Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 01.06.24 
Любители на животните
   >> Екзотични животни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема тарся си таралеж или костенурканови  
Автортapaлeжkoвицa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 21:19



здравейте приятели..........аз усилено издирвам от приятели и познати таралеж или костенурка (сухоземна) ........но така и не можах да си намеря........ще се радвам ако някой успее да ми намери ........относно полаганите грижи бъдете сигурна, че ще бъда много всеотдайна. Голяма любителка съм на фауната.
За улеснение ще ви кажа че съм от София



Тема Re: тарся си таралеж или костенурканови [re: тapaлeжkoвицa]  
Автор onion (лютив)
Публикувано10.09.05 12:32



аз пък за улеснение ще ти кажа че сухоземните костенурки , българските са защитени , и че ако вземеш една костенурка от природата на нея (природата) ще и трябват 50 !!! години за да запъулни празното място тъй като тези животни растат бавно ... за таралежите не знам ...
откажи се според мен ... абе вие хора не можете ли да гледате паяци, гущери ... там квото искате , а да оставите защитените животни на мира !


сайтът за екзотични животни

Тема Re: тарся си таралеж или костенурка [re: onion]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано10.09.05 17:24



И аз съм срещу умишленото търсене, ловене и отглеждане на защитените животни на България!

Да опазим гората на България!


Тема Re: тарся си таралеж или костенурканови [re: тapaлeжkoвицa]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано10.09.05 17:46



По-специално за костенурките: по новия закон за защита на природата те чака 3 години лишаване от свобода, ако отнемеш свободата на някоя от тях или й навредиш.





Тема Re: тарся си таралеж или костенурканови [re: Kaнтaka]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 20:37



С костенурките наистина положението е такова.Таралежите не са включени в Чевената книга на България и впечатлението ми е, че са прекомерно размножени/ срещат се даже и в центъра на Пловдив нощтно време/, но пък са торба с болести - пренасят бяс, салмонела, трихинелоза и една камара паразити - бълхи, краста, глисти тении и т.н.Помисли си добре преди да предприемеш стъпка за "осиновяване" на диво животно от природата.



Тема Re: тарся си таралеж или костенурканови [re: George]  
Автор tarale6ko (мъдрия)
Публикувано11.09.05 11:30



George,
"торба болести" е много грубо за тези полезни животни!
Въпреки, че не са в Червената книга те са ценни, както и останалите животни на България и такива определения са несериозни и некомпетентни!
Всички диви животни в една или друга степен са опаразитени и са преносители и разпространители на заболявания.
А относно беса и прилепите го разпространяват, но никой не казва, че те са "летящи торбички с болести" нали....

Таралежите се раждат без бодли...


Тема Re: тарся си таралеж или костенурканови [re: тapaлeжkoвицa]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано12.09.05 15:07



Здрасти таралежковице,
ако още не си изгубила надежда да си намериш дом.любимец ще се опитам да ти помогна.Кажи само какъв опит имаш с дом.любимци, какво си гледала, какви са ти предпочитанията (таралеж и костренурка са много далечни едно от друго и противоречиви същества?!?).
Избери си едно животно!Прочети мах информация за него в нета!Помисли си добре (плюсове, минуси и т.н) и после пак си помисли!
Ако не, бързо ще загубиш интерес към животинчето и после и двете(двамата) ще страдате!
Това е

Да опазим гората на България!


Тема Re: тарся си таралеж или костенурканови [re: tarale6ko]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 02:09



tarale6co, нямам нищо против таралежите.Зная , че са полезни, но предупреждавам, че отглеждането им в дома крие "някои" опастности и без спазването на определени правила и хигиена може да бъдат изложени на риск дори и малки деца.Иначе с отглеждане на екзотични, диви и селскостопански животни се занимавам любителски около 40 години вече и думата "некомпетентно" някак не ми приляга.Освен това в двора на къщата ми на село наред с другите животни живеят и се размножават напълно свободни и диви, таралежи, които са мои хазяи един вид - те живеят там отпреди да я купя и никак не ми пречат, но не бих ги прибрал да ги гушкам и да си играя с тях.ТЕ СА РОДЕНИ СВОБОДНИ!



Тема Не ловете таралежи от природата...нови [re: George]  
Автор tarale6ko (мъдрия)
Публикувано13.09.05 09:36



George,
Аз също съм против диво животно да се взема от природата, просто ей така, за кеф или за окраса на личен двор, градина, дома и т.н., независимо дали е таралеж или друго животно.
Най-големия проблем (според мен) е, че много хора не знаят почти нищо за дивите животни, дори и за толкова популярния и масов таралеж и им нанасят повече вреда, когато ги "спасяват" и се грижат неадекватно за тях и затова аз искам да помогна с информация или съвет, как по-добре да се отнесът към проблема!
Още веднъж ще кажа: Не ловете таралежи и не ги убивайте!!!
Но, ако намерите жвотно, което да се нуждаете от помощ не се колебайте да му помогнете

Таралежите се раждат без бодли...


Тема Re: Не ловете таралежи от природата...нови [re: tarale6ko]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 18:23



Съгласен съм и напълно те подкрепям.На по-млади години и аз затварях животни, къде от интерес, къде от егоизъм, още не мога да се отърся от това, макар, че вече екокултурата ми е на доста по-високо ниво.Сега постепенно се ориентирам към екзотични животни, към създаването на растителни съобщества зад стъкло - тъй-наречения палудариум и т.н.Да не пиша в другия пост за брашнения червей - очаквам с интерес и следващите материали - аз в момента развъждам домашен щурец, но съм още в началото - имам две поколения дребосъци и продължавам...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.