Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 27.05.24 
Любители на животните
   >> Екзотични животни
*Кратък преглед

Тема ПОМОЩ Летяща катерицанови  
АвторSilvig (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 10:13



Здравейте, всички Любители на животните!
От 3 дни имам летяща катерица - бебе.За съжаление дълго се рових в интернет и не открих много информация за това животинче.От зоомагазина също не ми дадоха изчерпателна информация.Моля, ако някои може да ми каже нещо повече за отглеждането му!Ще съм безкрайно благодарна на всички.
Мислите ли, че летящите катерици изпадат в летаргия през зимата? Или да отдам сънливостта й на това, че е бебе?Дали може да преяде?Трябва ли да контролирам количеството на храненето й?Какъв талаш да и постилам - дребен или едър?Спомням си, че една приятелка имаше проблем с очите на гризача си поради финния прах на талаша. Дали трябва да сложа клон в клетката, за да си точи ноктите?
Още веднъж призовавам за помощ всички, които имат мнение и информация по проблема да се включат във форума.



Тема Re: ПОМОЩ Летяща катерицанови [re: Silvig]  
Автор AGLER ()
Публикувано24.12.07 13:09



Талаша просто трябва да бъде обезпрашен.Това го знам и от конете.Този който се продава пакетиран в зоомагазините е такъв.

Не разбирам от катерици, още по малко от летящи, но смятам че трябва да има клон в клетката и то не за да си точи ноктите ами за да може да скача и да се движи.



Тема Re: ПОМОЩ Летяща катерицанови [re: AGLER]  
Автор ibs4o (непознат )
Публикувано04.03.08 17:45



аз имам катери4ка..е не е летя6та ама все пак...малко трудно се гледат понякога.ако не севикнат със стопанина си стават 4удови6та.Катериците се гледат в просторна клетка.висо4ина поне 60см и дължина поне 50см.в нея трябва да има колело задължително.КЛонки корени6та....всяклакви приспособления за катерене.кора от дърво съ6то е задължително за ноктите и.хранят се с семена от ели,физилиорехи,насекоми,хлябелхови 6и6арки .общп взето то си е според сезона.



Тема Re: ПОМОЩ Летяща катерицанови [re: ibs4o]  
Автор george6O (непознат )
Публикувано10.03.08 00:33



ibs4o, не се изказвай неподготвен и не заблуждавай хората. Летящата катерица изобщо не е катерица, а торбест бозайник и не се храни със семена и т.н., а с насекоми, нектари и и се правят специални сиропи с пчелен мед, детски пюрета и др.



Тема Re: ПОМОЩ Летяща катерицанови [re: Silvig]  
Автор practikar (непознат )
Публикувано18.07.08 13:08



Silvig
Каква точно летяща катеричка имаш? Има различни видове от сибир до тропика. Аз имам сибирска летяща катеричка, мъжка, която яде лешници, орехи, бисквити (обикновени), ябълка, листа от глухарче, като зеленчук. Живее в голяма клетка (най-голямата, която се продава в наште зоомагазини, на много етажи. Задължително - поилка. Сложил съм най горе и плетена от лико дълбока паница с парцалчета, която използва като гнездо в която спи. Ако твоята е като тази която имам то тя е нощно животно и през деня спи и трябва да спи!!
Катеричката не е торбесто животно и не се храни с нектар!! Храни се колкото иска и никога не е преяждала. Талаш няма значение какъв само да няма прах в него тя върху него не обича да ходи, прави си гимнастиките цяла вечер в най-горната част на клетката.



Тема Re: ПОМОЩ Летяща катерица [re: george6O]  
Автор practikar (непознат )
Публикувано18.07.08 13:15



george6O
Ти се изказваш неподготвен! Летящата катерица си е катерица, от семейството на гризачите но с ципи между предните и задни крайници с които планира при скок и удължава скока до 70 метра.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.