ругаем/.
Относно стъпката,изявата ,повея-така е.Доста хора от доста време подготвят завръщането на бял кон на т.нар."цар"
8.Струва ми се че повтаряш 4-тата си точка.Ако имаш друго предвид-пиши.И между другото не е приказка,а мит/за Мидас/-има известна разлика.
9.Да, доста хора го посрещнаха...Но още повече посрещнаха руснаците през 1944 г. И какво-да не да прокопсахме от идването им?
А и как "искрено и непредубедено" да му търся аналог в политическата игра,като той не е в нея?
10.???
10.Движението беше политически автогол на Симеон.Въпреки,че не съм политолог,смятам,че имаше доста по-удачни начини за влизане в политиката.

Всеки има право на мнение-факта,че загубих време да ти отговарям,означава,че уважавам твоето.А дали разсъждавам елементарно-не знам.Ако е така-проблема си е мой.Колкото мога-толкова разсъждавам.Важното е че разсъждавам, а не се оставям на силните на деня да определят мнението ми-надявам се така да е и занапред.
Относно ник-а ми-спокойно, няма нищо общо с царските атрибути.Ако искаш-ще ти обясня от къде произлиза.

Хайде,със здраве!

The road to hell is full of good intentions



Тема Re: Имамнови [re: tron]  
АвторИpлaндeцът (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 11:26



Пак ще те попитам:
Имаш ли гледна точка?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.