Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 24.09.24 
Любители на животните
   >> Екзотични животни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Папагалчетанови  
Автор Globi (пробвам)
Публикувано25.02.09 00:22



Имам си 4 папагалчета обаче не знам каква порода са.





Тема Re: Папагалчетанови [re: Globi]  
Автор AGLER ()
Публикувано25.02.09 03:24




Ами и аз не знам!

Пусни снимка, или намери някоя на която приличат.



Тема Re: Папагалчетанови [re: Globi]  
Автор BиK (BMBD)
Публикувано25.02.09 08:21



може да са някоя улична порода така че те съветвам да се съобразиш с опасноста от птичи грип и да си направиш една супица от тия 4 бройки, таман ще стигне за две порции ако са малко по живечки. Или предварително ги охрани за да им набъбнат бутченцата.



Тема Re: Папагалчетанови [re: AGLER]  
АвторGlobi (Нерегистриран)
Публикувано25.02.09 23:05



Извинявай, имам снимки обаче не знам как да ги кача тука



Тема Re: Папагалчетанови [re: Globi]  
Автор AGLER ()
Публикувано26.02.09 09:39




Първо трябва да качиш снимката на някой сървър за снимки.
От там да вземеш адреса, като пишеш мнението чукваш на лентата долу където са емотиконите върху IMG, излиза ти [image][/image], и между двете пастваш адреса- [image] А Д Р Е С [/image].
Това е всичко.

Ако ти е сложно да качиш снимката на сървър, влизаш в GOOGLE, пишеш
parrots чукваш снимка, търсене и започваш да гледаш докато намериш подобни на твоите папагали.Когато намериш, чукваш с десен бутон на снимката, излиза ти прозорец, най долу пише properites или
свойства на БГ меню, чукаш ляв бутон върху properites
излиза нов подпрозорец, там търсиш Adrress URL, копваш го и го качваш тук както ти описах по горе.



Тема Re: Папагалчетанови [re: AGLER]  
Автор Globi (пробвам)
Публикувано01.03.09 22:44



Здравей, мисля че открих какви са ми папагалчетата - вълнисти са май. Мерси много за инфото как да кача снимка обаче ми е трудно те.никога не съм правила това да качвам снимки на сървър, та затова се пробвам поне тук.





Тема Re: Папагалчетанови [re: Globi]  
Автор AGLER ()
Публикувано01.03.09 23:31



Да са ти честити и да се грижиш за тях.
В нета има много литература за вълнисти папагалчета.


На немски се казват Wellensittich.



Тема Re: Папагалчетанови [re: AGLER]  
Автор Globi ()
Публикувано02.03.09 20:32



Благодаря ти много за наставленията, можеш ли да ми кажеш ако имаш на представа дали трябва непременно да летят свободно из стаята всеки ден? Ми пуснах ги няколко пъти ама не искат да се прибират сами, трябва да ги хващам и мушкам в кафезите им. И трябва ли им нещо специално да си правят гнездо - имам къщичка за това, обаче дали им трябва нещо мекичко като памук, слама и тн.



Тема Re: Папагалчетанови [re: Globi]  
Автор AGLER ()
Публикувано02.03.09 20:54



Не е препоръчително да ги пускаш от клетката, стига тя да е достатъчно голяма. За две двойки трябва да е поне 35-40 широка, около 60-65 дълга и толкова висока. След като птичките са 4 те няма да се опитомят много. Пускането да летят свободно носи рискове, могат да се наврат някъде и да се задушат, могат да се блъснат в прозорец.

Защо ги държиш в два кафеза, по добре е да са в един.

Вълнистите папагалчета не люпат в гнездо а в къщички, дървени с кръгла дупка.


Папагалите не използват нищо за настилане на гнездото, самата гнездилка трябва да има в средата вдлъбната част за да се събират там яйцата. След като имаш четири папагалчета трабва да имаш и две къщички защото ще се избият за едната.



Тема Re: Папагалчетанови [re: AGLER]  
Автор Globi ()
Публикувано07.03.09 21:59



Здравей, ами държа ги в 2 клетки защото така са си по двойки и не се карат и не тъгуват като например мъжкото задиря другото женско или женското флиртува с другото мъжко. Иначе в една от клетките има една такава къщичка, ето как изглеждат клетките, те са 2 еднакви и са една до друга. Същите са като тази тук






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.