Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 29.09.24 
Любители на животните
   >> Екзотични животни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема аз пък търся ГАРВАНнови  
Автортъpceщa (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 23:44



Видях,че много посетители на клуба си търсят определени животни........аз си търся ГАРВАН но засега няма.......ако някой намери да сигнализира ще го взема



Тема Re: аз пък търся ГАРВАНнови [re: тъpceщa]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано16.09.05 14:53







Тема Re: аз пък търся ГАРВАНнови [re: тъpceщa]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано16.09.05 17:44



Ако тук търсиш - няма да намериш!
По-добре си потърси нещо друго


Да опазим гората на България!


Тема Re: аз пък търся ГАРВАНнови [re: тъpceщa]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано16.09.05 19:19



А и с каква цел го търсиш....!

Да опазим гората на България!


Тема Re: аз пък търся ГАРВАНнови [re: garvan72]  
Автортъpceщa (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 19:58



да го отглеждам като домашен любмци



Тема Re: аз пък търся ГАРВАНнови [re: тъpceщa]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано17.09.05 16:25



И как се отглеждат гарвани, като домашни животни? В каква клетка? С какво се хранят?Много ми е интересно да науча....

Да опазим гората на България!


Тема Аз пък съм гледал гарван :)нови [re: garvan72]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано15.12.05 11:41



Здравейте,

Гледам, че се повдига въпросът за гарваните :) та реших да споделя малко личен опит.
Преди няколко години приятели - еколози намерили паднало пиле на гарван - гробар и ми го донесоха. В началото и аз бях в голям чудеж с какво да го храня, защото беше още съвсем малко пиле, но общо взето на принципа на проба - грешка се установи, че хапва с удоволствие сурова кайма, череши, хляб, но не яде НИКАКВО сирене :)

Пилето порасна и трябва да ви кажа, че тотално преобръна представите ми за птиците, които до тогава мислех за много тъпи създания. Разбираше всичко, сам се научи да ми каца на рамото, когато го повикам, отвръщаше с определено грачене, когато го повиквах по име /в началото мислех да го кръстя Франциск, но накрая се спрях на "пиле" - на него му харесваше :)/

Иначе някои трудности в отглеждането бяха, че на разсъмване пилето почва да грачи много, ама наистина МНОГО силно и вдигаше целия блок на крака. Реших проблема като просто го преместих да спи в банята на тъмно. Така откарваше до към 9 сутринта, което беше добре.

Кофти момент в отглеждането на гарван в апартамент е, че цвъка просто нонстоп а определено не е пиле за клетка! и никога не съм го и слагал в кафез. Спеше ВЪРХУ кафеза :) Донякъде проблемът с цвъкането може да се реши ако го храните само вечер, защото така цяла вечер цвъка на едно място и през деня е що годе добре.

Добрата стара приказка, че гарваните крадат лъскави неща е напълно вярна. У дома изчезнаха една по една всички лъжици и повечето вилици, преди дас е усетим каква е работата. Пилето си ги носеше зад дивана.

Апропо, гарваните са много смели и доста агресивни към непознати. Когато види някой непознат, разперва крила, разтваря клюн и съска много силно.
По същото време имах и котарак - бързо постигнаха примирие и ядяха заедно шунка :) е все пак ги наглеждах - котките са създадени, за да ядат птици, а дори огромен клюн трудно ще се справи с 4 лапи :)

Друго интересно не се сещам - гледах го докато поотрасна, понаучих го да лети и след време пилето излетя към близкия парк. Искрено се надявам, че е живо и здраво но както вече казах, Гарванът не става да се гледа в клетка и за съжаление в апартамент също.

Та това е от мен. Някой ако иска снимки - имам 1-2



Тема Re: Аз пък съм гледал гарван :)нови [re: mizrahi]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано15.12.05 17:30



Поздравления!
Изпрати снимките да ги разгледаме.

Да опазим гората на България!


Тема Re: Аз пък съм гледал гарван :)нови [re: garvan72]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано16.12.05 10:15



Ще, ама първо трябва да ги сканирам :)



Тема Re: Аз пък съм гледал гарван :)нови [re: mizrahi]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано23.12.05 11:42



Приярелю mizrahi, ако случайно твоите приятели-еколози се натъкнат на това съкровище още веднъж обади се...

Редактирано от garvan72 на 23.12.05 11:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.