Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:13 21.05.24 
Любители на животните
   >> Екзотични животни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сухоземни костенуркинови  
АвторДeни (Нерегистриран)
Публикувано03.09.05 20:03



Здравейте! Преди една седмица ми подариха две малки сухоземни костенурки. Много са сладки, но не зная как да ги отглеждам. Храня ги с плодове, зеленчуци, месо и хляб. Абе изобщо - казаха ми, че ядат всичко. Интересува ме трябва ли да им давам вода, как да позная пола им и има ли начин да разбера на колко години са?



Тема Re: Сухоземни костенуркинови [re: Дeни]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 10:02



Здравей.Ако са хванати от нашата природа имай пред вид, че са защитени от закона и улова им се смята за неотстранима щета, налагат се и глоби за притежаването им.Защитени са от Бернската конвенция с приложение II и са включени в Червената книга на България.
Храниш ги правилно - те са основно растителноядни и се хранят с всякакви меки треви, плодове и зеленчуци.Не отказват насекоми , червеи и охлювчета.Винаги трябва да имат прясна вода за пиене - макар и рядко - пият.Зависи от храната - ако е суха - пият по-често.На мъжките коремната страна е вдлъбната на вътре, а на женските е плоска.
Твоите костенурки от какъв вид са?



Тема Re: Сухоземни костенуркинови [re: George]  
АвторДeни (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 11:01



Дори не зная какви видове съществуват. Но пък явно според твоя критерии са женски и със сигурност са родени и отглеждани в домашна обстановка досега.



Тема Re: Сухоземни костенуркинови [re: Дeни]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано04.09.05 11:12



Виж тук:
http://zooclub.ru/rept/vidy/cherep/index.shtml



Тема Re: Сухоземни костенуркинови [re: garvan72]  
Автор garvan72 (черния)
Публикувано07.09.05 11:39



Какво стана, определи ли костенурките?

България:22 569 вида животни срещу еди човек...


Тема Re: Сухоземни костенуркинови [re: garvan72]  
АвторДeни (Нерегистриран)
Публикувано07.09.05 19:10



Ами какво стана .... Добре, че навремето учихме руски в училище, та сега да мога да чета подобни сайтове. Благодаря за информацията. Иначе (и съвсем логично) моите костенурки явно са от вида Балканска костенурка. Ами това е. Разбрах доста за тези животинки и сега по-лесно ще се грижа за тях.



Тема Re: Сухоземни костенурки [re: Дeни]  
Автор onion (лютив)
Публикувано10.09.05 12:41



балканска !!?!?! най вероятно са или шипобедрена или шипоопашата , върни ги в природата ... ще е много, много по-добре ... защитени са , изчезват ... толкова ли не можете да разберете ... заради собственото си удоволствие сте склонни да вземете животно от природата където му е мястото , пфу ... плюя на такива хора!


сайтът за екзотични животни

Тема Re: Сухоземни костенуркинови [re: Дeни]  
Автор Kaнтaka (горски дух)
Публикувано10.09.05 13:58



Виж тук

и не ги лишавай от възможността да живеят на свобода и да се размножават, защото у нас те вече са на изчезване .



Тема Re: Сухоземни костенуркинови [re: Kaнтaka]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 20:44



Щом си почти сигурна, че не са от природата, а са развъдени в плен - посочи линк или хартиен източник, където е направено съобщението за това сензационно събитие.Поне за мен е сензация.Може ли някой, който следи този форум да е успял или да е чул за друг че е постигнал успех в развъждането на двата вида нашенски костенурки да потвърди такава информация?Това би било крачка напред в спасяването на вида.



Тема Re: Сухоземни костенуркинови [re: Дeни]  
Автор sonia_vassileva (Evil creature)
Публикувано10.09.05 22:17



Ta po-nagore podrobno sa ti go obiasnili s dobro, to i az taka po4vam, ama riadko ima efekt i razvruzkata sledva sled konsfiskuvane na za6titenoto jivotno (gorda podatelka sum na 2 uspeshni signala), garnirano s akt za iaka globa .. ako te interesuva moje6 da pro4ete6 izvadkite ot zakonite i razporedbite v www.testudo.hit.bg po temata .. Ne 4e iskam da ti naraniavam 4uvstvata - i az iskam malka sladka suhozemna kostenurka, ama si niamam .. samo dve egipetski ne osobeno drebni s DOKUMENTI .. ne za6toto ne moga da si hvana ot prirodata, a za6toto imam suvest .. Dokumenta za proizhod ne e kato bilet4e za gradski transport, a dokazatelstvo 4e ima6 pravo da durji6 v plen jivotno, zastra6eno ot iz4ezvane i pod zakrilata na zakona.. A tva za razvudenite ti v nevolia kostenur4eta moje6 da go razpravia6 na baba mi - moje i da ti se vurje. Koi normalen 4ovek 6te razvudi takiva riadki su6testva, i 6te gi podari na niakoi, deto i haber si niama kakvo iadat, umirat li lesno ot jajda, i kakvi po diavolite sa? A? Ia pomisli malko .. Osven tova v Bulgaria poznavam samo edin 4ovek koito gi razvujda, pri tova legalno, v stutrudni4estvoto na RIOSV (i pod tehnia strog kontrol) i pri dostigane na nujnata golemina gi razselva v prirodata ..
Ne 4e e nevuzmojno da otzeleiat vupreki grijite ti (tva za mesoto e dosta protivore4iva i ostariala informatzia, no za po-sigurno -

, da ojiveiat i sled zimnia sun, v koito ako ne znae6 zaduljitelno izpadat pri ne-kuhnensko-holni uslovia, s elementi na v-baniata.
Niama da ti obiasniavam i drugi tunkosti, ot roda na kolko godini i triabvat na edna takava kostenurka da se bori su jivota, brakonierite i dobitaka za da po4ne da se razmnojava, i poslednite da po4nat da i razru6avat gnezdata i subirat i izbivat malkite ..

Ta nai-dobroto, koeto moje6 da napravi6 za gorkite jivotin4eta e DA GI PUSNE6 NEZABAVNO na podhodia6to i bezliudno miasto, i da se nadiava6 da ne si im navredila prekalenno mnogo, pre4eiki im da se podgotviat za zimnia sun, kakto prirodata jelae .. Ili da gi zanese6 v niakoi Terrarium, kadeto razbirat ot tezi ne6ta, da gi pusnat naprolet ..
Predpolagam 4e si razbrano momi4e i 6te se trogne6 i 6te gi pusne6 da ne se nalaga da prilojim edno high-tech izdirvane, i da si poob6tuva6 s inspektorite ot RIOSV, ili politziata .. to tvoito be6e kato obiava - "Predlagam evtin Heroin na Edro"





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.